Skocz do zawartości

Na czym tniecie blaszki fototrawione?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może i niemądre, ale mam z tym zawsze kłopot.

A konkretnie mam kłopot żeby znaleźć coś płaskiego i bardzo twardego, na czym można wyciąć taką blaszkę bez zięcia jej.

Na czym tniecie takie blaszki? Można gdzieś kupić coś co będzie wystarczająco gładkie i twarde do takiego cięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blaszkami jeszcze nie pracowałem ale w paru pudełkach są i jeśli o mnie chodzi to pewnikiem będę używał:

 

http://tommo.pl/kowadla-plaskie/359-kowadlo-plaskie-stalowe-65-x-65.html

 

bo mam coś takiego u siebie w domu.

 

Nawet fajny patent, choć troszkę za mała taka płytka.

 

U mnie bardzo dobrze sprawuje się płytka ze spienionego PCV - Komacelu

 

A co to i gdzie to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo dobrze sprawuje się płytka ze spienionego PCV - Komacelu

 

A co to i gdzie to kupić?

 

To jest takie cosik. jak masz w pobliżu jakąś firmę reklamową to można zapytać o ścinki spienionego PCV lub grubego plexi.

Moja płytka ma 6mm grubości.

 

Dla mnie ma ona tą zaletę że nie jest tak twarda jak stal lub np. szkło co powoduje szybkie zużycie ostrza. A nie jest tak miękka jak mata do cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalek pleksi, poliweglanu lub szybki od szklarza. Musi byc twarde to warunek nie gniecia (uszkodzaona pleksi co jakis czas mozna wymienic tanio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Ja od lat używam tektury, w blaszkach Abera np jest fajna gruba na 3 mm idealnie się na niej też lutuje. Czasem potrzeba wydłubać otworek na lutowany element (np jakaś ośka czy coś ) i też nie mam z tym kłopotu, po zużyciu do kosza.

Inne twarde podkładki maja ta wadę że odcinając końcem skalpela szybko się traci czubek który jest najważniejszy...

Z odcinaniem no trzeba poćwiczyć ale jak jest ostry skalpel to da się prawie na 0 odciąć bez ryzyka uszkodzenia, i wymieniać często skalpel na nowy bo jak jest tępy to zostają zadziory z którymi trzeba się potem męczyć...

Średnio na blaszkę ok 200- 300 cięć idzie mi około 5-7 skalpeli.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pomyślałem o tępieniu się noża na takim stalowym. Co do wielkości to tak na prawdę są różne - w tym sklepie największe 15cmx15cm

 

Co do spienionego PCV czy plexi - to jak udamy się do punktu gdzie takie materiały tną to za wzięcie "odpadów" pewnie jeszcze nam podziękują. Oni to i tak muszą zutylizować a często kawałki są na tyle duże, że można je jeszcze do czegoś wykorzystać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo aluminium jest dość miękkie.

Najfajniejsze materiały jak do tej pory to płyta CD i kawałek grubego polistyrenu.

Czasami człowiek się zastanawia dlaczego sam nie wpadł na takie oczywiste rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest to samo. Poliwęglan to poliwęglan. Do dostanie w każdym punkcie wyrobu kasetonów/reklam podświetlanych itp

 

pozdrawiam

Christian

A jestes pewien ze spod tej zaginarki nie jest wlasnie z poliweglanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.