Jump to content
Tleli

Rocznicowo

Recommended Posts

W okrągłą 79 rocznicę trwania bitwy nad Ebro ulepiłem Polikarpowa R-5 (1/72).

Zestaw rumuńskiej chyba firmy PARC wymagał duuużo pracy, żeby wspomnieć tylko o tym, że na płatach zamiast imitacji żeber krytych płótnem były rowki, jakby wklęsłe linie podziału blach... Ponadto dorobiłem wnętrze i cały tabun drobiazgów upodabniających obiekt do modelu samolotu i to nieco innej wersji, odpowiedniej dla Hiszpanii (R-5SSS). Pozostało jednak trochę błędów, które albo dostrzegłem zbyt późno, albo już nie miałem serca poprawiać, gdyż model w sumie mnie nawet zmęczył, co się nieczęsto zdarza. Zatem partaninka wygląda tak:

DSC02188.JPG

DSC02110.JPG

DSC02115.JPG

DSC02118.JPG

Edited by Tleli

Czas galopuje, kolejne rocznice przemykają, tylko robota mozolnie postępuje. Coś tam jednak ostatnio powstało i te moje "osiągnięcia" pokazuję - powiedzmy, że w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania niepodległości (tak "trochę" naciągając). Oto pilot-oblatywacz i jego "puławszczaki":

DSC02692.JPG

Edited by Tleli

Za kilka dni minie 70 lat, jak widoczny wyżej Orliński został zdemobilizowany.

A 74 lata temu latał na "drewnianym cudzie":

DSC02823.JPG

DSC02813.JPG

DSC02799.JPG

DSC02772.JPG

Edited by Tleli

10 dni temu minęła 88 rocznica ukończenia rajdu afrykańskiego przez Stanisława Skarżyńskiego i Andrzeja Markiewicza. Waga tego dokonania jest tym większa, że był to pierwszy rekordowy przelot na samolocie polskiej konstrukcji - lekko zmodyfikowanym PZL Ł.2:

DSC02939.JPG

DSC02954.JPG

DSC02961.JPG

DSC03027.JPG

Dzisiaj 87 rocznica przelotu Skarżyńskiego przez Atlantyk.

W czasie 20,5 h ustanowił światowy rekord odległości dla samolotów turystycznych o masie własnej do 450 kg z wynikiem 3582 km. Co też bardzo ważne - na samolocie polskiej konstrukcji RWD-5bis.

Modelik popełniłem już jakiś czas temu (był nawet na dwóch wystawach), ale tu czekałem na upamiętnienie dokonania, zgodnie z nazwą wątku:

DSC03390.JPG

DSC03384.JPG

DSC03402.JPG

DSC03391.JPG

• Like 2

Przerabiałeś podwozie w tym modelu?

W sumie nie. Użyłem części zestawowych, trochę doszlifowanych.

Pytam bo na zdjęciu podwozie wygląda tak jakby golenie były odcięte od tej kostki i przyklejone do kadłuba.

Model podoba mi się, jedna z moich ulubionych maszyn.