Skocz do zawartości

IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL MODELI REDUKCYJNYCH W KIELCACH


Karol J.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ekipa ISMR dotarła szczęśliwie do domu, pełna wrażeń i zadowolenia.

Ja osobiście byłem na tym festiwalu pierwszy raz, i nie żałuję. Miejsce spotkania bardzo klimatyczne, piękne sale Wojewódzkiego Domu Kultury, tworzyły bardzo specyficzny nastrój. Można by tylko poprosić o więcej naturalnego światła, ale to już nie leżało w gestii organizatorów.

Bardzo sprawna i sympatyczna rejestracja modeli, Bardzo duża giełda, ceny różne niestety. Doskonałe miejsce zakończenia imprezy, nagłośnienie takie, jakiego nie widziałem na żadnej imprezie w Polsce. Poziom modeli różny, ilość na pewno mogłaby być większa. Ale niech żałują ci, którzy nie przyjechali, organizatorzy zrobili wiele, aby godnie przyjąć gości. Moim zdaniem warto odwiedzić Kielce w przyszłym roku.

Pozdrawiam wszystkich, z którymi mogłem się ponownie spotkać.

Organizatorom gratuluję udanej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z całą ekipą Modelarskiej Grupy Wyjazdowej "Kraków", czyli z; Ciocią Basią, Dziadkiem Jackiem, PanTadkiem, Maniem i mną czyli Topolankiem.

I było wspaniale. Pragniemy pogratulować organizatorom świetnej (jak zawsze) imprezy. Organizacja, miła atmosfera, modele, giełda, nagrody- wszystko na najwyższym poziomie. Co więcej za namowami organizatorów zwiedziliśmy najstarszą część miasta, Katedrę, Rynek i byliśmy pod niesamowitym pomnikiem Armii Krajowej....warto było.

I w dodatku, jak to w lecie- w sobotę gorąco, a na ulicach...wierzcie lub nie, lecz liczyliśmy i wyszło, żę 9 na 10 dziewczyn było w bardzo króciutkich spodenkach, co dla nas starszych panów nie jest bez znaczenia...

Dziękujemy bardzo za naprawdę miłe przyjęcie. Czujemy się zaszczyceni wyróżnieniami zwłaszcza, że niektóre nas zaskoczyły. Zaskoczyły in plus.

Pozdrawiamy gorąco. do zobaczenia na trasie.

za MGW "Kraków": Miroslav Topolanek

"PREMIER"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich bardzo gorąco! Dziękuję wszystkim uczestnikom, autorom pięknych prac, wręcz dzieł sztuki, które zachwyciły wielu gości zwiedzających wystawę pokonkursową, dziękuję wszystkim sponsorom, bez których z pewnością trudno byłoby osiągnąć zamierzony przez Stowarzyszenie cel. Dziękuję uczestnikom pierwszej edycji Galerii Mistrzów. Jestem pod wrażeniem giełdy modelarskiej i dziękuję wszystkim, którzy pomimo trudnych warunków pogodowych, które płatały nam figle zarówno w sobotę i niedzielę, zdecydowali się odwiedzić Kielce i wystawić swoje towary. Wrażenia uczestników naszego Festiwalu, o których czytam z wielkim wzruszeniem, utwierdzają nas wszystkich - organizatorów ŚFMR, że pomimo różnych przeciwności losu, impreza jest z roku na rok coraz bardziej atrakcyjna i cieszy się popularnością już nie tylko w kraju, ale i za granicą. Cały czas żywię nadzieję, że z biegiem czasu Kielce będą przyciągać coraz większą grupę modelarzy, a tych niezdecydowanych, którzy jeszcze u nas nie byli, gorąco zachęcacm do przyjazdu, bo warto! Życzę powodzenia!

Pozdrawiam, Karol J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę skromne zdanie od siebie, że to co się rzuca w oczy to zaangażowanie organizatorów, które przerosło sam konkurs. Modeli może i mniej niż na innych niby bardziej renomowanych konkursach, ale giełda Galeria mistrzów, Sabat, no i w końcu mnogość nagród, tutaj bardzo hojnie, samo rozdanie z półtora godziny. Byłem chyba trzeci raz i wiem, że następnego nie przepuszczę Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo miło z Twojej strony Kamil, że tak dobre wrażenie zrobił na Tobie nasz Festiwal. Utwierdza nas to w przekonaniu, że pomimo różnych splotów okoliczności, warto organizować takie imprezy. Tym bardziej, że z roku na rok pokazywane są coraz lepsze modele. Może, tak jak wspomniałeś, niekoniecznie chodzi o dużą ich ilość, ale ja osobiście stawiam na jakość, oczywiście pomijając juniorów i młodzików, bo to zupełnie inna sprawa. Na koniec, jak zawsze, namawiam niezdecydowanych, zwłaszcza z Kielc i okolic - bierzcie udział w Festiwalu, pokazujcie własne prace, nie bójcie się wyjść z domu!

Pozdrawiam wszystkich, Karol J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

To jeszcze na chwilkę my Album z Festiwalu został wrzucony jakiś czas tego na facebooka, ale lekko go uzupełniliśmy i dzielimy się z Wami nim jeszcze tutaj. Zapraszamy na naszą stronę http://www.ssmr.pl, no i oczywiście na naszego fb - tam sporo się dzieje https://www.facebook.com/SwietokrzyskieStowarzyszenieModelarzyRedukcyjnych/?ref=aymt_homepage_panel

 

ALBUM:

https://drive.google.com/file/d/0B38DkLWDXMKNVkkwdlBYRlpyRWs/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako współtwórca Albumu mam pytanie do ogółu uczestników forum:

1) podoba wam się pomysł z albumem?

2) jest sens tworzyć go w kolejnych latach?

Lepiej zapytać niż narobić się bez sensu . Nikt tego nie robił do tej pory, stąd pomysł żeby zacząć. Jest pełna lista nagrodzonych, staramy się żeby były zdjęcia każdego modelu, taka pamiątka w formie pdf... no ale bez odzewu nie ma motywacji... więc napiszcie co na ten temat sądzicie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...1) podoba wam się pomysł z albumem? 2) jest sens tworzyć go w kolejnych latach?

ad. 1) Obejrzałem z prawdziwą przyjemnością.

ad. 2) Oczywiście - i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) podoba wam się pomysł z albumem?

2) jest sens tworzyć go w kolejnych latach?

 

Pomysł jak najbardziej OK, w innych branżach to standard, dlatego podtrzymanie tej nowej świeckiej trady jak najbardziej wskazane

 

Nie mniej jednak trzeba popracować nad składem i edycją, np. tło - musi byc bardziej neutralne i cieplejsze (jakieś delikatne ecru a i jakiś delikatny motyw w monochromie też by nie zaszkodził.

 

Orientacja pionowa - w dobie komputerów bardziej wskazana by była orientacja pozioma, tak aby jedna strona wyświetlała się na ekranie bez konieczności przewijania w dół aby ogarnąć całość.

 

Czcionka - tyle fajnych czcionek jest ;)

Trochę lepsza/większa separacja między tekstem a zdjęciami.

 

Generalnie jest nad czym sie pobawić ;)

 

 

PS Karol krecha na cały papier toaletowy!!

Rozumiem jakiegoś lamera z TVN czy innego mend'ium ale fachowcy?!

 

Helikoptery wojskowe

H1 - bez podziału na skalę

Helikoptery cywilne i służb ratowniczych:

H2 - bez podziału na skalę

 

Ja sie k... pytam co to jest?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Skoro się podoba, to za rok też będzie .

Co do uwag merytorycznych:

1) tło wybierała kobieta w naszym składzie - w to nie wnikam .

2) orientacja pionowa pozwala lepiej umieścić zdjęcia, może i na monitorze lepiej oglądać w poziomie, ale wtedy duże zdjęcia trzeba by zamieszczać jedno na stronę... album rozrósł by się dwukrotnie. Dominują zdjęcia poziome, moim zdaniem lepiej oddające obraz większości modeli, stąd jednak pozostaniemy w pionie... Mi osobiście marzy się, że kiedyś wydrukujemy taki album na kredowym papierze...

3) czcionka najbardziej biurowa... banalna, ale skuteczna . Odstępy uzależnione są od wielkości zdjęć - im większe odstępy/wolne miejsca, tym mniejsze zdjęcia - wolimy maksymalizować to drugie .

4) nad czym bawić się jest, ale czasu brakuje - chcemy aby album był jak najszybciej po Festiwalu, bo po miesiącu już nikt o nim nie będzie pamiętał. Robimy go (technicznie) w praktyce we dwoje, mając inne obowiązki... nie jest łatwo, ale walczymy jak tylko się daje, w dodatku w oddaleniu 60 km. Jak podkreślamy, nie jesteśmy zawodowo z tym powiązani, to tylko nasze hobby...

Co do klas... zostawiam miejsce na wypowiedź Karolowi - niech podejmie rękawicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Skoro się podoba, to za rok też będzie .

Co do uwag merytorycznych:

1) tło wybierała kobieta w naszym składzie - w to nie wnikam .

 

Córka Karola? Da się przekonać ;)

 

2) orientacja pionowa pozwala lepiej umieścić zdjęcia, może i na monitorze lepiej oglądać w poziomie, ale wtedy duże zdjęcia trzeba by zamieszczać jedno na stronę... album rozrósł by się dwukrotnie. Dominują zdjęcia poziome, moim zdaniem lepiej oddające obraz większości modeli, stąd jednak pozostaniemy w pionie... Mi osobiście marzy się, że kiedyś wydrukujemy taki album na kredowym papierze...

 

Edytor PDF pozwala ustawić dowolne proporcje strony - można tak dobrać, żeby wszystko grało w poziomie ;)

Zawsze można pomyśleć nad zdjęciami w kwadracie

A co do marzeń, jeśli nie pykniesz 6ki w totka to niestety ten pomysł pozostanie w sferze marzeń - mnie sie udało wydać dwa albumy i wiem ile to kasiorki kosztuje :(

 

3) czcionka najbardziej biurowa... banalna, ale skuteczna . Odstępy uzależnione są od wielkości zdjęć - im większe odstępy/wolne miejsca, tym mniejsze zdjęcia - wolimy maksymalizować to drugie .

 

To nie tylko ma byc skuteczne ale również przyjazne dla oka - pewnych zasad wizualizacji nie przeskoczysz a chyba jak najlepszy odbiór jest celem nadrzędnym ;)

 

 

4) nad czym bawić się jest, ale czasu brakuje - chcemy aby album był jak najszybciej po Festiwalu, bo po miesiącu już nikt o nim nie będzie pamiętał. Robimy go (technicznie) w praktyce we dwoje, mając inne obowiązki... nie jest łatwo, ale walczymy jak tylko się daje, w dodatku w oddaleniu 60 km. Jak podkreślamy, nie jesteśmy zawodowo z tym powiązani, to tylko nasze hobby...

 

Nie wiem czy dożyję do następnej edycji ale jak coś deklaruję swoją pomoc a przede wszystkim doswiadczenie - parę PDFowych albumów stworzyłem ;)

 

Co do klas... zostawiam miejsce na wypowiedź Karolowi - niech podejmie rękawicę .

 

Nie chodzi o klasy a o słownictwo - k... alergii dostaje na słowo helikopter!

Mamy swoje polskie, znacznie ładniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomocy to będę pamiętał po następnym Festiwalu .

Działamy na najprostszych narzędziach biurowych... czyli Word - zawodowo jestem z nim związany, a lepszych programów po prostu nie mamy... Brak czasu plus brak narzędzi, ale i nasz zapał sprawia że jest jak jest .

Lepiej byłoby aby w trakcie rozdania wyświetlać zdjęcia nagrodzonych modeli, ale na to brak czasu i sprzętu - w dodatku w Kielcach przyjęło się szybko "rozgrywać" rozdanie nagród (co ma swoje plusy), czyli w jego trakcie trudno rozpoznać, kto za co dostał... a tak jest pełen obraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie!

Pozwolę sobie skorzystać z konta taty i napisać kilka zdań od siebie.

Przede wszystkim obydwoje bardzo bardzo dziękujemy raz jeszcze za słowa uznania co do Albumu. Osobiście nie sądziłam, że spotka się z takim zainteresowaniem. Bardzo mnie to cieszy i w takim razie będziemy to kontynuować, tym bardziej, że rzeczywiście nikt inny nie może się pochwalić czymś takim.

Rzeczywiście tak jak mówi Sławek - tło wybierałam ja. Oczywiście wezmę pod uwagę inny kolor, nie mam z tym problemu. Jeśli jasny, cieplejszy jest wg Was lepszy w następnym roku taki właśnie będzie. Co do czcionek, orientacji - można nad tym popracować i co lepsze wprowadzić (również zero problemu).

Jeszcze jedno co do rozdawania nagród - tego jest tak dużo, że po prostu chcemy to zrobić sprawie, aby nikt się nie zanudził - nie ma innego sposobu, niestety

Co do śmigłowców czy helikopterów - nie znam się na tym za bardzo, ale z tego co wiem to nie ma różnicy w nazewnictwie (tak, pytałam się kompetentnych ludzi), więc nie sądzę, że to jest jakiś wielki problem To tylko moje zdanie oczywiście.

P.S.

Bardzo ważna wiadomość - znamy już termin i miejsce przyszłorocznego Festiwalu! Tak, miejsce ponieważ nastąpiła mała zmiana. W następnym roku Festiwal odbędzie się 1 i 2 lipca 2017 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego. Kto spostrzegawczy i kto bywał już na naszych Festiwalach może zauważył, że naprzeciwko WDK (tam odbywał się Festiwal dotychczas) stoi sobie szkoła - tam właśnie zobaczymy się w następnym roku. Więc tak naprawdę lokalizacja prawie wcale się nie zmieni. Nowiutka hala sportowa będzie miłą odskocznią, a i na pewno będzie to miejsce bardziej komfortowe dla wszystkich, którzy będą chcieli przyjechać do nas ze sklepami.

Oczywiście szczegółowe informacje pojawią się w odpowiednim czasie w nowym poście. Tutaj tylko zwięzła informacja.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym zmarł Jan Wasik, nasz serdeczny kolega - modelarz i fascynat modelarstwa z Kielc. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro o godz. 14:00 w kieleckiej Katedrze.

Panie, świeć nad Jego Duszą.

Syn Jana prosił o przekazanie tej informacji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.