Jump to content

Zamek 1-72 XIV w.


Recommended Posts

Średniowieczny zamek w scale 1-72. Czynił jego w ciągu dwóch miesięcy. Materiał - beton. dalej impregnowanie wodoodpornym składem z farbowanjem. Rozmiar 1,6 metra na 1,2 .

0d37243b932ct.jpg

ba97e8d8d709t.jpg

f4f106533c4ft.jpg

8543fe544969t.jpg

290b213ed715t.jpg

f9aae0458185t.jpg

Link to post
Share on other sites

Wygląda super. Wielkie brawa za materiał z jakiego wykonałeś budowle. Wzorowałeś się czymś? Bo niestety widać błędy w założeniu architektonicznym. Średniowiecze było o wiele bardziej rozwiniętą epoką niż się wszystkim wydaje, i takich błedów konstrukcyjnych by nie popełnili. Jak możesz to rozwiń koncepcję obronną tego zamku.

Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym, że zadanie budownictwa było schować pod kluczem bunkier kierowania sztucznym jeziorem które obok. Toż są dużo ograniczeń za planem zamku. Góra kamic też dyktowała warunki. Należy było zrobić pod ścianami zamkom rzeczkę co by ciekła. W nocy zamek oświeca się latarniami.

a41c3ca54fa0t.jpg

5ed076d336act.jpg

8906e7b5271et.jpg

Link to post
Share on other sites

Projekt zamku - nieprzerwana improwizacja. Wieże tylko wybierał z zamków drugich krajów - Francji Czech, Niemiec. Resztę kombinowały i wymyślał sam. Są niewielkie błędy i .powiedzmy tak "słabe miejsca". Lecz ogólne wrażenie oni nie psują.

Link to post
Share on other sites

No świetnie, czyli ryłeś w mokrym betonie fakturę murów? Bo raczej nie robiłeś tak wielkich form silikonowych. Chyba najlepiej spożytkowany worek/worki cementu jaki widziałem. Mostek też świetny, jak masz dzieciaki to właśnie zaoszczędziłeś na zabawkach, 2-3 pudełka ze Zvezdy i z głowy

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

W naszym mieście jeden chłopak robił podobne zamki. Najpierw zaczynał gdzieś nad rzeką - podobno jakieś resztki cementu, betonu brał z budowy i stawiał całe miasteczka (http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/17005/). Potem "urząd wioski" pozwolił mu wybudować takie miasteczko na ich terenie (http://i-swinoujscie.pl/artykuly/20071/?page=8). Historia skończyła się tak, że hołota zniszczyła to nad czym chłopak się napracował... Nie polecam mojej wioski...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.