Jump to content
Melnikov

Panzer III Ausf L 1:35 Dragon

Recommended Posts

A tak model prezentuje się na podstawce ;-) 9778dd42b8798b4b668148cf91e38356.jpg9842dc05b55ffe3797b08c6ceec32f90.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ja wyrażę swoją opinię, a właściwie moje widzi mi się. Starając się być obiektywny to powiem że na fotkach na podstawce wygląda dobrze. Sam w to nie wierzę co pisze bo jestem przeciwnikiem kamo na "kaloryfer". Ja osobiście dałbym jeszcze kilka warstw białego washa po całości aby szary znać trochę z białym. Bo rozumiem że to ma imitujące wpano? Ilość warstw zależna od efektu. Może być ok nawet po jednej.

Tak. Będę robił białego washa. Tak jak napisałem powyżej. Będę używał olejów do zatarcia tych regularnych linii ;-) Biały głównie, plus przybrudzenia żółtym i brązowym ;-)

Ja wyrażę swoją opinię, a właściwie moje widzi mi się. Starając się być obiektywny to powiem że na fotkach na podstawce wygląda dobrze. Sam w to nie wierzę co pisze bo jestem przeciwnikiem kamo na "kaloryfer". Ja osobiście dałbym jeszcze kilka warstw białego washa po całości aby szary znać trochę z białym. Bo rozumiem że to ma imitujące wpano? Ilość warstw zależna od efektu. Może być ok nawet po jednej.

A co do ubytków na 'kaloryfer' to jak widać na fotkach poniżej tak też zachowywało się zimowe camo. Chociaż mam tak jak Ty i tez wolę mniejszy kontrast między bazą a 'wapnem' 43a603cf118387126231323f02adb1fc.jpg25af45e8409c802029fda37151724d63.jpgd9980efa894ff6dc7231cb160fbd3608.jpg

Próbowałem dziś podziałać z kadłubem. Nie jestem przekonany co do efektu. Jakieś opinie, czy porady? d4c7e8a0fc700e228fb03fb6b7b40354.jpg261adcad9397bbda0e9c330d18b85d6e.jpg5d04ebee687ccb182fe29aa1b9ccfd7b.jpg

Najlepiej będzie jak powtórzysz procedurę, czyli dołożysz kolejną warstwę... To, co widać to półfabrykat.

Pozdrawiam!

Najlepiej będzie jak powtórzysz procedurę, czyli dołożysz kolejną warstwę... To, co widać to półfabrykat.

Pozdrawiam!

Rozumiem, że chodzi o kolejną warstwę olejnej? Zabezpieczyć lakierem to co jest teraz i dopiero wtedy kolejna?

Zastanawiam się jeszcze nad opcją zmycia olejnej i akrylową nanieść gąbeczką w celu zniwelowania ostrych przejść, a potem dopiero biały wash. Jest to dobry pomysł?

Ale to jest okej. Masz ochre? Dawaj olejna ochre i olejna biala. Akrylem juz sie nie baw. Masz wash do zimowego kamo? Taki szaro-niebieski. Zapusc. Bedzie git.

Ale to jest okej. Masz ochre? Dawaj olejna ochre i olejna biala. Akrylem juz sie nie baw. Masz wash do zimowego kamo? Taki szaro-niebieski. Zapusc. Bedzie git.

Mam taką chemię póki co. Ochra to nie problem, jak dam radę to nawet dziś może uda mi się kupić, jak nie to jutro. Jakichś jeszcze kolorów potrzebuję? :-P

Nie dodało się zdjęcie w poprzednim poście.1ec84e8a490b299a53af276da6038fb1.jpg

Masz Winter Streaking i to jest swietny specyfik. Biala farbka olejna mozesz zrobic takie klebki bialego i go rozmyc na powierzchni, to bedzie zaburzalo kontrast pomiedzy szarym, a bialym. Generalnie, to ustal sobie kolejnosc.

Baza - masz

Biale kamo - masz

Fading (biedronka) - zrob z bialej, ochry, umbry i moze starship grey do tego.

Mapping - to z tej bialej.

Streaking - ze specyfikow (winter i rust)

Dodaj wash i bedzie git.

Aha - a pigmenty jakis zakladasz nakladac??

Masz Winter Streaking i to jest swietny specyfik. Biala farbka olejna mozesz zrobic takie klebki bialego i go rozmyc na powierzchni, to bedzie zaburzalo kontrast pomiedzy szarym, a bialym. Generalnie, to ustal sobie kolejnosc.

Baza - masz

Biale kamo - masz

Fading (biedronka) - zrob z bialej, ochry, umbry i moze starship grey do tego.

Mapping - to z tej bialej.

Streaking - ze specyfikow (winter i rust)

Dodaj wash i bedzie git.

Aha - a pigmenty jakis zakladasz nakladac??

Z chemii mam jeszcze takie specyfiki.

Planuję pobrudzić podwozie, ale nie chcę zamazać za bardzo. Wannę potraktować 'starym' brudem, z odrobiną śniegu. Koła zostawić w miarę czyste, ewentualnie z lekkimi odpryskami błota no i ze śniegiem gdzieniegdzie.

A co do biedronki to próbowałem zrobić z brązowym i żółtym i białym, ale koniec końców biały zdominował wszystko.

Chyba, że na biały powinienem teraz dać lakier do włosów i dopiero po tym etapie biedronkę z ww kolorów?

I określenie mapping nic mi nie mówi. Pierwszy raz spotykam się z tym wyrazem w kontekście modelarstwa. Możesz przybliżyć mi co nieco? A ja w międzyczasie sobie pogoogluję co to jest ;-)

Pozdrawiam

Mel d6010ddaf6080df7de2aef424c80cf82.jpg

To jest robienie plam na pancerzu, nie zacieków, ale nieregularnych plam na np. bialym, zimowym kamo. Robisz to wtedy biala farba, bo ona nie plowieje rownomiernie.

Rzadko spotykane pojecie, ale mimo tego duzo osob to robi.

Tak samo jak fading = biedronka.

Jestem maniakiem precyzyjnej terminologii, taki wiesz - modelarz teoretyk ;)

Aha - bialy zawsze bedzie dominowac, dlatego ja go daje zawsze mniej, bo on zawsze sie rozciagnie na pancerzu jak stare gacie na grubej dpie. Zolta jest jak dla mnie zbyt jaskrawa i dlatego preferuje ochre.

To jest robienie plam na pancerzu, nie zacieków, ale nieregularnych plam na np. bialym, zimowym kamo. Robisz to wtedy biala farba, bo ona nie plowieje rownomiernie.

Rzadko spotykane pojecie, ale mimo tego duzo osob to robi.

Tak samo jak fading = biedronka.

Jestem maniakiem precyzyjnej terminologii, taki wiesz - modelarz teoretyk ;)

Aha - bialy zawsze bedzie dominowac, dlatego ja go daje zawsze mniej, bo on zawsze sie rozciagnie na pancerzu jak stare gacie na grubej dpie. Zolta jest jak dla mnie zbyt jaskrawa i dlatego preferuje ochre.

Okej. To jutro po robocie jadę do artystycznego po farby ;-)

Ja kupiłem ostatnio Oilbrushes Ammo MiG. Powiem szczerze, że zareklamowal je Jimenez, jakby to było jakieś objawienie, prawda niestety mija się z celem. Dobra farba olejna to podstawa. Tak pisze to na wszelki wypadek.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Okej. Farbki kupiłem. Wziąłem też pędzelek do zacieków. Nie mam żadnego płaskiego ;-) e47ceb5dd703a202ffe9c6dc84b11ba3.jpg

Malowanie bazowe nie wygląda zbyt dobrze, może jeszcze nadłożyć białą farbę i zrobić lekką przecierke, ja też kombinowałem tak przy bt i stugu, warto użyć gąbeczki żeby trochę urozmaicić fakturę

7JPG_aarnqqp.jpg

Stug-III-_aarnqqh.jpg

Okej. Farbki kupiłem. Wziąłem też pędzelek do zacieków. Nie mam żadnego płaskiego ;-) e47ceb5dd703a202ffe9c6dc84b11ba3.jpg

Farbki? Świetnie. Zazdroszczę Ci, bo ja muszę takie coś kupować wysyłkowo. Pędzel jednak jest za duży. Płaska dwójka. Ja mam do tego pędzel AK Interactive i jestem zadowolony. Rozmiar 2.

Ten StuG to ciekawie ci wyszedł Dumo.

Farbki? Świetnie. Zazdroszczę Ci, bo ja muszę takie coś kupować wysyłkowo. Pędzel jednak jest za duży. Płaska dwójka. Ja mam do tego pędzel AK Interactive i jestem zadowolony. Rozmiar 2.

Ten StuG to ciekawie ci wyszedł Dumo.

Pędzel jest do zacieków, raczej do ściągania nadmiaru streaking grime ;-)

Dziękuję, spróbuj po pierwszej płukance olejami nałożyć gąbeczką trochę lekko rozcieńczonego białego akrylu. Da fajny efekt

Coś próbuję robić, ale nie jestem pewien efektu. Bliżej mi, czy dalej do wymaganego efektu?bb20709d77ea33a0a75d3d9c51c93dee.jpg

Napisz czym malowałeś ? Co użyłeś jako zdzieralną warstwe ? Czym następnie zdzierałeś ? Coś poradzimy

Napisz czym malowałeś ? Co użyłeś jako zdzieralną warstwe ? Czym następnie zdzierałeś ? Coś poradzimy

Zrobiłem płukankę z białej, olenej. Następnie jak wyschła to umoczyłem kawałek gąbki w białej pactrze i pociapałem. Następnie umoczyłem pędzelek w wodzie i zacząłem ścierać pactre.

O kurde błąd, jeżeli chcesz zrobić porządnie obdarte to musisz wszystko wykonać akrylami:

1. Warstwa bazowa powiedzmy szara

2. Lakier do włosów (najtańszy i moim zdaniem najlepszy sposób, specyfiki MIG'a to syf)

3. Biel także akrylowa

4. Zdzieranie bieli za pomocą gąbeczki i wody

Później można wejść jeszcze mocno rozcieńczoną białą płukanką