Jump to content
cooper69

Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. - Skończyć do lata (Tamiya 35221)

Recommended Posts

Preshading to robi dark green a poem khaki.

A Tobie albo za ciemno albo za jasno

Może monitor sobie zmień :P

Na pewno go kąpać nie będę - wyjdzie jak wyjdzie.

Jakby nie patrzeć to na każdym z czterech ekranów, na których oglądam forum, wygląda mi tak samo.

Rafał, tyle pracy w niego włożyłeś, że szkoda by było abyś to spartolił malowaniem. Zwłaszcza, że na tym etapie niewiele tracisz. No ale to twój model i zrobisz jak uważasz

Jakby nie patrzeć to na każdym z czterech ekranów, na których oglądam forum, wygląda mi tak samo.

Rafał, tyle pracy w niego włożyłeś, że szkoda by było abyś to spartolił malowaniem. Zwłaszcza, że na tym etapie niewiele tracisz. No ale to twój model i zrobisz jak uważasz

Dlatego bardziej wolę sklejać i przerabiać niż malować.

Tracę kilka godzin pier... się z myciem szorowaniem, a potem znowu od początku, a efekt podobny.

Za ciemny, za jasny, itede itepe

Macie tu zdjęcie oryginału pieczołowicie odrestaurowanego przez brytoli.

28619043214_fac92aa16e_b.jpg

Na pewno za ciemny i brudzing jakiś taki nierealistyczny ;)

Rafał, piękne zdjęcie. Ale żeby uzyskać taki kolor, to na modelu musisz go zrobić jaśniej, bo potem wszystkie zabiegi go ściemnią.

Porównaj sobie mojego Churchill'a:

Przed olejami:

IMG_1804_zps3mcoocbo.jpg

Po olejach:

IMG_1846_zpsmqafoh6h.jpg

Widzisz różnicę w kolorze? A też można by powiedzieć, że na początku był za jasny.

No i się nie denerwuj. To hobby wymaga spokoju

Dlatego bardziej wolę sklejać i przerabiać niż malować.

Tracę kilka godzin pier... się z myciem szorowaniem, a potem znowu od początku, a efekt podobny.

Za ciemny, za jasny, itede itepe

Macie tu zdjęcie oryginału pieczołowicie odrestaurowanego przez brytoli.

28619043214_fac92aa16e_b.jpg

Na pewno za ciemny i brudzing jakiś taki nierealistyczny ;)

Bardzo fajny kolor na tym zdjęciu.

Tylko preszading żle zrobili, wcale go nie widać.

Cześć,

Widzę, że mamy ten sam problem, ja swojego będę malował jutro i też się boję, że mi wyjdzie za ciemny.

Problem z Brytolami jest taki, że ich pojazdy w rzeczywistości były pomalowane ciemnym zielonym ale model wykonany w taki sposób będzie po prostu za ciemny i zginą wszystkie fajne detale dlatego moim zdaniem modelarz musi iść na kompromis żeby model dobrze wyglądał. Cóź, łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, zobaczymy co mi wyjdzie, ja mam zamiar malować Lifecolorami z zestawu olive drab

Pzdr, Mariusz

No i po modyfikacjach malowania i Filtrze A.MIG Blue for Dark Grey

29142857992_4026c12bf2_b.jpg

Jutro go pewnie trochę poprzecieram suchym pędzlem i sido pod kalki i dalsze zabawy.

moim zdaniem tamten też był ładny [1],chodziło ci o rozjaśnienie nitów itd.?

Technika suchego pędzla ma na celu podkreślenie krawędzi i wystających elementów.

Suchy pędzel zrobiony mieszanką mocno rozjaśnionego najjaśniejszego koloru SCC-15 (u mnie tzw. faza 4) + Tamiya Yellow Green

28973849640_5bb51b2919_b.jpg

28973850010_46d709309b_b.jpg

29227945906_e46864ceba_b.jpg

A zaraz jadę za miasto upić się i zapłakać nad brakiem zdolności malarskich.

Wracam w niedzielę i spróbuję wyciągnąć z modelu ile będę potrafił...

W sumie teraz dopiero zauważyłem temat na forum.., no fakt ,ten zielony po prostu jest dziwny, wgl. farba wydaje się być szorstka ,może być trudno na czymś takim ładnie wykonać wash, osobiście taką brytyjską zieleń według własnych upodobań wykonuje mieszając Nato Green ( z przewagą ) i olive drab od TAM, oczywiście później to rozjaśniając .

Pozdrawiam

Mam porządny podkład Badger Stylnrez.

Gdzie go kupiłeś Rafale ?

Widzisz jak już ściemniał, a po pozostałych zabiegach jeszcze ściemnieje. Ale źle nie wygląda moim zdaniem. Wyrobisz się do środy? Bo oleje to tak przynajmniej 24-48h potrzebują by dobrze wyschnąć.

Zobaczymy

A już myślałem, że już nie będziesz u mnie pisał

Oleje to ze 12h schną ale Mirek Serba chyba podpowiedział w tym filmiku szybki sposób - 5 minut schnięcia i psikanie sido 50:50 z wodą.

Jako rozcieńczalnik do olei używa eko-1.

Ja się nie obrażam Twój model i szanuję to i nadal Ci kibicuję. Co najwyżej będę ciągle wytykał to samo

Jak byś miał go skończyć na chama kosztem jakości to sobie odpuść. Lepiej olać konkurs i mieć ładny model niż po takiej pracy spaprać go kończąc w pośpiechu.

Ogłosiłem jako "jej ekscelencja" święto narodowe i jest szansa, że się wyrobię z podstawową bryłą.

Stonka ojejna właśnie schnie

I tutaj przewagę mają siuwaksy akowskie/migowskie we flakonach , bo schną w kilka minut . Coś nie pasuje to poprawiasz łajtspirytem do skutku i zaś można czynić dalsze kroki .

Decyzja podjęta.

Niestety zabrakło mi ze 2 dni intensywnego wykańczania żeby zmieścić się w terminie.

Ze względu na prace domowe nie mogłem się wyrobić w czasie (rodzina ważniejsza), a robić na wariata nie chcę.

Trzymam kciuki za tych co się wyrobili i gratuluję wszystkim uczestnikom zapału.

Przepraszam obserwujących za moje niezmieszczenie się w terminie konkursowym.

Mam nadzieję, że będziecie mi kibicować do zakończenia nie tylko konkursu.

Pozdrawiam

Rafał Dzięgielewski