Jump to content
Sign in to follow this  
Prowler27

Bristol Beaufighter Mk.X Airfix 1:72

Recommended Posts

Witam

Po dość nieprzyjemnym spotkaniu z Blochem z RS Models który jest na wykończeniu postanowiłem coś zrobić aby było duże z prostym kamuflażem i nie wymagało tony szpachli. Pomysł był dobry ale oczywiście komuś się coś nie chciało i nie położyłem podkładu więc przy malowaniu pasów przepięknie odchodziła mi farba razem z taśmą ale jakoś po kilku próbach udało mi się go pomalować. Model jak dla mnie standardowo robiony z pudla malowany farbami italeri (sky i extra dark sea gray) brudzony olejami i pigmentami . Metaliczne powłoki malowałem bilmodelami (wydech i silniki)

20160530_212103.jpg

20160530_212046.jpg

20160530_211919.jpg

20160530_212033.jpg

20160530_212304.jpg

20160530_212457.jpg

20160530_213038.jpg

20160530_213431.jpg

20160530_213455.jpg

20160530_213549.jpg

No i bomba. Zdrapki na łopatach śmigieł trochę kulawe, ale samo malowanie płatowca zacne.

Ciekawe podejście do sposobu zróżnicowania koloru paneli - chyba nie za bardzo realistyczne, ale i tak mi się podoba...

Czepiałbym się do odprysku czarnej farby na pasach z prawej strony kadłuba - o ile wiem, model przedstawia wizję samolotu z października`44, a więc ok. 4 miesiące, po naniesieniu pasów. Miejsce ubytku farby nie jest jakoś specjalnie narażone na obicia...

Ale tylko tak się czepiam - model ciekawy i fajnie pomalowany.

Dziękuję za opinię. Faktycznie kolor na beaufighterach jest bardziej jednolity choć patrząc na zużycie powłoki tego koloru na innych samolotach to akurat te zróżnicowanie paneli może być realne ale zdjęcia czarno białe nie pokazują za bardzo jak było naprawdę. A jeśli chodzi o te odpryski to mogły one występować bo o ile mi się zdaje te pasy malowali odrazu na stary kamuflaż.

Mnie podoba się w Twoim modelu niesymetryczne podejście do cieniowania, wygląda to naprawdę efektownie.