Jump to content
barszczo

Gorąca "Miss Eileen" czyli A-1H Skyraider Tamiya 1/48

Recommended Posts

Przybrudzony, linie zapuszczone. To oczywiście jeszcze nie koniec, teraz najważniejsze w tym samolocie czyli okopcenia. Wygląd na chwilę obecną:

lKOIkel.jpg

IvBb1Jr.jpg

GRmyfHV.jpg

Ciągnie mi się ten Skyraider jak guma do żucia. Czekam jeszcze na specyfiki do brudzenia i Quickboostową obudowę mechanizmu odpalania systemu Yankee. Miałem to robić sam, ale czas niebezpiecznie się skraca, a następne projekty czekają...

Dzisiaj trochę drobiazgów: zmalowane śmigło, skończone pylony i osłony podwozia, początek zabawy z kołami:

gOHFOHn.jpg

W śmigle jeszcze piasta na biało i kalki na łopatach. Jutro trochę zabawy z goleniami podwozia i kołem ogonowym.

Ładnie to wygląda tylko zdjęciom jakby ciut ostrości brakowało. W jakim programie je obrabiasz przed wrzuceniem?

Zdjęcia obrabiam w darmowej wersji starego dobrego ACDSee, ale problemem nie jest program tylko aparat niestety. Z robotą krucho, ekipa remontowa po domu szaleje, łomot że aerograf z ręki wypada . Drobiazgi na razie na tapecie, wieczorem jakieś zdjęcie wrzucę.

Dziś wreszcie było trochę spokoju i oto efekty:

zabawy z podwoziem:

3VAMSi8.jpg

o9MwssP.jpg

ostatnie kalki:

Eam5RgP.jpg

i początki walki z kopciem:

TlW5iFu.jpg

R27Vrnl.jpg

Ślady pod spodem robione według zdjęcia:

Dbwj4wV.jpg

Teraz zbiornik muszę tak ufajdać.

Stoimy na kołach, koniec coraz bliżej. Okopcenia wersja 2.0, nic już z tym nie będę robił żeby bardziej nie sknocić. Nigdy mi to dobrze nie wychodziło.

gyTBdrt.jpg

Wyglądają całkiem realistycznie.

Nie ma się co samopałować z tym samym problemem, lepiej kończyć maszynę.

Dobrze to wygląda.

Atlis:

Ad.1 Tam gdzie kopeć jest matowo.

Ad.2 Popatrz na zdjęcia oryginału.

Temat okopceń uważam za zamknięty.

Atlis:

Krótko i na temat. Można znaleźć miliony zdjęć gdzie A-1 jest ufajdany jak to powiedziałeś po sam ogon. Na zdjęciach które mam, Miss Eileen wygląda jak wygląda i dla mnie to jest wzorzec, punkt odniesienia, wzór, archetyp, przykład jak konkretny samolot który buduję wyglądał. Nie interesuje mnie czy był myty, odmalowany, odpicowany, czy później się okopcił, czy nie. Na zdjęciu wygląda tak jak wygląda w danej chwili i to jest dla mnie święte. Podobnie było z Messerem, będzie z Pięknisiem i kolejnymi modelami które kiedyś tam zbuduję. Tak rozumiem modelarstwo i nic ani nikt tego nie zmieni. Możesz się z tym nie zgadzać, moje plastikowe wypociny mogą Ci się nie podobać, żyjemy w wolnym Kraju, ale uszanuj to że inni mają swoje spojrzenie na pewne sprawy i swoją wizję modelarstwa.

P.S. I ponownie oświadczam że temat okopceń na Miss Eileen uważam za zamknięty. Amen.

Kują mi ściany w chałupie od rana to i podjarany jestem . Nie bijemy się Solo, wymieniamy poglądy. Dla wszystkich .

Drobiazgów przybywa. Dziś wymalowałem piasty kół, pobawiłem się delikatnie olejami no i wreszcie coś pod nim wisi. Zbiornik muszę jeszcze ufajdać kapiącym z silnika olejem:

DXyk7Fb.jpg

zk6n2RQ.jpg

Przejrzałem cały wątek. Właśnie zaczałem swojego Skyraidera ale nie wiem jeszcze w jakim malowaniu będzie. Prawdopodobnie coś w jasnych kolorkach. Będę podglądał do końca warsztatu.

Barszczo,jak dla mnie -Bajka

Czyściutko,elegancko i pięknie

I się nie denerwuj

Remont się skończy, będzie cisza i piękne modele na polce

Z remontem zbliżam się do połowy. Tamten tydzień to była masakra, kucie w ścianach i posadzce pod przeróbkę wody i odpływów, jeszcze się z kurzu odkopujemy. Mam nadzieję że Atlisa sobie na wieki nie zraziłem . Skyraider już prawie. Wczoraj wkleiłem pylony, dziś muszę go chlasnąć matowym, ostatnie pierdółki i w niedzielę lub w poniedziałek galeria.

Miałem już nie wrzucać nowych zdjęć przed finiszem, ale Skyraider wystawił mnie dziś na sporą próbę nerwów. Robiłem te nieszczęsne prowadnice owiewki i tak naprawdę powinienem był je zamontować przed sklejeniem połówek kadłuba... Wykorzystałem cynę 0,7mm która też zachowywała się dość dziwnie, ale suma sumarum prowadnice są na miejscu, a trzy inne w środku kadłuba :

hWl8vPk.jpg

i jeszcze rzut oka na pylony:

8ZmDRJM.jpg

Mnie się podoba choć bym go ciut bardzie wybrudził. To moje zdanie

Ślicznie pomalowany.

Za czysty, ale szalenie podobają mi się takie wychuchane, starannie wykonane modele.

Samolot paskudny, ale model bardzo, bardzo ładny.

Ślicznie wygląda!