Jump to content
Darek 1614

VI Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 10-11.09.2016

Recommended Posts

W konkursie szesnastek nie mam pojecia kto sędziował, wiem kto sedziował lotnicze w festiwalu

To proszę Arturze podeślij mi lotnicze,dziękuję,Marek.

witam marek22mz

chodzi o to że ten większy jest lepiej zrobiony?

chyba ktoś musiał by być ślepy , byłem widziałem na żywo i mimo że nie jestem sędzią to model masakra,co to za brud na skrzydłach i do tego ślady kleju lub lakieru,a rurka pitota wygląda jak by ktoś wykałaczke w gó...no wetknął i parę innych baboli

trzeba mieć tupet żeby podważać komisję sędziowską

Pozdrawiam

Jako jeden z organizatorów osobiście miałem przyjemność oceniać modele samolotów F-16. Mając na codzień kontakt z F-16 było mi o wiele łatwiej wychwycić niedokładności i odstępstwa od oryginału.

W tym konkretnym przypadku nie trzeba być znawcą tego samolotu by już na pierwszy rzut oka stwierdzić że model F-16 w 1.144 jest ładniej wykonany a dyskryminacja tylko z racji skali jest co najmniej niesprawiedliwa.

Nie chciałbym wyciągać wszystkich detali które zaważyć na ocenie ale już samo przejście pitota - osłona radaru oraz przesadne brudzenie na połączeniu Leading Edge Flaps - skrzydło samolotu dają pewien obraz. Większa skala stawia zawsze większe wymaganią co do sziczegółów.

Konkurs F-16 był naszym pomysłem i my go ocenialiśmy.

Naszym zdaniem jak najbardziej sprawiedliwie co zawsze stawialiśmy na pierwszym miejscu.

Mam nadzieję że w tym miejscu zakończę tą zbędna dyskusje i wyciąganie wad modeli.

Kolesie dali sobie nawzajem, ja tobie ty mnie.

Wystarczy dokładnie przeanalizować komunikat końcowy,

z małymi wyjątkami oczywiście.

Jak sędziują z "in" i "ś" sa takie rezultaty jakie są.

Przykre ale prawdziwe.

Ważne ze spotkania kolegów po jakimś czasie dały pozytywny rezultat.

Generalnie bardzo fajna i udana impreza,

Organizatorzy powinni sami przesędziować wszystkie klasy i nie byłoby niedomówień.

Pozdrawiam

Też mi coś, autorytet pt.Przekręty Toruńskie niech się najlepiej nie wypowiada. Nie bronię organizatorów z Łasku , nagroda Best of show za duży model łodzi latającej to jakieś grube nieporozumienie, prawie wszystkie krzywe zastrzały i podpórki , masakryczne malowanie to tylko niektóre minusy tego modelu.Wstyd dla organizatorów za ten werdykt.Co do skrótów to wiadomo że Wierzchowski pije do wspaniałych modelarzy z Inowrocławia i Świdnicy?Co do F16 podzielam zdanie i ocenę Darka.