Skocz do zawartości

Lavochkin La-5 1/48 Zvezda + dodatki


ksc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Irku za link. Wyślę do mich e-maila z pytaniem czy nie sprowadziliby mi samego silnika.

 

O ile wiem, AML nie sprzedaje pojedynczego silnika, ale wydali zestaw waloryzujący do Ła-5 1/72 z tym silnikiem. Posiadam go i tylko mogę powiedzieć, że jakość wykonania jest przeciętna:

https://eshop.aml.cz/cs/pur-sety/286-lavochkin-la-5fn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś ,tylko nie wiem czy w Polsce jest osiągalny .

ENGINES & THINGS -- 72059 Shvetsov ASh-82 FN/V 14 cyl. radial for LA-5,7,9,11, late Pe-8, IL-4 (late), YAK-7M-82,14, Tu-2,6, IL-12,14, Sukhoi Su-2, I-185 $ 8.00

 

Oficjalna strona tej firmy

http://www.planet.eon.net/~engthg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Drobna aktualizacja tematu po dłuższej przerwie.

 

Zdecydowałem się na niemodny już preshading w postaci czarnej farby Tamiya XF-1. Elementy ruchome dla kontrastu rozjaśniłem białą farbą Tamiya XF-2, a okolice kabiny pilota pokryłem farbą Vallejo 71106 mającą imitować żółtą szpachlówkę (ALG-1?), która będzie widoczna po miejscowym zdrapaniu farb kamuflażu.

qfQwIGm.jpg

 

Spód początkowo planowałem pomalować farbą AMT-7 73002 firmy Akan, ale jej odcień wydawał mi się zbyt ciemny. Wyjściem okazało się rozjaśnienie tej farby innym odcieniem z palety samej firmy A II G. 73042.

5ypgUVZ.jpg

 

Golenie podwozia to połączenie elementów fototrawionych firmy Gonza, igieł lekarskich i różnych blaszek. Tak to wygląda po pomalowaniu srebrną farbą i jeszcze przed nałożeniem washa:

KHvB5EY.jpg

 

Nie pasuje mi niestety także odcień koloru zielonego AMT-4 73001 firmy Akan - jest zbyt khaki w porównaniu do zdjęć wraków z muzeum, których zieleń jest trawiasta. Planuję więc zamiast niego użyć farb 71093 i 71006 firmy Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolorki poszły. Przejścia kolorów były maskowane za pomocą patafixa. Na koniec całość zalakowałem sidoluxem. Czeka mnie jeszcze trochę poprawek. Miałem trudności z przyklejeniem wiatrochronu i skończyło się na solidnym szpachlowaniu. W dalszej kolejności kalkomanie i wash

YjdCTGa.jpg

kGDA8rG.jpg

wldC1Mb.jpg

tltkRGy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, czysta robota. Nie wiem tylko czy trafiłeś z kolorami, chociaż jak porównuję dwa pierwsze zdjęcia z trzecim, to różnica w nasyceniu jest ogromna. Może zatem to jedynie kwestia samych fotografii. Niemniej jednak wydaje mi się, że spód jest zbyt jasny. Ten Akan na moje oko jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, czysta robota. Nie wiem tylko czy trafiłeś z kolorami, chociaż jak porównuję dwa pierwsze zdjęcia z trzecim, to różnica w nasyceniu jest ogromna. Może zatem to jedynie kwestia samych fotografii. Niemniej jednak wydaje mi się, że spód jest zbyt jasny. Ten Akan na moje oko jest prawidłowy.

 

Trzecie zdjęcie od góry odzwierciedla rzeczywisty odcień zieleni. Aparat miał trochę problem z dobraniem balansu bieli i korygowałem ją ręcznie w programie graficznym. Co do odcieni nie patrzyłbym na farby Akan, ale raczej na zdjęcia eksponatu muzealnego:

lagg3-fus-fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Cholewka.Jeżeli to jest model relaksacyjny-wynika z pierwszego postu- to jaki będzie normalny?.I ile czasu Ci zajmie ?.Nie mniej model zacny. Jednak wydaje się że kolor zielony jest ździebko za jasny.

 

Plan a realizacja to dwie różne sprawy. Jak już się dobrałem do tego Ła-5, to nie odpuściłem. Mam plan na taki model "konkursowy", ale odkładam w czasie. Boję się, że bym go nie ukończył, a w życiu niestety coraz mniej czasu na hobby. Staram się w modelach coraz bardziej iść na kompromis i ograniczać zakres przeróbek na rzecz lepszych zestawów.

 

A kolor zielony w rzeczywistości wygląda trochę mniej intensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.