Skocz do zawartości

Inspiracje, czyli co robić?


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mogą być to prawa autorskie.

Nie wiem jak jest z modelami. Italka ma nieraz na pudełkach np. Boeing licensed itp.

Nie wiem jak Eduard.

Wypuszcza samolot - nie ma licencji od Playboya (Amerykanie chyba w pewnym momencie oficjalnie za zgodą Playboya malowali te

króliki) - brak licencji > brak możliwości znaczka na pudełku i rysunkach w papierach pudełkowych, brak możliwości

wydrukowania na kalkach króliczka, ale...

... nie ma wizerunku króliczka, bo jest w częściach, a to modelarz składa to w całość. nie ma całego symbolu, nie potrzeba licencji.

To chyba takie obejście/naciągnięcie przepisów.

Tak myśle.

 

Ogólnie coś nie tak z tym schematem czarnego - nr kalki jest, a na rysunku "czerwonego trójkąta" nie ma. I coś widzę po

zdjęciach w necie, że chyba nie ma białych napisów eksploatacyjnych, a chyba ten egzemplarz je miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż "dziwny jest ten świat", jak śpiewał Niemen.

 

A propo konkursu. A może w przyszłości zrobić konkurs pod nazwą "Wybacz mi (że cię zostawiłem)".

Do konkursu były by zgłaszane zapomniane, niedokończone model (każdy takie ma ). Mogłyby być zgłaszane modele sklejone, ale jeszcze nie pomalowane. Maksymalnie złożony goły plastik. Była by to niezła motywacja do dokończenia takich zombie.

 

Można by też uruchomić konkurs "Brzydkie kaczątko". Pokazujemy fotki sklejonego modelu (np. z początków hobby), który nam sie nie podoba (źle pomalowany, szpary, inne niedoskonałości według nas) i pokazujemy w warsztacie, jak zmieniamy brzydkie kaczątko w łabędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę byłoby za dużo takich konkursów.

W tej chwili mamy dwa duże konkursy w ciągu roku (bo zakładam że odpowiedniki Zimy i Lata będą kontynuowane na MW), każdy po 4 miesiące, więc trochę mało czasu zostaje na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te "specjalne" można dać długi termin np. rok. Nagrody mniej istotne. Najważniejsza motywacja do ukończenia niedokończonych modeli oraz dania "nowego życia" starym, zapomnianym.

 

EDIT:

RF z Italerki już dotarł - nie jest zły. Zobaczymy jak spasowanie. Bardzo fajne kalki -dwa duże arkusze, dużo eksploatacyjnych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do d... z tym konkursem, tylko wyciąga kasę kieszeni

 

Nie mogłem się powstrzymać i zakupiłem

 

eduard-1143-rockn-rhino-1-48-1-48-limited-edition.jpg?w=458

 

tylko jak uzasadnić malowanie w nawiązaniu do lata?

 

bc2d5348fd7c0c30159b3e870fe4ad35.jpg

 

Zależy które.

1 Rhino - nosorożec. Mieszka w Afryce a tam ciepło i wieczne lato

2 Navy - kojarzy się z morzem, morze z wakacjami a wakacje z latem.

 

 

A może następnym razem po prostu zrobić konkurs bez tematu? Po prostu konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy prace modelarskie ale wylacznie ciezarowki tez będę brane pod uwagę za kilka dni zaczynam sklejac model tira international lonestar .mam tez iveco starlis oraz cos ze scani jeden z tych modeli chce wykonac na konkurs prosze o szczegóły konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto oni

Marian - dla ludzi nie wtajemniczonych wiek nie do określenia z powodu zamiłowania do eliksirów od Krasnali . Ma wspaniałe plany na majówkę tego roku, ale nie wie, że będzie to najdłuższa majówka jego życia...

Halina- już tyle lat z Marianem, jak ona to wytrzymuje......... Skrywa wielką tajemnicę na plecach (którą odkryłem dopiero po otwarciu pudełka). Jej plany są skierowane na uratowanie lubego i wyrwanie Go ze szpon nałogu.

,,Najdłuższy weekend majowy Mariana". Dalsze ich losy poznamy po 1 maja................. (jak wróci......)

19eebc6ac18a.jpg

 

5defa2655e2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.