Skocz do zawartości

Revell Pirate Ship 1:72


jacocapone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Witam,

 

najwyższy czas coś opublikować. Pokleiłem, poszpachlowałem, wyszlifowałem, pomalowałem i pobrudziłem pznaczą cześć kadłuba. Prace nieco się przeciągnęły, gdyż z powodu niekorzystnej aury swierdziłem, że nie będę otwierał okna przy zabawie z rozpusczalnikiem i po trzech godzinach maziania olejami zafundowałem sobie pierwszorzędny gól głowy. Dyńka bolała dwa dni i nabrałem krótkiej niechęci do dalszych prac. Po tygodniu już w kurtce i otwartym oknie maciełem dalej ;) Efekty poniżej.

 

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

 

Całość czeka jeszcze kilka poprawek oraz lakier matowy, ale to dopiero jak farba dobrze wyschnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no brawo !

śliczna czysta robota

 

mała uwaga

52.jpg

 

wydaje mi się iż to pełne lustro - zacieki / cieniowanie powinno mieć bardziej od strony burt a nie od zewnętrznej - kwestia fizyki spływania wody ale to tylko taka drobnostko

 

powodzenia i czekam na jeszcze

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

obecnie trwa dopieszczanie kadłuba. Równolegle cały czas trwały prace nad dziobem statku, a konkretnie nad galionem. W pierwotnej wersji (pudełkowej) galionem miał być łabądź. Poniżej przykład z Revella.

labadz.jpg

Łabądź na pirackim statku?! Poważnie?! Ni w ząb mi to nie pasuje!

Dlatego zrobiłem mała modyfikację i obecnie galion wyglada tak:

 

figura%2B1.jpg

figura%2B2.jpg

figura%2B3.jpg

figura%2B4.jpg

 

Wymaga to jeszcze drobnego dopieszczenia ale przynajmniej nie przypomina to już arki pokoju

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu grał w WFB Nie szkoda Ci było banszety?

Łabądź na pirackim statku?! Poważnie?! Ni w ząb mi to nie pasuje!

A o "Black Swan" nie słyszał?? Właśnie go kleisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że teraz każdy miłośnik Warhammer'a wyrywa włosy z głowy no ale cóż ofiary muszą być

Przyznam się bez bicia, że graczem nie jestem. Na banszi padł wybór po całym dniu przeglądania figurek w sklepie intenetowym. Nie sądziłem, że tego aż tyle jest!!! Myslałem jeszcze nad Hadesem, ale 80 zł za jedną figurkę to dla mnie troche przesada :P

 

A o "Black Swan" nie słyszał??

Teraz to już nie "Black Swan" ;) Statek fikcyjny, więc improwizacja dopuszczalna

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich po świętach,

 

okres przed świąteczny był dość intensywny z zawodowego punktu widzenia, stąd prace powolutku pełzły do przodu. Do ostatniego postu poprawiłem malowanie pomiędzy wzmocnieniem, a linią wody. Kilka razy poprawiane zabrudzenie w tym miejscu zaczęło się dośc mocno różnić od reszty. Próby zmycia farby olejenej, która wnikła w szczeliny nie wiele dawały. Trzeba to było przemalować raz jeszcze. Jak już "naprawiłem" burtę, przyszedł czas na lakier satynowy Vallejo. Muszę przyznać, że powłoka, która pokryła statek pozytywnie mnie zaskoczyła.

Później skupiłme się na dokończeniu rufy. Panie weszły na pokład ;)

2.jpg

Suchum pędzlem wyeksponowałem dachówki.

3.jpg

 

Płetka steru po porawkach została przymocowana do statku i wzbogacoana o łańcuchy zabezpieczające ją przed zgubieniem.

4.jpg

 

Całość prezentuje się następująco.

1.jpg

Na wcześniejszym zdjęciu możecie zaobserwować ciemne zabrudzenia na dnie kadłuba. Próbowałem jakoś postarzeć dno, ale chyba nie tędy droga. Miała to być imistacja brudu zgromadzonego w nierównościach dna, ale nie za bardzo mi to wyszło. Próbuje się jakośc z tym oswoić ale chyba to zmyje. Może ktoś ma pomysł co w tym temacie zrobić? Kadłub dostał delikatne akcenty glonów, czego na zdjeciu nie widać (lampa za mocno sie odbijała, może kiedys zrobie zdjecia w innym świetle i będzie to lepiej widoczne).

 

Kolejnym etapem było dorobienie uchwytów na pokładzie i burtach wewnątrznych pod działa pokładowe. W ruch poczedł drut mosiężny 0,4mm2.

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

Do poczerniania mosiężnego drutu używam specjalnego środka kupionego na allegro za około 30zł. Efekt możecie zaobserwać zarówno na pokładzie ja i na łańcuchu do płetwy. Taki płyn to fajna sprawa do mosiądzu. Nie robi skorupy na elemencie jak to było by w przypadku farby, lecz tworzy czarny cieniutki nalot, wyostrzając szczegóły.

 

Na koniec aktualne element będący w obróbce. Dziub statku. Łączenia i zbędne dziurki zostały zaczpachlowane i jutro zostaną pomalowane.

9.jpg

 

To tyle Do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono rufa śliczna, z Tm dnem to może filtr biały? Przykryje i stonuje - wszak przebarwienia były i jak dla mnie wygląda całkiem realistycznie - wychodzą dechy z podspodu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczerniania mosiężnego drutu używam specjalnego środka kupionego na allegro za około 30zł.

 

Możesz podać jaki?

 

Rufa wyszła bardzo ładnie. Podasz więcej szczegółów jak wykonałeś jej malowanie oraz starzenie. Jak są malowane figurki "panienek". Wyglądają rewelacyjnie.

 

Model prezentuje się coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

 

Możesz podać jaki?

 

Ja akurat kupiłem coś takiego, bo chciałem również poczerniać cynę w lutowanych elementach.

http://allegro.pl/oksyda-do-stali-miedzi-mosiadzu-olowiu-110-g-i5808101968.html

Z tym poczernianiem cyny to tak średnio to wychodzi. Lepszym określeniem jest - postarza lub poszarza. Podobnych specyfików jest na allegro kilka, więc jesli ktoś przetestuje inne chętnie posłycham

 

Jak są malowane figurki "panienek"?

Figurki malowałem brązem Vallejo nr 70.998. Jest rewelacyjny - polecam. Później figurki w całości pomalowałęm grubą warstwą oleju Van Dyck'a. Pół godziny później zaczynałem ścierać farbę patyczkami do uszu naciskając słabiej lub mocnie w zależności ile farby chciałęm ściągnąć. Godzinę później zrobiłem suchy pędzel wcześniej wymienionym brazem Vallejo. Wash był jeszcze świeży, dzięki temu udało się uzyskać płynne przejście między ciemnymi zakamarkami a najjaśniejszymi wystającymi elementami. Kilka dni później satynka Vallejo nr 70.522 i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

 

nadszedł czas na uzupełnianie pokładu. Po dość długich przygotowaniach, przymiarkach i poprawkach udało mi się w końcu wybrać ostateczny wygląd dział pokładowych. W pierwotnej wersji, mocowanie dział miało się odbywać za pomocą trzech elementów imitujących bloczki zespolone z linami, co pokazywałem wcześniej. W materiał producenta prezentuje się to tak:

revell%2Bmocowanie%2Bdzial.jpg

 

Przypomina mi to trochę, działo zapięte do procy i gotowe do wstrzelenia w morze

 

Największym problemem było miejsce, a właściwie jego brak. Odległość między uchwytem na wózku, a burtą to 13mm. W tym dystansie chciałem zmieścić:

- dwa uchwyty, jedna na wózku, drugie na burcie

- dwa haki mocowane na linie do bloczków

- dwa bloczki, jeden pojedyńczy drugi podwójny

- przestrzeń wolną między bloczkami.

Po wielu próbach udało mi się osiągnąć zamierzony efekt, ale wymagało to ręcznego dorobienia elementów. Bloczki wykonałem z gruszy i mają długość 2,5mm. Myślałem nad ich kupnem, ale dostępne wersje 3mm są za długie, a 2 mm nienajlepszej jakości i brak podwójnych.

111.jpg

 

W sumie każde działo zostało wyposażone w 27 dodatkowych elementów z drewna i mosiądzu plus 4 liny.

112.jpg

 

Wszystkich dział na górnym pokładzie jest 12, zatem dorobić trzeba będzie łącznie 324 elementy.

Tak oto prezentują się działa.

 

113.jpg

116.jpg

114.jpg

1155.jpg

 

Na dziś to tyle.

Do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko :

 

Działa

słoneczka

 

Zrobiłeś na razie jedno, więc nic nie stracisz jak rozbierzesz talie i zrobisz ładne słoneczka, lub przy tym dziale trochę oszukasz i utniesz linę w bloczkach w zaznaczonych miejscach i dokleisz linę z ładnymi słoneczkami

 

dCaGTBe.jpg

 

Ładny kolor dział. Czym malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Słoneczka są specjalnie tak zrobione z dwóch powodów:

1) to statek piracki więc z założenie nie robię pewnych rzeczy ze szwajcarską precyzją w kwestii porządku na pokładzie, bo ciężko mi sobie wyobrazić aby piraci z linijką układali słoneczka na pokładzie

2) pokład chce zrobić w takim charakterem jakby przed parę chwil wcześniej byli na nim ludzie, to dodatkowo usprawiedliwia moją koncepcję - postaci na statku nie będzie.

Po za tym idealnie poukładane słoneczka wydają mi się strasznie nienaturalne. Zgodzę się, że we flagowych liniowcach marynarki miał być porządek i słoneczka mogły być idealnie poukładane. Zastanawia mnie też ile w tej kwestii (równych słoneczek) dokładają sami modelarze aby uzyskać piękne i poukładane modele? Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?

 

Działa malowałem czarnym akrylem z domieszką brązu w stosunku 5:1. Później suchym pędzlem Pactra 39 - to taki szary kolor ;) i później kolejny suchy pędzel mieszanki Pactra 39 i brązu Vallejo w stosunku 1:1. Działa były robione z metali błyszczących więc na przetarciach lekkie pobłyski wydawały mi się dość naturalne. Na zdjęciach niestety tego nie widać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono Panie kochany pojechałeś - bardzo ładnie !! choć ja jak zwykle mam problem z wielkościami (proporcjami bloczków) że za duże ale pięknie się to prezentuje tak czy inaczej !!!

 

dot słoneczka - to tutaj jest kwestia bardzo jasna w marynarkach wojennych np Brytyjskiej to bez słoneczek ani rusz .... musi być klar na pokładzie !! bo jak nie ma to jak tylko coś powieje wszystko lata etc. Były różne sposoby buchtowania lin, robienia z nich słoneczek etc ale było na pewno

 

Można przyjąć iż okręt jest tuż po bitwie, bądź przed stąd lekki rozgardiasz - i nie zgadzam sie z teorią iż na pirackim to musi być bałagan - tam też był bosman co gonił wszystkch a jak nie to jego gonił Kapitan że b...el na pokładzie

 

fajnie już nie mogę się doczekać zdjęcia całego pokładu od dziobu z tymi armatami eh miodzio!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się Wam podoba Może będę mniej rzucał łaciną przy wyginaniu drucika ;)

 

Co do wielkości bloczka, to jest on nawet o pół włosa krótszy od oryginału z modelu. Po przeliczeniu skali wychodzi że bloczek miałby 18 cm długości. Z uwagi, że były one drewniane to musiały mieć grubsze ścianki niż metalowe, plus rolka i lina to te 18 cm nawet by mi pasowało. Wzorowałem się na zdjęciach z replik np takiej:

U6T8Bofbp-0v2KyxgZKy8XXVVdXox_TCPQqkKQ2A4LJE48AUktbqUDEYz8UiI7IvtZpCGrZgZOTg1HOucNGHMV1gUVkThhb0gf84rJfB4E4a5A-D4B5_Logf6JNV_hMFW_L1Rjg9rzIlJ62Qcx9YSzXPPB3s7BsTsj4IaeOJSLCdq44hDfVcS5Wg-7QraT4pmYIce9k3G3B8AOf9gkmA4ybYm6dZusFeA4siyWz76iQJEmJSbGJJTNV4oNZIb7lmhMwQwOVOURuQQ7i5DOdLiUoKxnJeMbnCJ8XUjfBJUaQ6VLQZ0TVLnKkYCrf8JQio_kc0-J8zguGzdEs2_rP8Or0wZ5f97iy7TJbDj8-fdiN9ums8AYwzcpfY16aJL_-nj8Nfed2LG1m-Tf4UQb_EC543azBdDi4cqVV8DcCdAZd1EgUDojzYRFARQnxrLtb1cNL7D7RtRs0HY8GfSd7r-iFYkxh_-EznhEovwSCT2fkcEyXE5g1NVaw7aZAFGZVT19o3vhCeh68apmULCc7xSVURs-m1n5YZAEV2XBcjvctVDr9hqRtPxZUEFoAaYP6i2Om3q3iB-YfmS5bZK-PaEnPutgvkW_DHLsHeMH-QUHPyxEznw3CM=w600-h450-no

 

W kwestii słoneczek, przeglądałem kilkadziesiąt różnych warsztatów polskich i zagranicznych. I powiem Wam, że i tutaj nie ma jednomyślności. Zauważyłem, że w projektach które były wykonywane z mizerną dbałością o szczegóły, w wielu przypadkach słoneczka przypominałem coś na kształt tych moich, z mniej lub bardziej równo ułożoną liną.

 

Moim zdaniem trzeba sobie po prostu przyjąć jakąś koncepcję i się jej trzymać. Myślę, że będzie dobrze Wracam do kuźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba sobie po prostu przyjąć jakąś koncepcję i się jej trzymać. Myślę, że będzie dobrze Wracam do kuźni

tak jest ważna jest koncepcaj autora

 

Wzorowałem się na zdjęciach z replik np takiej:

no ja tam uważam ze w proporcjach to jednak wygląda na mniejsze ale ... moze tylko wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.