Jump to content
jager27

Miejsce na modele

Recommended Posts

Witam.

W tym temacie chciałbym zadać pytanie gdzie trzymacie swoje modele jak robi się wam już w mieszkaniu tłok. Ostatnio właśnie pomyślałem, że niedługo skończy mi się miejsce w mojej witrynce i nie za bardzo wiem co robić. poza witrynką pod tzw "gołym niebem" nie chcę trzymać bo po kilku tygodniach osiada na nich dużo kurzu i jak kiedyś czyściłem z powodzeniem modele z kurzu pędzlem do golenia tak teraz przy stosowaniu pigmentów itp. nie zda to egzaminu. Jakieś porady, pomysły? Ktoś coś?

W kolejności łatwości zastosowania:

1. Zagęszczenie modeli na półkach (z podwieszaniem pod półkami włącznie);

2. Zagęszczenie półek (zmniejszenie odstępu. dokupienie półki na wymiar);

3. Nowa gablota;

4. Całkowita reorganizacja pokoju modelarskiego;

5. Ekspansja poza pokój modelarski.

Przeszedłem już punkty 1-4 (w tym 1-3 wielokrotnie), a na punkt 5 mam plan i wolny kawał ściany w salonie.

Ja poprzednim razem przy zapełnionej witrynie ze łzami w oczach zrobiłem "delikatną“ czystkę i sprzedałem sporo modeli. Teraz zagęszczam modele a ostatnio i półki. Zawsze wpadła jakaś kasa na nowe, niesklejone. Jeśli masz wolne miejsce to kupuj kolejną witrynę

Ja niestety poszedłem ta samą drogą co przedmówca.

Moja skala 1:32 zajmuje DUŻO miejsca więc na początku było dostawianie modeli na półkach tak by zmieścić ich jak najwięcej.

Po reorganizacji miejsca i ustawienia doszedł zakup witrynki na zamówienia później kolejnej.

Na koniec model powędrowało do pracy do starszego syna do domu a gdy i to okazało się za malo rozpocząłem sprzedaż i wymianę częsci modeli na nowe.

Mnie osobiście najbardziej cieszy sama budowa więc część sprzedałem część rozdałem znajomym i rodzinie.

Zmniejszyłem skalę, robiłem na początku 1:24, teraz 1:35. Co już się opatrzyło, poszło do ludzi. Mam to szczęście, że modele mogę wstawić do sklepu modelarskiego, tam lepiej wyglądają

No własnie problem jest z tym, że nie mam miejsca na kolejne witrynki i półki :/ Gdzie można sprzedawać modele? Też właśnie nad tym myślałem.

A jak się Wam zakurzą modele jak np. ktoś nie trzyma w witrynce to czym je czyścicie?

Zabierz żonie/dziewczynie pędzel do pudru jak używa; dobrze się sprawdza.