Skocz do zawartości
Solo

Rozmowy ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy może od tego jak ta lista ma wyglądać.

Od tego zależy szablon w Excelu i charakter całej pracy.

No i warto zaapelować o zgłaszanie się chętnych do pracy, im więcej ich tym mniej będzie roboty dla każdego.

Ja zgłaszam się pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szablon w Excelu nie zależy od tego jak lista ma wyglądać. Jak go stworzę to myślę, że wszystko stanie się jasne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, dopóki to nie będzie gotowe nie można w ogóle zaczynać zabawy.

Przy okazji warto by może zacząć szukać chętnych do pracy, bo bez nich niczego nie zdziałamy.

Ja się zgłaszam, ale sam tego nie dam rady zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Zrobiłem tego excela. Chętnych do wypełniania zapraszam na PW. Wypełniłem go wstępnie danymi z bazy, więc roboty jest mniej, niż na początku się mogło wydawać.

NiGf6Ub.png

Pzdr

Adam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i o to chodziło.

Problem jest tylko taki, że klikanie w link skutkuje komunikatem że strony nie można znaleźć.

Coś nie tak z tymi linkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dostęp do arkusza, to jeszcze mnie tylko oświećcie co w nim edytować? Tylko pola na biało, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wpisujesz nazwę maszyny, skalę i producenta.

Zobacz, ja już zacząłem.

Proponuję abyś zaczął od wiersza 501, bo ja postaram się zrobić pierwsze 500 galerii.

Sugeruję aby nazwy maszyn wpisywać w postaci: F-14A Tomcat, czyli symbol (o ile jest) i nazwa.

Skala w postaci 1/72, nie 1:72, choć w Excelu łatwo to skorygować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem od końca, tam gdzie nie ma zdjęć wpisuję tylko "brak obrazków", szkoda linkować takie tematy. Jest co robić :-)

Edit: cała masa starych tematów przysparza mi dylematu, czy warto dawać je do Głównej Forumowej Galerii, są np. tematy z 4 kiepskimi zdjęciami i co, dajemy i to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie: co mamy komunikować w Aktualizacjach? Gdy skończymy teraz całą tabelkę?

Na razie jest tego ok. 3500 rekordów i to będzie trwało pewnie dobrych kilka tygodni.

Druga sprawa to jakość danych: w tej chwili ja staram się trzymać schamatu nazewnictwa "symbol + nazwa", na przykład F-15E Strike Eagle.

Pytanie czy ze wszystkimi modelami tak się da.

Trzecia sprawa: warto pomyśleć żeby ktoś kumaty (tzn. znający się na lotnictwie), sprawdzał czy nie ma błędów w nazwach. Ja się orientuję we współczesnych zachodnich, ale bladego pojęcia nie mam czy taki SB2C Helldiver to prawidłowa nazwa, czy czegoś nie pokręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

1) Myślę, że w przypadku dużych aktualizacji, takich jak obecnie - 3500 tematów, można raz na jakiś czas aktualizować progress. Np zrobiłem w ostatnich dniach 200 galerii. Ja też będę raz na jakiś czas podliczał ile zostało - żebyśmy widzieli progress, to będzie działao motywująco

2) Warto się trzymać prostego schematu tak jak piszesz. Nie dodajemy jakichś dodatkowych nazw pochodzących od malowania, okresu, okoliczności czy nadanego przez usera. Proste oznaczenie z wersją i popularna nazwa maszyny wystarczy.

3) Tutaj mniej bym się martwił. Błąd jest rzeczą ludzką. A jak opublikujemy glaerię z błędem, to na pewno ktoś to wychwyci i zgłosi do moderacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja na razie zrobiłem 100 galerii, ale to idzie bardzo szybko.

Myślę że co najmniej 200 dziennie dam radę zrobić, a kto wie czy nie więcej.

Już wiem że nie lubię Złotego, bo skubaniec zamiast po ludzku pisać w temacie galerii co to za samolot i skala, to pisze jakieś "Knedlik na wczasach w Bułgarii".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przywitam się z szanownym państwem co by nam się dobrze współpracowało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie idzie to szybko.

Sądzę że jak zrobimy to dla lotnictwa, to inni chętnie to zrobią dla reszty działów.

Acha, przydałaby się czwarta kolumna, żeby wpisywać ewentualne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoje uwagi wpisuję jako komentarz do pola 'model', ale 4-ta kolumna na uwagi byłaby bardziej widoczna/czytelna. Póki co zrobiłem cywilne Airbusy i Boeingi a z resztą 'lecę' od końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie może wam ułatwić pewna formuła:

=if(ISNUMBER(search("Aoshima";C101));"Aoshima";if(ISNUMBER(search("Italeri";C101));"Italeri";))

W miejsce "Aoshima" "Italeri" wpisujemy popularną firmę w waszym dziale.

W temacie postu formuła wyszukuje danego producenta i wpisuje do danej komórki.

Niestety można to zrobić tylko dla dwóch producentów, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w dodatkowej kolumnie dać innych procentów a następnie skopiować komórki do odpowiednich komórek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co te uwagi? Chcecie je wyświetlać w docelowym spisie na forum? Kolumnę dodałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to uwagi robocze, typu "Nie mogę znaleźć producenta modelu, a autor nie napisał", lub coś w tym typie.

Tylko dla administracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Producenta czy skalę można często odczytać bądź odgadnąć po wejściu do galerii. Ja raz na jakiś czas lecę po całej liście i jak widzę jakieś luki to wypełniam jak potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja tak robię: jak nie ma w tytule, to wchodzę do galerii, ale tam często też nie ma, jest za to link do warsztatu.

Wtedy wchodzę do warsztatu, ale tam też z reguły nie ma.

Więc co do skali to staram się oszacować na oko, a co do producenta to zaczynam szukać na podstawie wskazówek w opisie w galerii/warsztacie.

I tak tracę czas bo jakiś leń nie napisał słowa co to za model i jaka skala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Producenta czy skalę można często odczytać bądź odgadnąć po wejściu do galerii. Ja raz na jakiś czas lecę po całej liście i jak widzę jakieś luki to wypełniam jak potrafię.

Nie zawsze można to zrobić niestety. W cywilnych jest dość często lekki chaos, więc czasem jest to problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiem, czasem się nie da. W takim przypadku myślę, że najlepiej zostawić puste. W finalnym zestawieniu wg producenta można zrobić osobno listę modeli, gdzie producenta nie podano i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.