Skocz do zawartości

Gorąca "Miss Eileen" czyli A-1H Skyraider Tamiya 1/48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląd na chwilę obecną, wklejone hamulce aerodynamiczne i klapy, podwozie główne gotowe do malowania, zespół napędowy na ostatniej prostej złożony na sucho do zdjęcia:

 

JZBdoel.jpg

 

Dzisiaj zabieram się za żywiczne pylony, będzie trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne prace w okolicach kokpitu, pomalowana osłona tablicy, dopasowany celownik który wygląda jak wygląda...:

 

F7LnJjc.jpg

 

Parę chwil i jest ciut lepiej:

 

ugHiQze.jpg

 

Grunt to grunt, następnie doklejona owiewka i oto mamy:

 

CRPDrfU.jpg

 

Jeszcze tylko drobna polerka po całości i zaczynamy zabawę z aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kopciucha się trochę obawiam. Nigdy nie było to moja mocną stroną, zazwyczaj używałem pigmentów, a tutaj trzeba będzie pobawić się aerografem. Mam trzy zdjęcia tej maszyny: pierwsze praktycznie bez okopceń, drugie preferowane z delikatnym śladem (oba na początku relacji) i to, z charakterystycznym dla Skyraidera śladem:

 

qJ8YA7N.jpg

 

Najfajniejsze jest to ostatnie ale nie wiem czy podołam, temat jeszcze do przemyślenia. Tymczasem dzisiejsza skromna aktualizacja, zabezpieczone pasy Wing Comandera i tło pod litery na ogonie:

 

jdO6AdW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej czarne, jak spojrzysz uważniej na zdjęcie powyżej, zobaczysz że są namalowane na tle brązowego kamuflażu (maja brązowe ramki dookoła). A że kalkowe maja błędny kolor tła więc nie było wyjścia. Niestety napis Miss Eileen też ma błędny kolor, ale z tym już nic nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis, tak jest. Litery mają obwódkę koloru brązowego takiego jak w kamuflażu. Jak będzie po lewej widać na zdjęciu, po prawej całość na zielonym tle. Idę na łatwiznę i same czarne literki będą z kalki, po naklejeniu dookoła zostanie brązowa obwódka. Co do kopcia przymierzam się do emalii żeby łatwo można było poprawić w razie niepowodzenia, na pewno wcześniej poćwiczę na jakimś strupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki to niestety totalna porażka. O ile po starym Revellu spodziewałem się kłopotów, to litery i cyfry na ogonie z rosyjskiego Print Scale pobiły na głowę wszystko co kiedykolwiek kładłem na model. Beznadziejny gruby i matowy podkład, każdą literę i cyfrę trzeba wycinać osobno, nie działają na nie płyny zmiękczające i wszechobecne srebrzenie pomimo potrójnej warstwy Sidoluxu. No ale żeby nie było że tylko narzekam:

 

Whpvtq2.jpg

 

Ipfd79h.jpg

 

Jeszcze do obklejenia skrzydła i nazwa własna na osłonie silnika. Na dokładkę lada dzień wchodzą fachmani masakrować mi łazienkę, więc modelowanie zwolni jeszcze bardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.