Jump to content
Melnikov

Panzer III Ausf L 1:35 Dragon

Recommended Posts

Razi i nie tylko mnie.

Regulamin też narusza bo o ile mi wiadomo bez zgody władz forum nie można nic reklamować.

Pewna nazwa (i to nie komercyjnego produktu) jest zakazana.

Nie mówiąc już o tym, że robisz to ZA DARMO i nikogo nie interesuje jakiego telefonu i programu używasz.

Wystarczyło napisać na PW.

Druga sprawa. Jesli władze forum nie chcą, aby nie reklamować na ich grupie innych programów to niech zrobią coś, aby przy każdym razie jak włącza się przeglądarkę na modelwork.pl nie wyskakiwala reklama tapatalka. Bo to wygląda tak jakby modelwork.pl reklamował tapatalka, albo wyrażał na to zgodę. I jeśli razi ciebie reklama telefonów i ww programu to trzeba powołać grupę inkwizycyjną, ponieważ chyba w każdym temacie jaki przeglądałem na tym forum pojawia się sygnatura.

I nie mów, że nikogo nie interesuje jakiego telefonu używam. Bo jakby nie patrzeć jest to reklama modelu, a jest to forum o modelach, wiec mieści się w tematyce grupy ;-) Czepiając się słówek ;-)

Temat tapatalka uważam za skończony ;-) Usunąłem sygnaturę, żebyś nie musiał się już martwić, że ktoś razi dziurawy regulamin i korzysta z prostu reklamowanego przy starcie tego forum ;-) Nie korzystał bym z niego, ale nie mogę bezpośrednio z telefonu wysyłać fotek na modelwork.pl.

Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu. ;-)

Mel

Edited by Guest

Oj tam. Daj spokój, to reklama tapatalka z którego modelwork.pl korzysta. Szkoda czasu na takie bzdety. Mi się włącza po każdej aktualizacji apki.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Oj tam. Daj spokój, to reklama tapatalka z którego modelwork.pl korzysta. Szkoda czasu na takie bzdety. Mi się włącza po każdej aktualizacji apki.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Pewnie 2-3 klików raz na jakiś czas żeby to G wyłączyć życia Wam nie skrócą

Czołgiem.

Żeby nie było, to działam z Pz III. Trochę wolno, ale coś tam się dzieje. Jak zwykle dłubię też coś przy innych modelach ;)

Porobiłem brudzenia. Co do ochry nie jestem w 100% przekonany w niektórych miejscach. Na przykład na zasobniku, ale proszę o waszą opinię, co i gdzie mogę poprawić.

Gąski pomalowane, czas je potraktować pigmentami. Na zapasowych ogniwach chcę dać więcej jasno-rdzawych przybrudzeń.

Wymyśliłem też sobie sposób zamocowania zapasowych ogniw na przodzie. Użyłem sznurka, który był dodany do Pantery Tamiyi jako lina, doczepiłem do niego ucho od liny z innego modelu i voilà. Jest to akceptowalny montaż?

18136282_1454595561273791_1092066979_n_zps9ubb0prn.jpg

IMG_9783_zps55cw4grm.jpg

IMG_9784_zpsidapnkvp.jpg

IMG_9785_zpsynx1apnk.jpg

IMG_9786_zpsbkuv3zrb.jpg

IMG_9788_zpsqditjm3e.jpg

IMG_9789_zpsn0ljottf.jpg

IMG_9790_zpsvyzftvmb.jpg

IMG_9792_zpsyh7spasa.jpg

IMG_9794_zps7mflbcvo.jpg

IMG_9797_zpssojitzkz.jpg

IMG_9798_zpstrvh6bcm.jpg

IMG_9802_zpsyismhsnc.jpg

IMG_9803_zps5p2yyu51.jpg

Czekam na uwagi.

Pozdrawiam

Mel

Ciągle mi się podoba, choć osobiście uważam że tego brązu jest za dużo na górnej części, szczególnie na wieży. Dodatkowo z tego można wyjść rdzawymi zaciekami. Przy pigmentach nie zapomnij o zawieszeniu, może nawet pokusiło się o błotne rozbryzgi.

Ciągle mi się podoba, choć osobiście uważam że tego brązu jest za dużo na górnej części, szczególnie na wieży. Dodatkowo z tego można wyjść rdzawymi zaciekami. Przy pigmentach nie zapomnij o zawieszeniu, może nawet pokusiło się o błotne rozbryzgi.

W których miejscach dokładnie mam zredukować brąz?

Co do brudzenia podwozia to planuję tak jak mówisz. Tylko delikatnie przychlapać pigmentami z pędzla dmuchając aero i dodać śnieg.

Dziś będę też robił nową linę. Splotę ze sobą kilka cienkich drucików.

Tokwestia wyczucia. Np na zasobniku wydaje mi się że jest za grubo. To sprawia wrażenie jakby rdzewiał, a wydaje mi się że to miałbyć wash dla podkreślenia kształtów. Ale to jak z tym że jedni wolą blodynki a drudzy brunetki. Więc nie bierz tego że to mus i tak ma być.

Tokwestia wyczucia. Np na zasobniku wydaje mi się że jest za grubo. To sprawia wrażenie jakby rdzewiał, a wydaje mi się że to miałbyć wash dla podkreślenia kształtów. Ale to jak z tym że jedni wolą blodynki a drudzy brunetki. Więc nie bierz tego że to mus i tak ma być.

Miałem zamiar zrobić dwa w jednym. Z jednej strony wash, ale też chodziło mi o brud z różą, tylko nie za bardzo wiem jak ma się to do realizmu :-P

Idąc za radą Modelarza z fejsbukowej grupy modelarskiej postanowiłem zrobić samemu linę. Oto dwie próby. Ta poniżej wg mnie lepsza. 194c0dca9ca37bc2ef3f4da4a7e8cb8c.jpg

A tak wygląda proces robienia liny. Posmarowałem przed skręcaniem butaprenem, aby uniemożliwić rozwarstwienie się liny przy modelowaniu. Przynajmniej taką mam nadzieję :-P 55499d65bb46e0e0432aa11005697664.jpg

Pomysł dobry, ale ilu przewodów użyłeś? Też tak kiedyś próbowałem i w końcu użyłem plastikowej zestawowej. Z Dragona wcale źle na modelu nie wygląda. A taką robi Eureka:

er3520-03.jpg

Wg mnie powinieneś jeszce popróbować, skręcić może cztery, pięć przewodów. Celowałbym w coś pomiędzy tymi dwoma które już masz.

Pomysł dobry, ale ilu przewodów użyłeś? Też tak kiedyś próbowałem i w końcu użyłem plastikowej zestawowej. Z Dragona wcale źle na modelu nie wygląda. A taką robi Eureka:

er3520-03.jpg

Wg mnie powinieneś jeszce popróbować, skręcić może cztery, pięć przewodów. Celowałbym w coś pomiędzy tymi dwoma które już masz.

Swoją skręcałem z czterech drucików. A linę robie, aby zastąpić tą, która trzyma gąski. Na tyle kadłuba zostaje zestawowa ;-)

Chce zrobić takie oczko w mojej linie. Plastikowa końcówka nie pasuje mi do liny. Jest wzięty od Tygrysa, który miał grubszy kabel91becf5b64b6326da3279c8281464b73.jpg

Witam

Czas znowu odświeżyć temat Pz III. Tym razem jestem bardziej zmotywowany. Już wiem, że jestem w stanie pomalować figurki w sposób dopuszczalny do pokazania ich szerszej publice ;) A przy tym wozie muszą być figurki.

Zmieniłem zasobnik na kanistry. Tamten nie zdawał egzaminu.

Walczę też z zamocowaniem zapasowych ogniw, wiszących z przodu czołgu. Nie wiem jak je złapać w sposób realistyczny. Mam całą gamę linek i łańcuchy. Ale jakoś nie mogę znaleźć fotki zamontowanych gąsek na "uszy" tego typu jak są w moim modelu. Macie może jakieś sugestie?

44611815044_8d27c4e23d_b.jpg

30394923497_44707f53ed_b.jpg

30394923697_49e6323a6c_b.jpg

30394923687_2b2ced0bc3_b.jpg

Pozdrawiam

Mel

Nie wiem jak je złapać w sposób realistyczny. ... . Macie może jakieś sugestie?

Gąski były "łapane" za pomocą takiego małego haczyka (nagwintowanego u góry) do listwy od spodu - przez "oczko " (lub między "ząbkami") gąski na gwint

położony kawałek płaskownika przykręcone to wszystko nakrętką.

91ce6df632d543c4bde622076b54d4fd.png

Na tej fotce mocowanie na 6-tym "ząbku od prawej i od lewej strony - wersja przez oczko "zęba".

2f99ac55f10d3431756c9b528e02ab41.jpg

Na tej fotce mocowanie na 4-tym "ząbku od prawej i od lewej strony - wersja przez oczko "zęba".

c78703559f1afe100151e7d4521bc79e.jpg

j/w tylko na trzecim "oczku" - tu dobrze widać właśnie ten haczyk - u góry płaskownik i nakrętka.

Panzer_III_Ausf_N_with_schurzen_2.jpg

Tu w wersji z pełnym zębem - wersja między "zębami"

Panzer_III_Ausf_J_Afrikakorps_DAK.jpg

Część z tych wygiętych to też z listwą tylko że wygiętą lub ciut dłuższą.

Zamontowane na "uszy" zapewne ta sama metoda montowania co samych gąsek do listwy tylko ciut większe te haki.

Pozdrawiam

Krzysztof

Witam.

Próbuję olejami doprowadzić zasobnik do podobnego wyglądu co reszta wozu ;)

44480340075_d748de8c67_b.jpg

Pozdrawiam

Mel

Witam.

Powoli jadę dalej z tematem Pz III.

Zacząłem malować figurki. Są po pierwszej warstwie farb. Nie spodziewam się sukcesu artystycznego, ale mam nadzieję, że jakoś wkomponują się w scenke.

43815994630_f9011448b7_b.jpgDSC_0917 by Mel Nikov, on Flickr

43815994370_e39e7bc11c_b.jpgDSC_0918 by Mel Nikov, on Flickr

Pozdrawiam

Mel

Od kilku dni smaruję białym. Daje takie cienkie warstwy, że ledwo kryją. Ale dziś mundury mają już bazę. Bazę twarzy dam jeszcze raz, bo dałem za ciemną. Przez weekend pewnie coś podziałam.

Nie ma że mną łatwo ta Pz III.

Pozdrawiam

Mel

Powoli dlubię przy tych patałachach. Nie patrzcie na oczy. To ze zdziwienia, że najwspalnialsza armia świata jest jednak do pokonania :-P

Będę 'obrabiał' gały dookoła. Myślę, że wash i drybrush sprawi, że ta baza nabierze szlachetnych rys ;-) Na tym etapie chyba nie ma co oceniać ;-)

44825068805_a8f39c0a34_b.jpgDSC_0015 by Mel Nikov, on Flickr

44825069265_e5e41ac370_b.jpgDSC_0016 by Mel Nikov, on Flickr

Pozdrawiam

Mel

Ja białek oczu nie maluję, tylko czarną robię jakby cień oka.

Ja białek oczu nie maluję, tylko czarną robię jakby cień oka.

Podesłał byś zdjęcia ze zbliżenia na twarze swoich figurek? Jestem ciekaw jak to wygląda ;-)

Oczodół pomaluj ciemną farbą, potem biała farba jako białko oka i ciemna kropeczka jako źrenica, chyba, że robisz prawdziwego Aryjczyka to i błękit możesz. Cienie na twarzy i innych odkrytych częściach ciała możesz zrobić pigmentem rdzawym. Nanieś go na twarz i później zwilżonym patyczkiem do uszu usuń z wypukłych powierzchni. W zakamarkach zostanie i będzie fajnie wyglądać.

Tu masz te moje paskudy - tylko się nie śmiać:

DSCF8567.JPG

DSCF8764.JPG

Model pamiętam. Wyszedł super, ale o ludzikach zapomniałem. Wyglądają Ok. Cielawe jak moje wyjdą? :-P

Na razie mam tyle.

Dziś dam lakier błyszczący i może jutro będę washował ;)

Jak zrobię figurki to zostaną mi kanistry i beczka do pomalowania. Szary kolor będzie odpowiedni?

30811142387_74d5b4f58c_b.jpg

30811141887_b08c870c4d_b.jpg

Pozdrawiam

Mel