Jump to content

Recommended Posts

Ostatnio jakoś wysypalo nam troszkę młodego narybku. Znając bezkrytyczny zapał do krytykowania niektórych naszych kolegów aby nie zniechęcać młodzieży już na starcie i (może nie to ze chronić) dać im szanse na rozwój zanim zostaną wydeptani w błoto zapytuje czy jest możliwe aby:

1. W ankiecie rejestracyjnej zaznaczać wiek (powyżej ustalonej granicy)? Tzn. jednym kliknięciem potwierdzały ze mamy powyżej (np. 15lat) i zaliczamy się już do osób uważanych za dorosłe. Graniczny wiek oczywiście do ustalenia.

2. Osoby które w ankiecie wskażą swój wiek jako poniżej ustalonej granicy, ergo uznane przez nas za młodociane, dostają na swoim profilu banerek który pozwoli od razu wszystkim zrozumieć z kim maja do czynienia przez co traktować z większa dozą wyrozumiałości. Może to być coś dowcipnego, na przykład "młode wilki" albo "młodzi gniewni"

 

Pomysł pozostawiam pod dyskusje szanownego grona koleżeńskiego i rozwagę administracji.

Link to post
Share on other sites

O, to mi się podoba...

Link to post
Share on other sites

Młody nie musi, ważne żebyśmy my załapali. A może kota? A pózniej mu zrobimy przycinke i obcinke...

Link to post
Share on other sites

Dobra, na chwile obecna wypowiedziało się zaledwie kilku kolegów, ale tez nie było głosów przeciw temu pomysłowi. Myśle ze z pomysłami jak by miał wygladac banerek poczekajmy jeszcze chwilkę żeby mogła się wypowiedzieć większa grupa forumowiczów i na zakończenie, co najważniejsze, administracja.

Link to post
Share on other sites

Pomysł bardzo dobry, chociaż uważam, patrząc po forach że bez względu na to czy to junior czy senior, powinniśmy być bardziej wyrozumiali dla rozpoczynających modelarską przygodę, a widzę niestety że przychodzi to z dużym trudem w szczególności weteranom forów.

Link to post
Share on other sites

Zgoda Moses ale nie może być też tak, że wpada na forum nowy użytkownik i zakłada tematy gdzie popadnie, albo zakłada pięćdziesiąty temat "jakie narzędzia na początek"...

Link to post
Share on other sites

Grzesiu ale przypięcie listka, czy oznaczenie "juniora" nie ograniczy tego typu wpisów. Tutaj trzeba by pomyśleć nad rozwiązaniamy w stylu:

- dział dla nowych użytkowników gdzie moga zadać każde pytanie ale temat znika po 24h od ostatniej odpowiedzi

- ograniczenie czasowe do pisania w działach.

 

Spotkałem się z takimi rozwiązaniami na innych forach, i to działa ;)

Link to post
Share on other sites

Masz rację, dlatego o oznaczaniu nowych nie wspominałem.

Napisałem "nowy użytkownik" bo zarówno juniorom jak i doświadczonym modelarzom zdarza się straszne zaśmiecanie forum.

 

A Twoje propozycje wydają się sensowne bardzo

Link to post
Share on other sites

Ok koledzy, ale teraz trochę zmieniacie sens pomysłu. Bo wy mówicie o oznaczeniu nowych użytkowników forum, zaś Grzesiek zaproponował oznaczenie młodych modelarzy. Różnica polega na tym, że młodzi że względu na wiek mogą mieć trudności z pewnymi kwestiami, które dla starszych użytkowników są jasne i klarowne. Do tego u juniorów dochodzi notoryczny brak kasy, więc czasami porady "kup specyfik X, to tylko 20,- pln" nie są dla nich rozwiązaniem. Widząc, że ma się do czynienia z juniorem, można od razu zmienić podejście i zaproponować mu takie rozwiązania, które będą dla niego wykonalne i na jego kieszeń.

Link to post
Share on other sites
  • Super Moderator

Witam.

Pomysł jak najbardziej trafiony.

Może by tak światła jak na skrzyżowaniu

 

zielone - poniżej 15 roku życia

żółte - powyżej 15 roku życia

czerwone - powyżej 18 roku życia lub inna kat. wiekowa.

Link to post
Share on other sites

Ale pamiętajcie o tym, że wiek nie musi iść w parze z doświadczeniem modelarskim.

Może być 15 letni weteran modelarstwa i początkujący 30 latek

Link to post
Share on other sites

Tak, ale myslenie i wrazliwosc inna. A mysle ze 15 letnich weteranow za wielu nie ma. To raczej wyjatki potwierdzajace regule..

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.