Skocz do zawartości

Proxxon i pedał nożny


Rekomendowane odpowiedzi

Używam Proxxona Micromot 50/E i zasilacz NG 2/E i trochę to dla mnie niewygodne (na przykład gdybym chciał wiercić wiertełkami), przez brak jakiegokolwiek włącznika/wyłącznika w urządzeniu - mogę tylko regulować obroty pokrętłem, co czasami w pracy przeszkadza.

Wiem że jest w sprzedaży pedał nożny FS jak poniżej.

 

f-proxxon-wlacznik-nozny-fs-prn28700.jpg?=9ecb7

 

Pytanie do osób, które być może to mają i używają: czy taki pedał pozwala na płynną regulację obrotów (mocniej go wciskam -> obroty rosną, puszczam -> spadają), czy tylko działa jako włącznik/wyłącznik?

Taka precyzyjna regulacja obrotów w trakcie pracy bez odrywania rąk byłaby bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko włącza i wyłącza urządzenie podpięte do zasilacza?

Nie ukrywam że chodzi mi głównie o wiercenie cienkimi wiertłami które łatwo złamać.

Takie włączenie urządzenia na stałe i wiercenie nim, gdy nie można szybko wyłączyć Micromota to kłopot i ryzyko uszkodzenia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Kupiłem właśnie proxxona 50E + zasilacz NG 5/E. Zastanawiam się teraz nad doborem końcówek do tego cudeńka. Jakie polecacie? Na pewno będę potrzebował coś do obróbki szpachli, jakieś ustrojstwo do obróbki trudno dostępnych miejsc, coś do polerowania, cięcia itp. Przeglądałem ofertę sklepów internetowych, byłem również w Casto, ale nie do końca wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Kupiłem właśnie proxxona 50E + zasilacz NG 5/E. Zastanawiam się teraz nad doborem końcówek do tego cudeńka. Jakie polecacie? Na pewno będę potrzebował coś do obróbki szpachli, jakieś ustrojstwo do obróbki trudno dostępnych miejsc, coś do polerowania, cięcia itp. Przeglądałem ofertę sklepów internetowych, byłem również w Casto, ale nie do końca wiem co wybrać.

 

Frezy i wiertła firmy Densply (najlepsze co do tej pory używałem) dostępne w np. Alco i inne utensylia jubilerski dentystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Kupiłem właśnie proxxona 50E + zasilacz NG 5/E. Zastanawiam się teraz nad doborem końcówek do tego cudeńka. Jakie polecacie? Na pewno będę potrzebował coś do obróbki szpachli, jakieś ustrojstwo do obróbki trudno dostępnych miejsc, coś do polerowania, cięcia itp. Przeglądałem ofertę sklepów internetowych, byłem również w Casto, ale nie do końca wiem co wybrać.

 

Frezy i wiertła firmy Densply (najlepsze co do tej pory używałem) dostępne w np. Alco i inne utensylia jubilerski dentystyczne.

 

Dziękuję ci za namiar. Przeglądając ich stronę wpadł mi w oko zestaw frezów diamentowych. Czy takowe nadają się do obróbki plastiku? No i czy będą pasować do Proxxona?

http://alco.com.pl/frezy-diamentowe-ekonomiczne-30-roznych-ksztaltow,id512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się nadają ale tylko to tzw. chamskich/grubych szlifów bo mają grube ziarno.

Mam je i za naście złoty można je posiadać.

 

Porządne narzędzia i końcówki zawsze MUSZĄ kosztować.

Pójście na skróty spowoduje, że... finalnie zapłacisz więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się nadają ale tylko to tzw. chamskich/grubych szlifów bo mają grube ziarno.

Mam je i za naście złoty można je posiadać.

 

Porządne narzędzia i końcówki zawsze MUSZĄ kosztować.

Pójście na skróty spowoduje, że... finalnie zapłacisz więcej!

 

ŚWIĘTE SŁOWA

 

Sam poszedłem kilka razy na skróty i potem płaciłem drożej. Kupisz jakiś tani badziew, namęczysz się, naklniesz się, spier.....robotę i potem stwierdzisz jaki to ja głupi byłem, że od razu nie zainwestowałem w porządny sprzęt.

 

Cooper69 polecisz jakieś dobre frezy i wiertła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bhqdeqk.jpg

 

 

Jadąc z pracy zajechałem do Castoramy i zakupilem frezy Proxxona i wałki filcowe Dremmel. Wspomniane frezy Dentsplay też nabędę, a póki co zaczynam testy. Do polerowania owiewek chyba najlepsze będą flanelowe? Także do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupiłeś trzpienie do tych polerek?

Póki co nadziałem je po partyzancku na odwrócony frez i też dało rade

Muszę sobie zamówić. Solo mam do Ciebie pytanie. Jakie końcówki polecasz dokupić. Oglądałem już tego trochę, ale szczerze nie wiem co oprócz już kupionych będzie najlepsze. Potrzebuje jeszcze jakieś kamienie szlifierskie czy zos w tym rodzaju, ale te które dzisiaj widziałem w Casto wydały mi się zbyt szorstkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz je użyć.

Ja mam tego trochę. Poza frezami diamentowymi i tymi które właśnie kupiłeś, moim zdaniem mogą się przydać jeszcze takie rzeczy:

- Proxxon 28 830 tarcze do cięcia, na przykład do odcinania żywic

proxxon-28830.jpg

 

- Proxxon 28 987 stożki korundowe do zbierania plastiku

sanding-caps-grit-80-and-150-proxxon.jpg

 

- Proxxon 28 978 korundowe taśmy, też dobre do szlifowania i zbierania plastiku

xproxxon-korundowe-tasmy-do-szlifowania-oraz-trzpien-28978.jpg.pagespeed.ic._oy998VZWh.jpg

 

- Proxxon 28 297 - flanelki do polerowania

PROXXON-MICROMOT-PROXXON-MICROMOT-DISQUE-DE-POLISSAGE-EN-COTON-OE22-MM-PROXXON-MICROMOT-X2-28-297-440522955.jpg

 

Ja używam jeszcze jedną rzecz, ale to do kupienia tylko w Azji: frezy Elements Hobby, niesamowite narzędzie do likwidowania wszelkich szwów i nierówności tam wszędzie gdzie nie dostaniesz się pilnikiem czy papierem ściernym, np. w lotnictwie elementy goleni podwozia:

he_7001_title.jpg

 

Inna sprawa, że chyba można kupić znacznie tańsze zamienniki diamnetowe, zbliżone w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz je użyć.

Ja mam tego trochę. Poza frezami diamentowymi i tymi które właśnie kupiłeś, moim zdaniem mogą się przydać jeszcze takie rzeczy:

- Proxxon 28 830 tarcze do cięcia, na przykład do odcinania żywic

proxxon-28830.jpg

 

- Proxxon 28 987 stożki korundowe do zbierania plastiku

sanding-caps-grit-80-and-150-proxxon.jpg

 

- Proxxon 28 978 korundowe taśmy, też dobre do szlifowania i zbierania plastiku

xproxxon-korundowe-tasmy-do-szlifowania-oraz-trzpien-28978.jpg.pagespeed.ic._oy998VZWh.jpg

 

- Proxxon 28 297 - flanelki do polerowania

PROXXON-MICROMOT-PROXXON-MICROMOT-DISQUE-DE-POLISSAGE-EN-COTON-OE22-MM-PROXXON-MICROMOT-X2-28-297-440522955.jpg

 

Ja używam jeszcze jedną rzecz, ale to do kupienia tylko w Azji: frezy Elements Hobby, niesamowite narzędzie do likwidowania wszelkich szwów i nierówności tam wszędzie gdzie nie dostaniesz się pilnikiem czy papierem ściernym, np. w lotnictwie elementy goleni podwozia:

he_7001_title.jpg

 

Inna sprawa, że chyba można kupić znacznie tańsze zamienniki diamnetowe, zbliżone w działaniu.

 

Solo jesteś niezastąpiony, wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, zaproponowany przez Ciebie zestaw zakupiony. Od siebie dodam do tego jeszcze świetne silikonowe polerki Proxxon 28 288. Ogólnie rzecz biorąc, jestem więcej niż zachwycony pracą Proxxonem, a polecone przez Ciebie flanelki do polerowania w połączeniu z pastami Tamki robią robotę

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że Molding Flash Sandery z Azji mają w Polsce (np na allegro) swoje odpowiedniki pod nazwą "wiertło diamentowe dentystyczne". Są trochę innych gabarytów, można dostać tylko w 4 gradacjach ale za to są wielokrotnie tańsze i mają różne kształty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

można sobie nawet narysować stoi jak byk średnica i długość... nie trzeba macać, to że ktoś kroi na tym kasę bo zapakował w pudełki i wypromował nie oznacza że nie ma innych produktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.