Skocz do zawartości

Inspiracje, czyli co robić?


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że biorę .

 

Sam nie tak dawno dłubałem A-6 i faktycznie to dość trudny model a z pewnością najtrudniejszy jaki składałem w skali 1:32 podobnie czytałem o tym który ty zamierzasz robić. Jednak jest to moim zdanie dodatkowy atut.

 

Powiedział Ten co nie lubi sklejać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam nie tak dawno dłubałem A-6 i faktycznie to dość trudny model a z pewnością najtrudniejszy jaki składałem w skali 1:32 podobnie czytałem o tym który ty zamierzasz robić. Jednak jest to moim zdanie dodatkowy atut.

 

Dla mnie to raczej problem, bo konkurs to jednak czas kiedy trzeba spiąć nieco poślady i wyrobić się w terminie, a z dyscypliną u mnie ostatnio bardzo niedobrze.

W dodatku ciągle mam inne pomysły co robić.

W tej chwili wybieram z takiego stosika jak poniżej, do tego idzie do mnie jeszcze kilka modeli i muszę się zdecydować.

Praktycznie każdy z tych modeli można podciągnąć pod tematykę konkursową, najgorzej wybrać coś co będzie atrakcyjne dla głosujących i jednocześnie nie zapędzi mnie w kozi róg jak Jaguar.

 

216.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli się zdecyduję wystartować, zrobię model AH-64 Apache z filmu "Fire Birds". Film to trochę taki gniot, ale na końcu jest

scena walki w powietrzu z jakimś takim małym śmigłowcem (wiki mówi, że to OH-6 Cayuse/Loach).

 

Model prosty, ale może dzięki temu zmieszczę się w czasie. Podstawowa waloryzacja będzie z blaszek + ślady po pociskach (obrywa ciut).

No i pewnie trzeba będzie mu utytłać karabinki + dodać ślady krwi na fotelu bo jeden z pilotów oberwał. Chciałbym, żeby wyglądał jak po tej

scenie - mam nadzieję, że dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej skali? 72? Jeśli Italeri kupisz czy Revella to uważaj na spasowanie. Z oszkleniem jest dużo roboty w tych modelach i po kabiną jest duży, "płaski" element kadłuba do przyklejenia, z którym też się trzeba naszarpać, żeby to chciało wyglądać. Chińczyki mogą być pod tym względem lepsze. Ka-50 z Hobby Bossa składał się dość przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, da się go zrobić, tylko trzeba być czujnym. Pod tą płytę pod kadłubem dobrze będzie wkleić dystanse z cienkiego hipsu i dopiero wtedy pasować sam element, bo jak go wkleisz zbyt głęboko to sama szpachla nie załatwi sprawy. Model jest ok, ale są "momenty". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli się zdecyduję wystartować, zrobię model AH-64 Apache z filmu "Fire Birds". Film to trochę taki gniot, ale na końcu jest

scena walki w powietrzu z jakimś takim małym śmigłowcem (wiki mówi, że to OH-6 Cayuse/Loach).

 

 

Jak możesz... toż to był "SCORPION"... (MD 500 "Defender")

Powodzenia trzymam kciuki

 

PS: A film nie był gniotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A-6 mam blaszki exterior Edka, kółka edkowe, fotele Airesa, maski Montexu i exhaust set od Hypersonica, więcej nie kupuję.

Blaszki do kabiny w przypadku tego modelu są raczej zbędne, chyba da się to ładnie wszystko pomalować.

Gdyby ktoś słyszał o jakiś wartych uwagi dodatkach do tego modelu to będę wdzięczny za sygnał.

Ale na razie nie zdecydowałem się jeszcze że ten model będę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i mój leżący w szafie od 3 lat U-boot. Balrog go pamięta jak po pływaniu Schnellbootów jechaliśmy go kupić na zielonym ryneczku Model napoczęty - pofrezowane otwory przelewowe i sklejona skorupa kadłuba (cholernie kiepska, czeka mnie duuuużo pracy z tą dłubanką)... Dacie zielone światło na warsztat? Blachy do IIA już idą

1TXLjVoLgn5KxH8TLP06HWuFPG1w1I8O1J73wEUyLk2BWdW_F3Igr0HTK_XLjM39zN6Qz-wtzsaoaEUnQEso7YTkfQ8uC-TmAc_wsx_hKMLR12sYIxBVz4AYtV-D5TOIZ4pt2h8xlgWMXZAdNoGlrt9Xd7lJPWTdJ8bkJqAl8eP82KMaC3awPYH0wd8_XOceLJE0XCRmSXwOoCharAlz1W4Q83XSV2ZhIhhOmlSJ7Sp6z_KD6c38lurFIodS2LBrtxK26ArQF03HICFNrPHWZGKbpF1QpMGmkdatGzCx9bqnsGry-XM1BPeqWoRl0GpHIGhtKoMgAmNdkhgtfZJ4Mc88Blw07Ijp7xrJ8d_t1D1yShGr2tBn9lUg3Duvk2HfPPiXt8ZIQ7UBsPZiLEGR2XS5MdIEf9zL02GVqsG73dWLfke_05oucBEZTV6EckjgLrDMKHf1NsG75USqDOsT_tsqOUE7PkoWcX89ZekGnz6Edm9PqMmmmRJ1d2Trok1RkU0pVuPzbFHvPWsCA2bRhOSKPHCgQFTTWcUH1cCrvKgHvBOFfBL0aeAtvti4ypFcMgvi=w967-h643-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja już klasę wybrałem, wystartuję w Sci-Fi z grupą robotów - szukam teraz jakiejś ciekawej inspiracji do zrobienia im winietki, ewentualnie coś totalnie innego, ale to była nawet niespodzianka dla mnie (możliwe, że dostałbym na tę okazję coś z poza oficjalnego katalogu od Scibora...;-)

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.