Jump to content
Solo

Rozmowy ogólne

Recommended Posts

A to nie wchodzicie do każdego tematu/galerii?

Ja odhaczam każdy-robiąc najstarsze tematy jest mnóstwo bez obrazków, które bez sensu dawać do spisu, prawda?

Racja, trzeba wchodzić bo można przeoczyć "puste" galerie, tzn. bez zdjęć.

Koniecznie. Przed chwilą dopisałem uwagę do J 35J - temat jest, ale bez obrazków. A skoro to spis GALERII to galerie bez obrazków są bez sensu. Jak już tak silną ekipą to robimy, zróbmy to dobrze

To takie puste galerie od razu wywalajcie z tabelki poprzez usunięcie wiersza. Tylko trzeba się upewnić, czy zdjęcia już nie istnieją na 100%. Bo może być tak, że komuś się limit na photobuckecie skończył i pierwszego zdjęcia znowu się pojawią.

Znalezione przeze mnie puste galerie da się bardzo łatwo wyfiltrować i ew. hurtowo usunąć - jak przeskoczycie na koniec arkusza (Ctrl+End) można zobaczyć jak to robię - można się trzymać tej metody lub dowolnej innej, byle była konsekwencja.

Wpisywanie brak obrazków zamiast usuwania wierszy niestety przysparza mi dodatkowej roboty, która nie jest potrzebna. Samo usunięcie wiersza zamiast zaznaczenia na czerwono i wklejenia tekstu zajmuje podobną ilość czasu.

Ok, czyli ustalamy, że brak zdjęć w galerii skutkuje pustym wierszem w Excelu?

Nie wiem co się stało, ale miałem grubo ponad 200 wierszy zrobionych i nagle to zniknęło, w ogóle na początku pliku nie ma moich samolotów.

Ktoś coś przesortował, albo coś?

Nie róbcie tak, bo się pogubimy.

O ile nie wynika z braku limitu na photobuckecie czy czegoś podobnego, to tak.

Posortowałem galerie na chwilę, żeby usunąć te bez zdjęć zaznaczone przez Piotrka, teraz powinno być już z powrotem.

Działa Wam chat?

Tak w ogóle to Piotrek Nowik to Milczący

Będę już usuwał od razu tematy bez obrazków.

No właśnie miałem się pytać co robimy z galeriami bez zdjec.

Zatem tak jak Milczący będę usuwał tematy.

Ustalmy co robimy gdy np:

- brak jest informacji o producencie?

- brak informacji o skali?

- brak informacji o nazwie modelu (no mam i takie przypadki)

- gdy galeria zawiera samochód ciężarowy (ciągnik) + naczepa (ja np. daje w producencie "Italeri + Revell" czy może tak być?)

- gdy użytkownik w jednym poście dał kilka zdjęć różnych modeli, wywalać?

- gdy użytkownik stworzył wszystko od podstaw? (ja np. pisze w producencie nazwa użytkownika czy tak może być?

Jak model jest od podstaw to piszę"scratch". Potem sobie zrobimy statystyki to modele od podstaw wpadną do wspólnej kategorii.

Jak nie ma informacji o producencie to najlepiej zostawić puste. Jak nie ma skali to zgadnąć;)

Jak są dwa modele w jednej galerii to można skopiować cały wiersz i raz podać jefen model, raz drugi - milczący tak robi i myślę że to jest OK. Natomiast jak watek ma charakter portfolio to wedle uznania - albo kopiować albo wywalać.

Jak jest kilku równoprawnych producentów to można oddzielać plusem czy przecinkiem. Natomiast jak główny model wyraźnie odznacza się od dodatków to dodatki pomijamy.

Nie ma się co ścigać panowie, nie widać aby ktoś jeszcze był zainteresowany pomocą, więc róbmy swoje powolutku.

Sądzę że zajmie nam ta robota ze 2-3 tygodnie, potem trzeba będzie to jeszcze uporządkować, poprawić, zrobić korektę nazw maszyn itp., więc to znowu potrwa.

Dopiero jak to zrobimy i ludzie zobaczą jaki to dało efekt, sądzę że w innych działach tez będą chcieli coś takiego, wtedy będzie łatwiej znaleźć chętnych do pracy.

Przy okazji pytanie: jak rozumiem efekt finalny będzie w takiej postaci, że wyniki będzie widać posortowane według nazw maszyn, skali, producentów i autorów?

Czy to będą 4 oddzielne listy, czy będzie jakiś mechanizm wybierania jak lista ma być posortowana?

Korekty można w dużej mierze zrobić automatycznie. Efekt finalny będzie taki, że zrobię posty, gdzie w każdym będzie posrotowana lista wg innego klucza. Dodatkowo mam zamiar zrobić statystyki. Top 10 najbardziej aktywnych galeryjnie użytkowników, Top10 producetnów, porównanie ilości modeli ze wględu na skalę itp. Z tej tabelki excela można bardzo dużo wyciągnąć.

Fajnie.

Z tą korektą to będzie jednak moim zdaniem problem, bo wystarczy że zrobisz tabelę przestawną żeby mieć listę po nazwach maszyn i zaraz będziesz miał, przykładowo dla F-14:

Tomcat F-14

Grumman F-14 Tomcat

F-14 Tomcat

F 14 Tomcat.

I to wszystko będzie porozrzucane po całej liście.

Z innymi maszynami może być podobnie, bo niektóre są powszechnie znane z nazwy, a na liście np. będą mieć tylko symbole, albo producenta.

Dlatego moim zdaniem taka dokładna korekta będzie niezbędna i będzie bardzo czasochłonna.

I dlatego też podkreślałem wcześniej, żeby trzymać się jakiegoś schematu w nazwach maszyn, typu F-14D Tomcat.

Jeśli wtedy ktoś wpisze tylko F-14, to już problemu nie będzie, ale jak ktoś się zacznie bawić w jakieś Grummany F-14, to będzie.

Mam nadzieję że jest jasne co mam na myśli.

Ale do tej korekty wcale nie muszę używać excela i sortowania ;) Bez obawień. Na pewno nie będzie ręcznej roboty.

A jak tak to nie sprawy, skot to nie jest problem.

W takim razie powiedz, czy przykładowo lepiej pisać F-15E Strike Eagle, czy wystarczy F-15E?

Bo jeśli to drugie, to by sporo pracy zaoszczędziło.

Może być to drugie. Najważniejsze, żeby choć jedna nazwa modelu była pełna, żeby było z czego skopiować. Ja też wszystkich nazw konstrukcji nie znam, nie zawsze wiem co wpisać, jak nie ma tego w tytule.

Kurcze, od 750 wiersza to niemal co druga galeria jest bez zdjęć. Nie wiem, czy tak dalej będzie, czy to taki zbieg okoliczności.

A czy istnieje jakaś możliwość, żeby np. zaznaczyć 100 komórek z adresami galerii i jednym kliknięciem otworzyć je w 100 zakładkach? To by ułatwiło robotę.

Nie wydaje mi się :( Ale jutro w pracy spróbuję przygotować jakąś pomoc. Jakbym nie wrzucił z rana, to przypomnijcie ;)

Przydałoby się, bo ja bym chętniej najpierw sprawdził powiedzmy ze 100 galerii czy nie są puste, oczyścił arkusz z tych bez zdjęć, a potem dopiero robił swoje.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.