Skocz do zawartości

Rosomak w wersji Flachowóz :) IBG 1/35


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

Tego wcześniej nie widziałem . Na tym egzemplarzy jest jeszcze jeden fajny gadżet

Czyżby mikrofony systemu Pilar

A możecie chłopaki tak z ciekawości to pokazać/zaznaczyć na tejże fotce??i do czego służy w/w system??

To to urządzenie w kształcie krzyża z puchatymi kulkami na końcach ramion, zamontowane z tyłu wieży... Służy do namierzania snajperów...

Pełna nazwa to Akustyczny System Detekcji Strzałów...

Jest to układ mikrofonów wraz z urządzeniem analizującym służące do namierzania kierunku strzału...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to zazdroszczę Wam dostępu do "dokumentacji".

Przecież na "papierowej" monografii Rosomaka można zarobić, a nikt nie wydał. Czy to jest jeszcze tajemnica ?!?!

Przydała by się też info o Rosomakach, jakich kalkomanie znajdują się w obu "pudełkach" czy inne wydawane dodatkowo.

ps. Szukałem zdjęć ze sposobem "wiązania" anten, żeby się nie kiwały, w internecie "posucha" a zdjęcie powyżej doskonale ilustruje itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to zazdroszczę Wam dostępu do "dokumentacji".

Przecież na "papierowej" monografii Rosomaka można zarobić, a nikt nie wydał. Czy to jest jeszcze tajemnica ?!?!

Przydała by się też info o Rosomakach, jakich kalkomanie znajdują się w obu "pudełkach" czy inne wydawane dodatkowo.

 

Swego czasu oferowałem pewnemu naszemu krajowemu wydawnictwu przygotowanie monografii o Rosomaku.

Brak odzewu do dzisiaj. A materiały są i czekają

 

Ja kwity do Rosomaka zbieram co najmniej od 2012 roku.

Swoje się nachodziłem, prosiłem, pisałem, objaśniałem po co mi to i w ogóle. I powoli się uzbierało.

Bardzo dużą pomoc otrzymałem od żołnierzy służących na rośkach, czy to na misjach czy u nas w kraju.

Za co chciał bym im serdecznie podziękować.

 

Zdjęcia Rosomaka z metrówką w tle, stanowią tajemnice wojskową. I nie wolno ich publikować.

Zdjęcia bez metrówki już nie stanowią tajemnicy.

O planach do rosomaka to sobie można pomarzyć. Tajne/poufne przed obejrzeniem zniszczyć.

 

Pozostaje czekać i mieć nadzieje że kiedyś jakaś monografia o Rosomakach się pojawi.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to zazdroszczę Wam dostępu do "dokumentacji".

Przecież na "papierowej" monografii Rosomaka można zarobić, a nikt nie wydał. Czy to jest jeszcze tajemnica ?!?!

Przydała by się też info o Rosomakach, jakich kalkomanie znajdują się w obu "pudełkach" czy inne wydawane dodatkowo.

 

Swego czasu oferowałem pewnemu naszemu krajowemu wydawnictwu przygotowanie monografii o Rosomaku.

Brak odzewu do dzisiaj. A materiały są i czekają

 

Ja kwity do Rosomaka zbieram co najmniej od 2012 roku.

Swoje się nachodziłem, prosiłem, pisałem, objaśniałem po co mi to i w ogóle. I powoli się uzbierało.

Bardzo dużą pomoc otrzymałem od żołnierzy służących na rośkach, czy to na misjach czy u nas w kraju.

Za co chciał bym im serdecznie podziękować.

 

Zdjęcia Rosomaka z metrówką w tle, stanowią tajemnice wojskową. I nie wolno ich publikować.

Zdjęcia bez metrówki już nie stanowią tajemnicy.

O planach do rosomaka to sobie można pomarzyć. Tajne/poufne przed obejrzeniem zniszczyć.

 

Pozostaje czekać i mieć nadzieje że kiedyś jakaś monografia o Rosomakach się pojawi.

 

Pozdrawiam

Jacek

Mamy Czeską monografie Skota-a a w Polsce tylko TBiU i "Na Poligonie i na Defiladzie", a przecież to też Polska konstrukcja.

"Rosomak" jest tajemnicą, a potencjalni "wrogowie" znają jego "parametry".

IV części "Misjonarza z Dywanowa " nie da się wydać.

Na "Dny NATO" mogłem robić zdjęcia w kabinie Osprey-a a Polska "casa" była zamknięta bo tajemnica, wcześniej mogłem w Izraelskim Hercules - ie, rozmawiałem z Pilotem F-15 z 5 i 1/2 zestrzeleń pod kabiną, rozmawialiśmy dlaczego i po co rakiety "python" na końcach stateczników mają "koła zębate". Od amerykańskiego pilota za darmo dostałem monografie at-6. Można było usiąść w kabinie "tamary", w pojeździe radaru "sam-6" z działającą aparaturą naprowadzania ( śledziła lądujący blek hołk akurat).

W ostatnim czeskim "modelarzu" Jose Brito opisuje budowę żywicznej tatry 815 SOT czyli (mad max) a my ? zaczynamy być "wymarłą grupą...

i już nie spamują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rację ma Jacek - albo masz jakiś kanał i załatwisz coś pokątnie - albo przewalasz googla... Tak naprawdę sporo zdjęć już się przewinęło w tematach nt. Rośków tu na forum - trzeba tylko cierpliwie je przejrzeć... A w goglach też można sporo znaleźć, ale musisz pokombinować z hasłem w wyszukiwarce bo samsy KTO Rosomak za wiele nie ugrasz... Ale na haśle Rosomak interior, czy EUFOR wyniki wyszukiwania są już dużo ciekawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.