Jump to content
Melnikov

Panzer III Ausf L 1:35 Dragon

Recommended Posts

Włazy w kopułce dowódcy sterczą pionowo z jakiej okazji?

A z takiej, że zatarły się zawiasy :-P A tak na serio, to włazy nie są przyklejone, tylko przyłożone to fotki. Wklejać będę na sam koniec, jak juz wszystko pomaluję ;-)

Pozdrawiam

Mel

Witam

Poprzeglądałem dziś google i doszedłem do wniosku, że podorabiam do Pz III parę rzeczy. Ten czołg zawsze kojarzył mi się z masą gratów, więc i mojego postaram się dopakować.

Zrobię na tylnej płycie stelaż. Albo z hipsu, albo z aluminium. Chociaż hips lepszy w montażu. Czy ten stelaż był objęty jakimiś standardami, czy to tylko modyfikacja polowa? I zamówię zestaw dodatków typu kanistry i porobię samemu z green stuffa.

Do tego juz wiem jak zamontować hełmy, a gąski na przodzie zaczepię o uszy na frontowej płycie. Tylko zastanawiam się czym je przyłapać? Zrobić plecionkę z cienkiego drucika? Jakieś sugestie?

ea3afc59a47754f1173b4e55a52a314c.jpg

3993c7bfa08c0a6f97c7dfcf465b07f2.jpg

I zastanawiałem się nad schurzenami na wieży. Mam zestaw metalowych, które zostały mi z panzerjagerwagena. Z tym. Ze to od Pz IV. Będą ok? I może ewentualnie montaż stelaża kadlubowych schurzenów. Z racji gąsek kadłubowe schurzeny nie będą montowane ;-) Co myślicie o tej koncepcji? Nie będzie za dużo?

kup sobie topnik Abera, znacznie ułatwia lutowanie, używam od lat ;)

Póki co postaram się zwykłą cyną załatwić sprawę. U mnie w sklepach nie ma tego topnika, a nie będę zamawial jednej buteleczki i płacił za wysyłkę kilkakrotnie więcej. Do lipca jakoś muszę sobie poradzić :-P

Pozdrawiam

Mel

Edited by Guest

kup jakikolwiek topnik do smd, szału nie będzie ale samą cyną nie polutujesz, blaszka będzie słabo przyjmować cynę albo będziesz miał "zimny lut"...

Tak przy okazji gąsienic to sprawdź ich kierunek. Czasami się zdarza że modelarz niezauważy i montuje je odwrotnie. Przy metalowych da się to jeszcze potem poprawić, ale przy plastikowych już nie.

Tak przy okazji gąsienic to sprawdź ich kierunek. Czasami się zdarza że modelarz niezauważy i montuje je odwrotnie. Przy metalowych da się to jeszcze potem poprawić, ale przy plastikowych już nie.

Na kierunek gąsienic jestem wyczulony ;-) Ale dzięki za podpowiedź.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Instrukcja zakłada aby użyć 98 ogniw na gąske. Juz odjąłem 3, a zastanawiam się nad jeszcze jednym. Aby zredukować zwis. Nie wiem, czy nie za duży jest?

becd9bcab8ee0ecb5c378eb2a46914d5.jpg

A tu na próbę przyłożone friule i inne zapasowe elementy układu jednego.

85d9782ff7049b388bea6261c0f54172.jpg

Pozdrawiam

Mel

Ja bym tak zostawił. Jak montowałem Friule, to po objęciu jednego ogniska były nienaturalnie napięte. U niemiaszków zwisa dobrze wyglądają.

Usunąłem po ogniwku. Są po 94 ogniwa na gąskę. Zwisy i tak dało się porobić. Porobiłem je metodą na igły. Kiedyś, na jakimś forum jeden modelarz wspomniał o tym, wiec postanowiłem, że i ja spróbuję. Oto efekty.89d37c9634124011cbd197cc96b393bf.jpg

c3cd38de04af1291b649eb917f72768e.jpg

d0e6f2a60948bfe1951e4b6b49243e41.jpg

Pozdrawiam

Mel

To tylko od ciebie zależy jak chcesz. Ja u siebie kilka włamałem.

To tylko od ciebie zależy jak chcesz. Ja u siebie kilka włamałem.

No to wyłamię też kilka. A co myślisz o schurzenach na wieży i o stelażu do montowania płyt na kadłubie? Będzie to okej? Czy już przesada?

Pozdrawiam

Mel

Z tym to byś musiał uderzyć do Krzychu (Meser262), on jest znawcą tematu. Ja to raczej montuję zgodnie z tym co instrukcja mówi i na realiach niewiele się znam.

Widziałem na fotce jak jakaś Pz III z LAH na łuku kurskim miała :-P

Witam.

Zasobnik na tylnej płycie będę robił wzorując się na tych zdjęciach. ;)

Klatka%201_zpskjvetxus.jpg

Klatka%202_zps4vjoowdf.jpg

Klatka%205_zpsgv1m5a8t.jpg

Klatka%203_zpsbf4afrby.jpg

Klatka%204_zpscj9kqfkp.jpg

Pozdrawiam

Mel

Okej. Klatka zrobiona ;-) Jestem zadowolony z efektu. Środkowy element jest delikatnie wygięty, ale będzie okej jak włoży się kanistry lub inny szpej ;-) Strasznie sprężynuje.

ebef49fdab0a847eb75fb7b87228d7a7.jpgcfcae5bd2780bc6498c15849f0307c46.jpg84c64e1cb2ad3f7653f10931bbb716e5.jpg960a7e027afba3a7db79f3d7951f5902.jpg53c6b20ea90793810bcc663e170d094b.jpg

Pozdrawiam

Mel

Figurki wstępnie dopasowane. Czołgiście stojącemu na dole planuję zgiąć w kolanie nogę, żeby wyglądało jakby chciał wdrapać się na wóz. VI teraz w sumie nie wiadomo o co mu chodzi :-P A soldat zeskakujący z błotnika miał być we włazie, ale pomyślałem, że taka figurka doda trochę dynamiki ;-) W kilku miejscach musiałem, je podszlifować, gdzieniegdzie wyciąć i wygiąć rekę, aby dopasować do pancerza. Mam nadzieję, że wygląda to dobrze. Żołnierzowi stojącemu na prawym błotniku postaram się obniżyć głowę, żeby wyglądał jakby patrzył na wdrapującego się kompana.

14c7b61b7ba152f44c368c86813a4c3a.jpg

e4a7f1b2f67095c70dd04096ecf55f39.jpg

544c1f06923ab3083d59ef2e61ce2263.jpg

Pozdrawiam

Mel

Podstawka będzie miała taki rozmiar. Ślady po gąskach i śnieg. Totalny minimalizm :-P

4f96544cc260ec511daa4abdc1255427.jpg

Ludzik ma nogi uformowane. Teraz trzeba miliputem wypełnić dziury ;-)

935b7228e43f631ba68f5caebff7ffcc.jpg

Jutro zaczynam malowanie wozu. Najpierw wnętrze wieży, abym mógł zamknąć skorupę. Wnętrze na biało, ale włazy planuję maznąć szarym. Tak jak na zdjęciu poniżej.

d7bb92ed0cb7cc2ec6348eea15ed6bdc.jpg

Witam. Podstawka w trakcie robienia. Figurki przybrały ostateczny kształt. Starałem się też ustawić głowy ludzików w pozycjach adekwatnych do scenki. Nie chciałem, aby każda z nich patrzyła się gdzieś w siną dal. Jedynie dowódca nie myśli o tym co teraz, tylko spogląda w przyszłość :-P

6ffeca02720291499bd55d1dbaba6c36.jpg

Wieża w środku dostała podkład. Po spacerze z moją pierworodną będę malował na biało i następnie zamykanie skorupy. Jutro i w niedzielę nierówna walka z malowaniem. Zobaczymy jak tym razem wyjdzie zimowe camo.

Koło czołgu oprócz większych warstw śniegu, chce dać jakieś pojedyncze, przysypane śniegiem, urwane kolo od T-34. Pozostałość po bitwie. Mam kolo całe stalowe.

Pozdrawiam

Mel

Dziś maznąłem wieżę białym w środku. Skorupa zamknięta. Model cały umyty i czeka na weekendowe malowanie.

No no fajnie się to już prezentuje. Czekam na finał

Liczę, że finał będzie poprawny. Taki w moim stylu :-P

Figurek boje się najbardziej, ponieważ chyba stawiam sobie za wysoko poprzeczkę.

Okaże się w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam

Mel