Jump to content

Recommended Posts

W moim przypadku toto musi być szybko składalne i rozkładalne bo jak bym takie kartonisko w domu trzymał to byłby pierwszy karto do spakowania swoich rzeczy i wyprowadzki...

Sam namiot bezcieniowy + dwie zwykłe lampy do oświetlenia tego kosztują mniej więcej jak średniej jakości model.

Typowy zestaw dwóch lampy światła stałego + parasolki i statywy, to wydatek ok 300-400zł. + brystol 5zł.

Jeżeli chcemy coś bardziej pro, to inwestujemy w studyjne lampy błyskowe 200Ws i softboxy szybkiego rozkładania. Całość wyjdzie nam koło 1000-1500zł zależnie od jakości.

Genialne. Tanie, proste i każdy może to wykonać.

Cooper, jeżeli chcesz składane, to musisz pokombinować i zrobić coś podobnego, ale z trwalszych materiałów, żeby Ci się nie poniszczyły przy wielokrotnym składaniu / rozkładaniu.

Głupi namiot kosztuje góra 50zł. Ja w tym nic genialnego nie widzę.

Bo się znasz na fotografii i zjadłeś na tym wszystkie zęby. I masz pojęcie o produktach i cenach. Dla mnie, dla laika fotograficznego, który nie ma pojęcia o tym, o czym Ty piszesz, to jest genialne. Widzisz, punkt widzenia....

Najpierw trzeba wiedzieć czego szukać. Laik, który się nie interesuje, to o tym nie wie.

Mógłbym Ci podać kilka przykładów z mojej branży, które bez problemu wyszukasz w internecie. Ale najpierw musisz wiedzieć, czego szukać i do czego służy

Altis, a możesz polecić jakieś konkretne żarówki do użytkowania z tego typu namiotem (marka)? Ile szt. minimalnie potrzeba?

Jak zrobić prosty namiot bezcieniowy - fajny tutorial poniżej.

Ja raczej nie zdecydowałbym się na kupno gotowego, bo z reguły rozmiary są nieodpowiednie.

A tutaj można zrobić taki jaki się chce.

Rurki i włóknina do kupienia w dowolnym sklepie hydraulicznym i ogrodniczym.

http://viaxe.pl/namiot-bezcieniowy-zrob-to-sam/

Softbox Powerlux SQ-604 60x60, wersja z 4 żarówkami 85W 5400K + zwykły statyw 210cm + biały brystol = ~330zł łącznie i można robić zdjęcia jakości, której nie osiąga 90% użytkowników tego forum. Sprzęt można po złożeniu schować do szafki. Rozłożenie trwa 5 minut.

Dokupić trzeba nawet kiepskiej jakości statyw = ~40-100zł i jakąś małpę, która daje możliwość fotografować w trybie ręcznym. Koszt 500-1000zł.

Do tysiąca można się ze wszystkim mieścić, jeżeli nie mamy wygórowanych oczekiwań.

Dziękuję. O to chodziło

Ja to zakupię to skorzysta też żona przy fotografii kulinarnej, którą się zajmuje.

Namiot bezcieniowy ją wogóle nie interesi.

Zawsze można zrobić takie które się składa - tutaj jest pokazana idea.

cooper69 - dla żony do fotografii kulinarnej może być ten softbox mały.

To poleć rozmiar żeby był wilk syty (przydatność dla żony) i owca cała (kompaktowy w przechowaniu).

Jakiś czas temu dla kolegi udającego się na "wyspiarską emigrację", stworzyłem takie oto "pudełko", miało być lekkie, wytrzymałe i łatwe w montażu/demontażu (materiał PCV, zdjęcia ze starego telefonu więc trochę rozmazane):

d343926697697150e32d814a16c12d7f.jpg

86a81afcce6b6ae5292b43afd2596e69.jpg

a po złożeniu (wiadomo - na emigracji mało miejsca) :

252850a2485f85d3067b689eb22b94d8.jpg

57a94c77f5ceb3754baeca82cb89429c.jpg

Dołożył trzy lampki i po przysłonięciu boków kalką techniczną miał coś w rodzaju namiotu bezcieniowego, a po zabezpieczeniu wnętrza kartonem - "komorę lakierniczą".

Podobno służyło mu dobrze przez 2-3 lata.

Co wy ciągle macie z tymi rurami PCV? Namiot można kupić za grosze i spokój.

A co zabronisz komuś sobie samemu zrobić, bo namioty są tanie? Koledzy podają przykłady samoróbek, to je też podałem i spokój.

Co wy ciągle macie z tymi rurami PCV? Namiot można kupić za grosze i spokój.

W moim przypadku namiot musi się zmieścić na stoliku do fotografowania który mam, więc musi mieć określone wymiary, o ile pamiętam to 65 cm szerokości i 45 cm głębokości.

Nie znajdę takiego w sprzedaży, więc montaż z rurek PCV to najlepsze wyjście.

Jak zrobić prosty namiot bezcieniowy - fajny tutorial poniżej.

Ja raczej nie zdecydowałbym się na kupno gotowego, bo z reguły rozmiary są nieodpowiednie.

A tutaj można zrobić taki jaki się chce.

Rurki i włóknina do kupienia w dowolnym sklepie hydraulicznym i ogrodniczym.

http://viaxe.pl/namiot-bezcieniowy-zrob-to-sam/

Jak byś mnie posłuchał i nie kombinował z namiotem, to byś miał pusty stolik...

Chętnie posłucham, ale na razie nie dałeś mi konkretnych wskazówek jak to zrobić.

Jakby co to czekam porady i na pewno skorzystam.

Witam,

mam pytanie do kolegów którzy dysponują większa wiedza niż ja w temacie aparatów fotograficznych

Posiadam budżet w wysokości 1500-2000 zl max i chciałbym kupić aparat w tym przedziale cenowym.

Nie posiadam żadnego doświadczenia w dziedzinie fotografii a zdjęcia które robiłem do tej port to był to tel. komórkowy i "takim urządzeniem " :

6715_big_S2500_side_zpsprshzy1k.jpg

Niestety nikon nie przetrwał wycieczki syna i jestem tak jakby zmuszony kupić jakiś aparat , w internecie jest wiele opinii na temat wielu aparatów.

Poczytałem trochę i mniej więcej już wiem czym rożni się lustrzanka od kompaktu , tylko nie bardzo wiem co mam wybrać dla takiego laika jak ja

Zdjęcia jakie będę wykonywał to zdjęcia rodzinne,wycieczki , imprezy rodzinne i oczywiście MODELE , wiec mam nadziej ze coś doradzicie

Pozdrawiam

Przemek R

Kolega Atlis jak czytał to chyba już był zasypany