Jump to content
MichalZ

M19 Diamond T + Sherman M4A1 "ACROMA" II Polski Korpus

Recommended Posts

Punkt 16/24

Laweta 1/8

Rozpocząłem budowę lawety, nie ukrywam że im bliżej końca tym większa ciekawość jak to będzie wszystko razem wyglądało, jak na na razie wszystko dosyć dobrze pasuje .

DSC_0002_zpskrnmjqti.jpg

DSC_0003_zpsr8anw3dw.jpg

DSC_0004_zps7hkv5bcj.jpg

Pozdrawiam

Bardzo fajnie się ogląda i zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

Prawda. Abstra:bip:ąc od jakości tego co widać (super), bardzo fajny format warsztatu.

Punkt 17/24

Laweta 2/8

Po kilku tygodniowej przerwie wracam do budowy Diamond-a a konkretniej lawety.Ogólnie mam założenie by do końca tygodnia skończyć sklejać zestaw tak by móc przetestować nowy aerograf.

DSC_0016_zps6z1edmqh.jpg

DSC_0017_zpssrrlig7d.jpg

DSC_0018_zpsv2kiiq6h.jpg

Punkt 18/24

Laweta 3/8

Kolejne szczegóły do lawety.

DSC_0001_zpsk7hcc8xt.jpg

DSC_0002_zpscsc2efln.jpg

DSC_0003_zpsmvivakz6.jpg

DSC_0004_zps7slvcap7.jpg

Punkt 19/24

Laweta 4/8

Ostatni punkt na dzisiaj, niestety usunęły mi się zdjęcia elementów przed sklejeniem także tak jak wyglądają po sklejeniu,dodam że jedno takie kółeczko ma 8 elementów a jest ich 12 .;)

DSC_0011_zpsajluuo7m.jpg

Pozdrawiam

Oj narobiłeś mi chłopie smaka na ten zestaw. I to właśnie z M4A1 "Acroma" . Mam zamiar takowy popełnić w 1:72

Punkt 20/24

Laweta 5/8

Kolejne aktualizacje warsztatu, tym razem już z zakończenie prac przy sklejaniu ciągnika.

DSC_0012_zpsc37a7387.jpg

DSC_0013_zpsla0wmyji.jpg

Punkt 21/24

Laweta 6/8

Podwozie lawety.

DSC_0014_zpshn3rlmg0.jpg

DSC_0015_zpstz5oksrr.jpg

DSC_0016_zps6yebrfup.jpg

Punkt 22/24

Laweta 7/8

DSC_0017_zpsebi7ajum.jpg

DSC_0018_zpsz7uhzbw8.jpg

Punkt 23/24

Laweta 8/8

DSC_0019_zpsofzf9oxz.jpg

DSC_0020_zps7h3jzly5.jpg

DSC_0021_zpspomvhpqq.jpg

Punkt 24/24

Wykańczanie modelu montaż haka holowniczego oraz podczepienie lawety

DSC_0022_zps9gayuzmh.jpg

DSC_0024_zpsz5bbzrcw.jpg

DSC_0025_zps3glg7snn.jpg

DSC_0027_zpsig34xqbj.jpg

DSC_0026_zps88qws5kq.jpg

Nie przyklejam tylko górnej części haka gdyż po prostu chce mieć tą lawetę osobno do malowania , model jak widać kompletny, pewne miejsca jeszcze pod szlifuje po szpachluje i zacznę malować.

Podsumowanie zestawu

Model firmy Merit składa się z 757 elementów, jakość zestawu nie jest najwyższa ,w bardzo wielu przypadkach jest nieścisłość w instrukcji, sporo podzespołów które mogą być ruchome (skręt kół np:.) , silnik oraz chłodnicę można wykonać osobno ale będzie później wiele kombinacji przy ich wpasowaniu na ramę .Wracając do jakości zestawu jest również sporo problemów z spasowaniem, najbardziej obrazuje się to właśnie w podwoziu, sporym utrudnieniem jest rama modelu która według mnie powinna być odlana cała jako jeden element (główny szkielet ) ,co do samych malowań w zestawie jest tylko jedno na jednostkę Amerykańską, po za nimi tych ciągników używali jeszcze Np:. Anglicy ,Polacy oraz w latach 90 Izrael

Pozdrawiam

Świetne masz tempo. Też bym tak chciał.

Model wygląda elegancko z tym Shermanem na przyczepie. Teraz tylko pomalować i do galerii.

Świetne masz tempo. Też bym tak chciał.

Model wygląda elegancko z tym Shermanem na przyczepie. Teraz tylko pomalować i do galerii.

Dzięki, chociaż to jeszcze nie koniec, myślę nad wnętrzem do sherman-a i plandeką do ciągnika, tak by w pół ją otworzyć i na kipę nakłaść różnych pierdół ( sprzęt do spawania,koła,gąsienice ,narzędzia i może jakieś elementy silnika ;)

Pozdrawiam

,,myślę nad wnętrzem do sherman-a,, z tego co pamietam to CMK robilo wnetrze wiezy do Shermana z krotka lufa , model wyglada

Fajny warsztat. Jest to chyba jedyny pojazd drugowojenny który mi się podoba. Mowa oczywiście o ciężarówce.

Może się kiedyś skuszę a jeśli tak będzie to między innymi pod wpływem Twojej relacji.

A jak będziesz robił zegary? Archer AR35390 ma kalki, ale wyglada na zestaw do czterech modeli.

A jak będziesz robił zegary? Archer AR35390 ma kalki, ale wyglada na zestaw do czterech modeli.

Jeszcze nad tym nie myślałem, faktem jest że w zestawie jest jakaś tandetna kalkomania , a pędzelkiem może nie wyjść tak dobrze jak np:. gotowy film czy blaszka.

Pozdrawiam