Skocz do zawartości

Popularność skali 1:144


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dla zainteresowanych na sprzedaż posiadam w 144:

 

1. Panda Models B-1B Test Program - zapakowany w oryginalnej folii - 60zł

2. Minicraft E-3 NATO AWACS - wszystko w folii oprócz połówek kadłuba i oszklenia - 80zł

3. Revell MI-24D - bez folii z trochę pozakreślaną instrukcją - 25zł

 

Koszt przesyłki 14zł paczką priorytetową. Cena za wszystkie 3 modele 150zł plus przesyłka. Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Chyba w tym dziale najlepiej o tym napisać.Chodzi mi o spostrzeżenia i opinie na temat modeli 144.Wszyscy zainteresowani tematem raczej tu zaglądają.

Interesuje mnie np DC8 Minicraftu czy wart jest tych 200zł.Może lepiej dołożyć i kupić AA?

Chętnie poczytam też o modelach B727,A300 itp,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC-8 - jest jeszcze starszy model Revella, Minicraft bez porównania lepszy. Wg mnie dosć dobry model z fajną sklejalnoscią. Są dostępne różne wersje. Można dokupić żywiczne silniki do innych wersji z Braz'a (np. -50). Jak dobrze pamiętam kadłub modelu ma w srodku zaznaczone miejsce gdzie ciąć na krótsze wersje. Co do ceny: niestety Minicraft bardzo się ceni :( a ostatnimi czasy praktycznie wydaje tylko modele wojskowe. Poniżej 150 zł (z przesyłką do PL) ciężko będzie znalesć ten model.

Nie wiem co miałes na mysli pisząc: AA?

B727 - do wyboru Minicraft, Airfix (wersje 200) oraz Revell (wersja 100). Revell to model z końca lat 70, jak dobrze pamiętam 1968. Ostatni ukazała się reedycja. Airfix to też stary model, mnie najbardziej pasuje Minicraft min. dla tego że nie ma okienek w kadłubie - nie trzeba szpachlować

A300 - też Airfix, stary model, można go kupić ostanio jako przepak Daco ze swietną kalką TNT.

Jest to wersja B, jak chcesz 600 to zostaje żywica z Braz'a, ale statnio F-rsin wydał model w tej wersji: kadłub od nich (jakosć na -3) a reszta (tj, silniki, skrzydła, podwozie) z Revell'a (z modelu Beluga).

Można też kupić w/w modele AUTHENTIC - AIRLINERS ale to żywica i nie każdy chce wydać na model 90 euro ale modele piękne .

Jak nie musisz mieć konkretnego modelu a cenisz swięty spokój i nie lubisz jak szpachlowanie sni ci się po nocach - trzymałbym się nowych modeli Zvezdy, Revella (choć miewają słabsze modele) czy też Hasegawy (EMB 170). Polecam też z DACO B737, wydają wersję 300/400/500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem mam taki. Zostałem szczęśliwym posiadaczem B747-8i z Revella w malowaniu Lufthansy. Schemat moim zdaniem oklepany do bólu. Czy możecie zaproponować coś ciekawszego, bez drastycznych przeróbek płatowca? Wersja cargo 8F raczej odpada ze względu na krótszy górny pokład. A co powiedzie na VIP? Czy takie się nadają i jakie ewentualnie przeróbki mnie czekają?

VQ-BSK.jpg

747.jpg

6e60403acebe5d2d00c4f108b0bb8cbf.jpg

CYrzLgNUkAADGcG.jpg:large

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny Katar fajny! Przeróbki chyba wyłącznie według dostępnych fotek, nie wiem czy jest jakieś konkretne opracowanie odnośnie różnic wizualnych w 748.

Samolot rządowy Kuwejtu przypomina mi maszyny Air China:

 

15867261250_81d8df5cf1_b.jpg

 

Jak to trafnie ujęto na A.net forum: "Sixties just called and wanted their plane back..." (w wolnym tłumaczeniu: ...właśnie dzwoniły lata sześćdziesiąte i grzecznie poprosiły o zwrot ich samolotu...)

 

Nie wiem co miałes na mysli pisząc: AA?
Można też kupić w/w modele AUTHENTIC - AIRLINERS ale to żywica i nie każdy chce wydać na model 90 euro ale modele piękne .

 

Pozostaje tylko kwestia dostępności tych DC-8 (-50, -62) - może warto bezpośrednio napisać do Kurta z AA?

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja cargo 8F raczej odpada ze względu na krótszy górny pokład.

Przeróbka na cargo wg mnie nieuzasadniona bo Revell ma gotowca, całkiem udanego.

Ja bym na Twoim miejscu szedł w jakieś ciekawe, okazjonalne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu szedł w jakieś ciekawe, okazjonalne malowanie

A są w ogóle takie? Z gotowych widziałem tylko "Siegerflieger" Lufy, a to prawie jak zwykłe liniowe, więc same nudy. Przepraszam, że pytam, ale ja na "parówach" kiepsko się wyznaję. Wygrzebałem tylko trochę tych VIP-ów co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakiś taki mało oryginalny mi się wydaje. Najbliżej moich gustów jest chyba ten katarski, ale może jest jeszcze coś bardziej odjechanego? Osobiście lubię duże grafiki na samolotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.