Jump to content
Melnikov

Panzer III Ausf L 1:35 Dragon

Recommended Posts

O kurde błąd, jeżeli chcesz zrobić porządnie obdarte to musisz wszystko wykonać akrylami:

1. Warstwa bazowa powiedzmy szara

2. Lakier do włosów (najtańszy i moim zdaniem najlepszy sposób, specyfiki MIG'a to syf)

3. Biel także akrylowa

4. Zdzieranie bieli za pomocą gąbeczki i wody

Później można wejść jeszcze mocno rozcieńczoną białą płukanką

Zrobiłem tak jak napisałeś, z tym, że zamiast gąbką ścieralem pędzlem i farba odchodziła płatami gdzieniegdzie. Jeszcze pokombinuję z tym co mam teraz. Postaram się przeanalizować wasze wskazówki jeszcze raz i pooglądać tutoriale. Kurde. Na filmikach wszystko takie proste się wydaje, a w praktyce daleko mi do zamierzonego efektu :-P

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Podejrzewam że malowałeś vallejo lub ak, to gówno schodzi jak guma

Podejrzewam że malowałeś vallejo lub ak, to gówno schodzi jak guma

Napisałem w poprzednich postach, że najpierw na lakier do włosów użyłem pactry, ale zeszła bez oporu, wiec zmylem w misce z wodą. Poprawiłem lakier i użyłem farby Tamiya. ;-)

Uuu a to jest zaskoczenie, bo tamiya nie powinna się tak zachować

Uuu a to jest zaskoczenie, bo tamiya nie powinna się tak zachować

Chyba za bardzo namoczyłem farbę przed ścieraniem :-P

Czołgiem

Pooglądałem poradniki na YT odnośnie zimowego camo i w sumie nie za bardzo wiem, co mam u siebie zmienić. Bo jak porównuję ze swoim modelem to wydaje mi się niemalże tak samo. Ewentualnie tylko delikatnie pociapać gąbeczką zamoczoną w białej, akrylowej farbie. Coś takiego jak zrobiłem przy zasobniku.

Pozdrawiam

Mel

Ciągle coś kombinuję. Nie chcę odłożyć modelu 'na później', bo wiem, że będzie znowu leżał rok. Teraz różnice koloru są bardziej zatarte. Mam nadzieje, ze fotki oddają prawdziwy efekt.

Planuję oczywiście później pobrudzić biały. Coś takiego jak na filmiku Mig'a z SU.2c933f8627cb2d677fcff9c1f7dca636.jpg0323478f69fe4adb363aad74b99a0fcb.jpg6cfc8ae700d9c10588350f2b6d827733.jpg1699f76ab7a8e41f78ca1452dbad386d.jpg18d0bada2d918f82d9e37abb3b2ff56e.jpg

Moim zdaniem jest dobrze (a jak widzisz co modelarz to co innego pisze), a efekt zimowego kamo jest generalnie trochę nieprzewidywalny. Nigdy nie wiadomo tak do końca jak się farba w czasie zdrapywania będzie zachowywać. Teraz trochę brudzenia olejami, potem trochę delikatnego błotka i będzie ok. Przed chwilą Gorlock wrzucił galerię swojego zimowego modelu. U niego kamo jest bardziej zużyte, wręcz szczątkowe, ale mi się bardzo podoba. Zerknij sobie.

I pamiętaj że bądź co bądź to twój model i tobie musi się przede wszystkim podobać. A nie ma nic gorszego jak nabawienie się wstrętu do modelu. Potem się go nie chce kończyć.

Moim zdaniem jest dobrze (a jak widzisz co modelarz to co innego pisze), a efekt zimowego kamo jest generalnie trochę nieprzewidywalny. Nigdy nie wiadomo tak do końca jak się farba w czasie zdrapywania będzie zachowywać. Teraz trochę brudzenia olejami, potem trochę delikatnego błotka i będzie ok. Przed chwilą Gorlock wrzucił galerię swojego zimowego modelu. U niego kamo jest bardziej zużyte, wręcz szczątkowe, ale mi się bardzo podoba. Zerknij sobie.

I pamiętaj że bądź co bądź to twój model i tobie musi się przede wszystkim podobać. A nie ma nic gorszego jak nabawienie się wstrętu do modelu. Potem się go nie chce kończyć.

Widziałem galerię Gorlocka. Super wygląda ten Pz II. Widać na nim różne zużycia kamo. Raz delikatnie przechodzi z wapna na bazowy kolor (bok wieży), innym razem bardziej "schodkowo" (na przodzie wieży), a na włazie na przedniej płycie z kolei "na kaloryfer" ;P

W swoim modelu chcę tylko poprawić burty nadbudówki i chyba tak zostanie. Bo prawdę mówiąc nie wiem co dalej zrobić i mi też się podoba taka baza jak jest teraz.

A co do podobania się modelu, to dlatego założyłem warsztat, bo liczę na pomoc i o dziwo otrzymuję ją ;P Tak samo jak w przypadku Pzj I dlatego staram się analizować wszystkie opcje ;) I jestem wdzięczny za każdą opinię. To znaczy, że jest widownia, a jak jest widownia to chce się sklejać.

Pozdrawiam

Mel

Mi tez sie podoba, a jezeli juz jestem trzecia osoba, ktora pisze to samo, to znaczy, ze prawda byc musi.

Teraz juz odstaw akryle, baw sie reszta do woli, tak, abys byl zadowolony.

Dalej walczę z olejami. Póki co wygląda tak. 7dcd665d7cef88260a5d542457173c01.jpg3b7b411fcd24c65f8bb960409a4bf80f.jpg

Git. Pamiętaj, abyś nie przesadził ;)

Sent from my D6503 using Tapatalk

Git. Pamiętaj, abyś nie przesadził ;)

Sent from my D6503 using Tapatalk

Staram się dać wash z RAW umber jako ciemny brud, a ochrą chcę zaznaczyć świeży, rdzawy osad. I do tego zrobić delikatny filtr po całości, aby przybrudzic biały. Starając się nie zachowywać symetrii w filtrowaniu, aby urozmaicić powierzchnię.

Delikatne (mam nadzieję :-P) zacieki na bucie wanny.1602103eb9471f93c0f8f06a554f0db4.jpg

Zapewne trochę wina fotek, ale teraz to mi się wydaje że jemu bliżej do DAK niż do zimowego.

Zapewne trochę wina fotek, ale teraz to mi się wydaje że jemu bliżej do DAK niż do zimowego.

Wina fotek. Żółte światło robi swoje. Biały przybrudzilem, ale staram się mimo wszystko pozostawić go białym. Jak coś to jutro wrzucę fotki w naturalnym świetle jak juz model będzie miał ostateczną formę tego etapy malowania ;-)

W naturalnym świetle model wygląda tak. Starałem się delikatnie przybrudzić biały robiąc filtr. Do tego porobiłem zacieki na bokach wanny, oraz przybrudzilem spawy i zawiasy ;-) Mi efekt podoba się, teraz potrzebuję korekty fachowców co do realizmu ;-) a48b28c93b509e475a1a9beab99e6618.jpgd8d48f4e937ffb9ad22aa6f14d7a1098.jpg950993176ab64e4c0049fbddafd73d1b.jpg6b59073f13efd8b2a1d84fe715e995a1.jpg0a734c87054444a0a2635fd0ef069805.jpgebf3ca97d12b9054ce71ddc6f26f2b99.jpg

Wygląda bardzo fajnie, jedziesz dalej

Przy śrubach masz kłębki ochry, może spróbuj je rozblendowac.

To jeszcze nie starta orcha. Dopiero co nałożona ;-)

Wyłącz proszę tą reklamę telefonu i tapatalka!

A co to za różnica, czy jest, czy nie ma tego podpisu? Narusza regulamin, że tak się uparłeś? :-P

Razi i nie tylko mnie.

Regulamin też narusza bo o ile mi wiadomo bez zgody władz forum nie można nic reklamować.

Pewna nazwa (i to nie komercyjnego produktu) jest zakazana.

Nie mówiąc już o tym, że robisz to ZA DARMO i nikogo nie interesuje jakiego telefonu i programu używasz.