Jump to content
michal0281

T-72B/B1 kontakt-1 Trumpeter 1/35 05599

Recommended Posts

Z tymi kołami to trochę słabo, ja mam T-72 z Trumpetera i tam wszystko jest ok.

Co to za figsy?

Widac- to jedno ,spytac- to drugie bardzo fajnie wygladaja,sam chetnie bym je kupil. Prawdopodobnie sa to kopie figurek z Evolution Model,ten drugi zestaw szukam od jakiegos czasu.Ogladalem swoja 72 i wydaje sie iz kola sa w porzadku,

michal0281 spojrz na pw

Zaczynam trzecie podejscie do modelu, tym razem finalne (mam nadzieje). cZabralem sie za gasienice i ciekawostka, dostrzeglem, ze trumpek na obrazku od opakowania dal odwrotnie gaski, ups...

Mogą być jasne, czasem na wozach z Donbasu trafiają się takie wpadające wręcz w biel - tylko lepiej dla Ciebie - będzie bardziej kolorowo.

Co do zdjęć, rzuć okiem na fejsbuk - tak jak istnieje grupa o sprzęcie z Syrii tak samo można znaleźć taką grupę dotyczącą Ukrainy. Gdzieś tam przewijały się udostępniane albumy z ponad 700 fotkami T-72 z Donbasu.

Bardzo proszę o link do takiej grupy!

Mimo wszystko mam nadzieję że autor zrobi jednak "syryjczyka" Link, dużo syryjskiego sprzętu "Syrian tanks at war. Some pictures and words between them"

http://sturgeonshouse.ipbhost.com/index.php?/topic/754-syrian-tanks-at-war-some-pictures-and-words-between-them/&

To juz 4 podejscie, tym razem widac jakies postepy, jest to zdecydowanie najbardziej pracochlonny model jaki robilem

upload_-1

Cos tam udalo sie znowu powyklejac

upload_-1

Nie wyglada to imponujaco, a roboty bylo z tym od diabla

Mam pytanie dotyczace antenek, mam zestaw abera, cale gniazdo anteny jest jak najbardziej ok, natomiast sam pret anteny wydaje mi sie strasznie masywny, dobre 0.5mm daje prawie 2cm w realu, niby wiem , ze antena w czolgu to nie antena samochodowa, ale to chyba jest przesada? Moze ktos kto mial z nimi kontakt cos podpowie, albo jakis eks czolgista pamieta jakiej grubosci taka antena powinna byc w t-72?

Wklej prosto z dysku.

• Like 1

Dzieki, masakra, takie to proste teraz? Nie trzeba sie "pieprzyc" z niczym, mozna chwycic foto, przesunac i gotowe, wow! Fajnie.

ps sry za tego t-90,  eksperymentowalem czy to wklejanie prosto z dysku zadziala, bo przyznam, ze w pierwszej chwili myslalem, ze sobie jaja ze mnie robisz.

Tak ,bardzo to ułatwia ,brawa dla dyrektora.

Witam, na ten moment to nie jest to co sobie planowalem, no ale wychodzi, jak wychodzi 😥 mam nadzieje , ze po wszystkich procesach zacznie to lepiej wygladac, mysle , zeby dosc ostro pojsc z filtrami tak w ramach eksperymentu.

111.jpg

222.jpg

Nie jest wcale źle, tylko trochę monotonnie. 

Moim zdaniem, jeśli nadal chcesz odtworzyć sobie ten wóz z Donbasu, to mści się teraz trochę brak zdrapek na lakier - tu się aż o to prosiło. 

Dodatkowo spokojnie mogłeś użyć większej ilości kolorów na kostkach. W sumie nie jest jeszcze na to za pozno. Możesz zrobić jeden szablon na kostkę i je podmalować tu i tam innymi odcieniami zieleni, brązów, jakieś pojedyncze czarne, etc. W sumie z ręki też się da je pokolorować, więc rozważyłbym to na Twoim miejscu. 

Na takiej nierównej powierzchni nie wiem czy filtry dadzą Ci oczekiwany rezultat. Chyba, że będziesz blendowal te kostki też pojedynczo i różnymi kolorami. Baw się i kombinuj, potencjał jest i można to jeszcze spokojnie wyciągnąć. :wink:

Dzieki za rady,  zgadzam sie w zasadzie z wszystkim co napisales i przyznam,  ze po czesci sam doszedlem do podobnych wnioskow.  Mam pytanie,  na tych zdjeciach czolgu z donbasu na 1 stronie,  na przedostatnim lewy blotnik (prawy od naszej strony ) ma takie jakies dziwne ciemne plamy (czy cos) , nie mam pewnosci co to,  jakis brud czy przebicia poprzedniej farby,  albo zamalowane przetarcia.  Jakim kolorem to wymalowac i co to jest,  ciemny zielony?  

Popracowalem troche nad nim wczoraj i dzisiaj, za te przebicia chyba sie zabiore jutro, na ten moment wglada tak:

333.jpg

444.jpg

• Like 2

Jest o wiele lepiej niż dobrze, super to wygląda! Jak ostatecznie uzyskałeś taką modulację koloru? 

Dzieki Panowie, co do modulacji to zmiksowalem green khaki 056 z russian green base932 i potem rozjasnialem dodajac dunkelgelb 904 (farbki ammo mig).