Skocz do zawartości

Jakie farby są najlepsze do nakładania pędzlem?


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Tak jak w temacie - szukam firm farb, które dobrze się nakłada pędzlem (nie mam aerografu). Proszę o szybką odpowiedź

 

P.S.

Moglibyście jeszcze powiedzieć jakimi farbami zrobić pustynne malowanie i trójbarwne NATO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc wszysktie są dobre do nakładania pędzlem...

Humbrol, pactra. valleyo, Gunze Astra, Model master, Tamiya, zależy jeszcze co chcesz nią robić czy pomalować jako farbe bazową, czy robić cieniowanie, brudzenie lub wash...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja ostatnio probowalem Humbrol(olejna) i Tamiya(akryl) - w obu przypadkach powstaja smugi. Probowalem rozne stopnie rozcienczenia a takze prosto z puszki.

W przypadku Humbrola rozcienczona farba splywa z wystajacych czesci i zostawia goly plastik a jak jest mniej rozcienczona to po wyschnieciu - w miejscach po ktorych przejezdzalem pedzlem warstwa jest wyraznie ciensza (bywa ze przeswituje).

 

W "dawnych czasach" Humbrol nakladany pedzlem tworzyl rowna jednolita warstwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w dawnych czasach, to samo w Pactrą też coś jest z nią nie tak, kiedyś łatwo nią się robiło wash a później sierało, a teraz jak zachnie schodzi z farbą bazową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja na tą przyjemnośc wydałem 750zł...

Ale szczerze mówiąc opłacało się bo jest dośc znaczny wydatek ale na bardzo długi czas. I nie tylko do malowania modeli, aerkiem malowałem już modele ściany i samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja na tą przyjemnośc wydałem 750zł...

Oj Dumo, nie strasz od razu takimi wydatkami! Ja zmieściłem się w 200 zł na początek. 150 za aerograf i do 50 zł za pierwszy kompresor który służy mi już ponad rok.

Ja pod pędzel polecam Vallejo Model Color, choć trzeba je nakładać na jakiś mocniejszy podkład, chociażby jakiś w sprayu lub nawet na cienko nałożoną farbę olejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy ciekawe skąd wytrzasnąłeś taki tani kompresor?

Lodówkczak - się gra się się - matfiz:P

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polece z grubej rury i sie pochwale kompresorkiem...

Einhell 50l

650832c9a9197b7a.jpg

Jest zaj****** nadaje się dosłownie do wszystkiego ładuję się szybko i długo trzyma ciśnienie, jedyny wada jest cholernie głośny, odgłos 2-suwowy.

 

Aerek koło 150zł jeden z tańszych i lepszych na rynku

64bb041b8c8914f6.jpg

 

No i oczywiście pistolet lakierniczy zrobiłem interes i dałem za niego koło 100zł pare lat temu, teraz już potaniały...

b00aaa9ccfea7099.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym z daleka malowal cieniutkimi pasami moze by cos wyszlo

a teraz ptranie do reggy Mozesz opisac jak zrobiles ten kompresor do aeografu z gory dzieki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to chyba najlepsze do malowania pędzlem są pactry, a do washa farby olejne. I tutaj ukłon w stronę Artura Wałachowskiego, bo przedstawiony przez niego wash to cudo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż co do twojego pytania 93mati to powiem tak: mi pod Humbrolem (leciutko rozcieńczony) żadne smugi nie występują, ba nawet sam się równiutko rozlewa, za to pod Pactrą smugi się zdarzają dużo częściej niz pod Humbrolem (dodam że sam maluje najtańszymi pędzelkami ) No ewentualnie możesz je zeszlifować papierem wodnym o gradacji powyżej 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam po pierwsze gruntu pod nazwą "Plastic Primer" firmy motip, jest przeźroczysty ale tworzy chropowatą texture i na to podkład z czarnej lub szarej Pactry...

Oczywiście wszystko nakładane natryskiem, da sie to zrobić pędzlem ale trudno uzyskać efekt podobny do aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GunzeMr Color + retarder do nich = calkiem spoko warstwa spd pedzla

 

jak nie masz opcji Gunze poszukaj retardera do farb ktorymi malujesz, powoduje ze farba ciut dluzej schnie, za to ladniej sie rozlewa i ma ladnijesza powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo sie naczytalem i doszlem do wniosku ze musze miec odwadniacz do oleju jak sie myle to sory a tutaj http://www.model.sck.pl/index.php?akcja=porady&ramka=1&ID=3 pisze ze z starego agragatu z lodowki wylac olej wiec musialbym robic ten odwadniacz jesli wylalbym olej z agregatu ? Aha reggy czytalem o twoim kompresorku i pisales ze przy 3 barach rureczki wyskakuja mozesz mi to bardziej wyjasnic ? czyli do ilu bar musze nabic ? bo chetnie zrobi taki sam dosyc tani sprzet Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć koniecznie odwadniacza. Ja nie mam i żyję. Tylko po roku musiałem wymienić rurki. Oleju z agregatu - BROŃ BOŻE - wylewać. Gdzieś był obszerny wątek o oleju do agregatów. Całe bebechy muszą pracować w oleju, inaczej by sie zatarło zapewne.

A z tymi rureczkami to taka prowizorka - po prostu tak mi się jakoś trafiło że powyżej trzech barów same wyskakują (obecnie tylko jedna - reszta przyklejona na CA). Jakieś tam zabezpieczenie jest, choć przy moim niemal w 100% plastikowym zestawie nie ma się o co bać. A nabijasz do tylu na ilu chcesz malować o ile nie masz reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zrobic kopie Twojego kompresora po pierwsze podoba mi sie, a po drugie tanio by wyszlo bo agragat akurat juz mam a ten filtr musi byc ? sry ze tak pytam ale pierwszy raz w zyciu zrobie kompresor

reggy Ty nie masz reduktora prawda ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.