Jump to content

Westland Lysander Mk.III 1/48 Eduard


Recommended Posts

Przymierzałem się do kupna tego modelu bardzo długo ze względu na jego dostępność. Kiedy nadarzyła się okazja musiał być mój.

I jest. Model nie jest przyjemny w budowie ze względu na umieszczenie skrzydeł, które delikatnie komplikują składanie. Na dodatek jest jeszcze kilka gorszych aspektów. Min, owiewka która jest pancerna i koszmarna do spasowania. Ja poradziłem sobie tnąc ją w przedniej części. Jakby problemów było mało. Otwory w skrzydłach są w złym miejscu i trzeba je przesunąć bliżej kadłuba. Pomijając problemy składało mi się tego brzydala całkiem przyjemnie. Trafił mi się pierwszy zestaw jaki Eduard wypuścił i szkoda byłoby nie wykorzystać żywicy do podwozia.

Malowanie polskie. Używałem farb Vallejo i Pactry. Pierwszy raz pokusiłem się o cieniowanie płótna. Wiem, że delikatnie go skopałem. Wtedy to również dowiedziałem się, że mój aerograf już nie wystarcza do pewnych prac i czas pomyśleć o czymś nowym.

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

 

Tak, wiem. Mam za małe tło.

Link to post
Share on other sites

cieniowanie płótna mówisz...dla mnie to jest napier...nie płótna ,-)) Bo cieniowanie to coś subtelnego. Jeśli następnym razem pokusisz się o takie "bajerki" to lepiej przemyśl sprawę, bo model oprócz tego płótna wygląda na bardzo czysto i precyzyjnie zrobiony.

Link to post
Share on other sites

W Bytomiu był?

Mi nie do końca podoba się to płótno, jak na skrzydłach jest bardzo fajnie to na kadłubie już nie.

Brawo za próbę!

Też mam ten model spakowany w czarne pudełko Eduarda, z 2 tonami żywicy i wielką płytką. Zawsze mogłeś oszklenie podmienić na blaszkę Parta, ale to już kosmos z ilością roboty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.