Skocz do zawartości

Gorąca nocna przygoda czyli Beaufighter Mk.VIF Tamiya 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten srebrny to pod obicia czy cieniowanie?

Śrebro i pod obicia i pod cieniowanie, RAV - zaokrąglenie poprawione, klapki wywarzające pozostaną bez zmian. Dziabągi które wyszły po srebrnym tu i ówdzie naprawiłem i całość pocieniowałem czernią:

 

R0riOKk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całości poszła Tamiya XF69 NATO Black:

 

Gc9xR6f.jpg

 

Efekt na ten moment mi odpowiada, oczywiście weryfikacja jutro przy świetle dziennym. Muszę go jak najszybciej zabezpieczyć bezbarwnym bo za szybko otarć przybywa i nie tam gdzie bym sobie tego życzył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sztucznym świetle faktycznie odcień wyszedł jak Olive Drab, ale w rzeczywistości jest fajny "nieczarny" czarny. Koniec zabawy to jeszcze nie jest, będzie i druga tura i pewnie trzecia. Teraz w ruch pójdą czarny, kilka odcieni szarości i nieśmiertelny Smoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na chwile obecną. Czarnym przeleciałem po całości, a potem wypełniałem panele, jedne więcej drugie mniej:

 

MDSUv25.jpg

 

Mówiąc szczerze zostawiłbym to już tak jak jest, choć korci mnie trochę żeby rozjaśnić tu i ówdzie szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki na miejscu, doszły też zamówione Quickboostowe wydechy które wraz z kolektorami dostały na początek kolor srebrny. Kalkomanie mimo wieku bardzo przyjemne, cienkie, dobrze reagujące na płyny, siadły w liniach podziału praktycznie na samym Secie:

 

eKsx3Bh.jpg

 

Leń mnie ogarnął okrutny, ostatni projekt chyba odpuszczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust za mało błyszczącego było pod kalki.

Na błyszczącej powierzchni wszystko z kalkami było ok, problem zaczął się po położeniu bezbarwnego matu. To samo miałem z literami i cyframi na Skyraiderze. Tymczasem Beau został ufajdany: na początek jasnym kurzem, a potem po całości washem do pojazdów w kamuflażu NATO:

 

mTyFgaX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem o Beau ale musiałem od niego chwilę odpocząć. Niestety, nie włożyłem w ten model całego modelarskiego serca dlatego nie wygląda tak jakbym chciał. Powychodziło też na nim mnóstwo dziwnych dziabągów, część poukrywałem, część będzie niestety widać. Projekt jednak trzeba dokończyć, a kiedyś w przyszłości na pewno będzie jeszcze jeden Beau. W zasadzie zostało juz tylko podwozie. Tutaj gotowe wnęki i pokrywy:

 

o5kd9Nx.jpg

 

i golenie z przewodami:

 

05t70cb.jpg

 

Jutro prysnę to wszystko na czarno i poskładam do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po urlopie pełen werwy i zapału zasiadam do kończenia projektów. Beau stanął na kołach:

 

HWE0e5e.jpg

 

Ciężko jest pokazać brud i przebarwienia na czarnej powierzchni, tutaj musiałem przekontrastować zdjęcie:

 

d1g1RUF.jpg

 

Jeszcze parę pierdółek i finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciężko jest pokazać brud i przebarwienia na czarnej powierzchni, tutaj musiałem przekontrastować zdjęcie:...

 

to w takim razie chętnie pooglądam model na jakiejś wystawie jeżeli się gdzieś w najbliższym czasie wybierasz oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to w takim razie chętnie pooglądam model na jakiejś wystawie jeżeli się gdzieś w najbliższym czasie wybierasz oczywiście.

 

Wybieram się do Jaworzna, ale bez Beau. Do modeli konkursowych to on się niestety nie zalicza . Rzutem na taśmę ukończony, zapraszam do galerii:

 

Xdqt0fp.jpg

 

Dziękuję wszystkim za dobre słowo i zaglądanie do moich projektów. Było naprawdę super, pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.