Skocz do zawartości

Karaś PZL 23 1/72 Stary Heller


Franz75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Klej przyszedł pocztą. Zrobiłem próbę na starym oszkleniu. Klej schnie około 5 min, konieczne jest zabezpieczenie elementu albo jego przytrzymanie. Nadmiar kleju można usunąć (zgodnie z instrukcją) Rubbing Alkochol. Nie znam polskiego odpowiednika. Wygląda to dobrze, ale klej nie trzyma super mocno. Na blaszki w oszkleniu jednak jest wystarczająco mocny. Polałem troszkę na kleju na szybkę, nie reagował z plastikiem i zmyłem go bez śladu. Ale można go zmyć tylko przez kilka pierwszych minut.

 

20160816_212309_zpsrlgxl1fn.jpg

 

Następny eksperyment wykonam z pomalowanym elementem. Ale jestem zadowolony z rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć.Jak tam sprawy z karasiem.Podglądam relację od samego początku i twoja praca bardzo mi się podoba.Ja obecnie pracuję nad jego większą kopią w 1/48 wacu.Pozdrawiam Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ładnie to wygląda. A szybkę możesz też zrobić z kleju Wikol, ostrożnie umieszczając go między ramkami, albo z Clearfixa Humbrola.

 

albo z pierwszego z brzegu przeźroczystego opakowania (wiadomo - płaskie, nie porysowane) lub z przeźroczystej okładki do bindowania, to sąchyba najtańsza, najbardziej dostępne i wcale nie gorsze opcje.

Fajne te płytki w M-zone, ale myślę że na takie okienko to przerost formy.

 

pozdr!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Karaś to piękna maszyna, obowiązkowa pozycja w kolekcji.Ja buduję większość elementów wyposażenia od podstaw .Wkładasz w ten model dużo pracy i to dla ciebie sama radość ,a w modelarstwie o to chyba chodzi.Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster napisał;

Fajne te płytki w M-zone, ale myślę że na takie okienko to przerost formy

 

Okienko musi być , mam ochote troche sie pobawić modelem. Dzięki za porady, skorzystam i wykombinuje oszklenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne jasne nie no chyba się nieprecyzyjnie wyraziłem; okienko - jak najbardziej tak! chodziło mi o materiał na to okienko, że ta płytka z m-zone to droga zabawa jak na takie małe okienko.

 

pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem okienko dla aparatu, poszło nadzwyczaj sprawnie. W myśl zasady nic nie wyrzucaj znalazłem stare oszklenie chyba po B-25. Trzeba było obrobić je pilnikiem ale efekt minie zadowolił, do tego pasek z ze złomu blaszek. Przykleiłem go tym nowym klejem. W około okienka dam trochę MR Surfacer, bo widzę drobne szczeliny, i chyba będzie ok.

 

20161023_144518_zpsvtgf4pim.jpg

 

20161023_153919_zpstvbpsyrw.jpg

 

20161023_161935_zpszlk9zecu.jpg

 

Przyszedł też nowy silnik, w porównaniu do tego z zestawu to bajka. Ale będzie z min trochę zabawy aby go wpasować

20161023_152250_zpsjqfnnz2z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś mały update, udało się zrobić karabin maszynowy Vickers. Największym wyzwaniem było rolowanie lufy, czyli jej uformowanie. Zawinąłem ją na szpilce. Efekty oceńcie sami, celownik dokleję po malowaniu aby się nie uszkodził.

 

20161101_155759_zpsyqrwqpxd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuwają się powoli do przodu

Stanowisko tylnego strzelca zostało ukończone.

 

20161101_224108_zpsvzulfmu6.jpg

 

Jeszcze parę detali do sklejenia i zabieram się za malowanie wnętrza. Może farba pokaże niedoróbki to będą poprawki, następnie skleję kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.