Jump to content
Hubert Kendziorek

40/43 M 'Zrinyi' II 105mm | Bronco 1:35

Recommended Posts

Podstawka będzie, fragment brukowanej ulicy.

Jest też w planie grupka węgierskich czołgistów.

Pozdrawiam

Hubert

Polecam figurki węgierskiej firmy Resination.

Polecam figurki węgierskiej firmy Resination.

Dzięki, kupiłem już wesołą kompanię z MiniArtu - to będą moje pierwsze figury w życiu, szkoda psuć żywice.

Pozdrawiam

Hubert

Prysnąłem raz jeszcze podkładem (Chaos Black), z uwagi na doklejone blaszkowe części. Zabezpieczyłem też otwory w kadłubie, podkleiłem je taśmą malarską, przyciętą do kształtu z nadmiarem około 5 mm w każdą stronę. To działa

9wmIl6.jpg

aUuckV.jpg

Pozdrawiam

Hubert

Widzę Hubercie, że już bliżej niż dalej

Ano, bliżej. Wolno to idzie, ale ku końcowi.

A te farby z Hataki nie są w sumie złe, trzeba bardzo mocno rozcieńczać, dzięki czemu łatwiej uzyskać cieniowanie korzystając z czarnego podkładu. W naturze wygląda to naprawdę nieźle.

Pozdrawiam

Hubert

Wreszcie poskładałem osłony. Niestety, Surfacer się skończył właśnie przy ich gruntowaniu i splunął na nie brzydko, trzeba będzie jakoś temu zaradzić.

Druga strona też zrobiona, ale zawieszki w większości nie trafiały w haczyki i trzeba było je pozrywać, aby dopasować się do mocowań w osłonach. Dziwne, bo z tej strony jest OK...

aFSeJO.jpg

Ta strona oczywiście będzie finalnie wyglądać inaczej, a płyty osłon zostaną rozdzielone.

3ovov3.jpg

Pozdrawiam

Hubert

Coś ucichło. Ja robię właśnie siedemdwójkę Toldi IIa i kompletuję farby do trójbarwnego kamuflażu. Na razie bazowa zieleń to Tamiya XF-61.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ucichło na chwilę - trzeba skończyć modele konkursowe, a poza tym mam teraz "fazę" na lotnictwo. Ale Zrinyi czeka na swoją kolej bardzo blisko warsztatu, więc niebawem ciąg dalszy.

PS. Fajny maluch

Z pozdrowieniami

Hubert

Na wypadek, gdybyś kontynuował budowę, mam temat farb. Od kolegi z Węgier dostałem zestaw AK Interactive do węgierskiej pancerki. Porównując z Hataka, są to zupełnie inne odcienie. Tu porównanie.

Mało profesjonalne, wiem. Dolne to Hataka, górne to AK Interactive.1b3cbe6be442b6d256e8f79b373ab14e.jpg

Dopasowałem odcienie Gunze. Wychodzi na to, że najlepszym dopasowaniem są odcienie do niemieckiej pancerki.

c6bba10c591388a7dc026135c0c5effe.jpg

Dzięki - prace oczywiście będą kontynuowane. Tym kolorom pewnie się przyglądnę, gdy wezmę się za Turana. W przypadku Zrinyi i Toldiego zostanę chyba przy Hatace - zielony wygląda OK, a Toldi ma być muzealny, więc kolory mogą być "od czapki".

Z pozdrowieniami

Hubert

... i wesoła kompania do towarzystwa. W tym wypadku, towarzyszyła mi w hotelu, w podróży służbowej, ale nie rozrabiali.

3d1PaA.jpg

Ten model buduje się tak długo, że nie będę musiał symulować na nim kurzu, mimo że stoi w gablotce.