Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałem zaprezentować ukończony model PO-2 w malowaniu 2 Pułku Nocnych Bombowców „Kraków”

Pułk istniał od kwietnia 1944.

Do działań przystąpił podczas walk o Pragę w nocy 11 września, wykonując uderzenie bombowe na oddziały niemieckiej 19 Dywizji Pancernej w rejonie Nowego Bródna. Od 13 do 22 września pułk dokonywał zrzutów żywności, broni i amunicji dla powstańców Warszawy oraz bombardował baterie artyleryjskie nieprzyjaciela w parku Ujazdowskim, Ogrodzie Botanicznym, w Łazienkach i na Polu Mokotowskim. W nocy z 29 na 30 września pułk zwalczał przeciwnika w rejonie Żerania, Wiśniewa i Tarchomina

Ogółem Pułk wykonał około 2100 lotów bojowych

W czerwcu 1945 roku został przemianowany na 2 Pułk Lotnictwa Szturmowego.

Rozkazem ND WP nr 189 z 22 sierpnia 1945 roku odznaczony został Krzyżem Orderu Virtuti Militari V klasy

Parę słów o modelu.

Model ICMu zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Wszystko bardzo ładnie i bez większych problemów się składa.

Dodałem zegary od Yahu. trzeba było lekko je podpiłować aby dobrze pasowały ale efekt jest super. Zdecydowanie polecam.

Naciągi wykonane z żyłki wędkarskiej

bXKlXdX.jpg

BvMnJH6.jpg

EGTdtgo.jpg

D2Ow5lo.jpg

X4kUO3o.jpg

YYeX2Il.jpg

9SS1E4B.jpg

Także tak to wygląda:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Model ladny i czysto zbudowany

ale niestety smiglo nie takie - a pisalem juz na samym poczatku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale tam nie było widać że to drewniane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę z tego weatheringu taki umorusany brudas wyszedł (czarny kolor be ;) ) ale pierwsze koty za płoty. Nie jest źle a będzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czołem,

Całościowo model podoba mi się - fajnie i czysto sklejony. Nie do końca wyszły moim zdaniem naciągi i brudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze śmigłem to bym się trochę porwał z motyką na słońce a tego nie chciałem. Uwalony strasznie, mam tendencję do przesadzania z tym:-\

Naciągi robiłem pierwszy raz. Mogłoby być lepiej ale tragedi nie ma moim zdaniem.

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi