Skocz do zawartości

Nowy sprzęt


Arnoxus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A czy ktoś miał do czynienia z tym: Tamiya 74537 Spray-Work HG Airbrush - w/Integrated Cup ?

 

Miałem wersję z odkręcanym zbiorniczkiem i dyszą 0.3 (która z perspektywy czasu jest optymalna do pracy ze wszystkim). Żałuję, że sprzedałem.

 

Części do Proconów będą Ci tak potrzebne jak olej napędowy do hybrydowych Lexusów...

 

Lepiej bym tego nie ujął.

 

Tak czy inaczej jakbyś rzucał aerografem o podłogę lub wykorzystywał igłę do robienia otworów (innej przyczynę uszkodzenia ciężko mi sobie wyobrazić) części w Polsce są dostępne w M-zone (Procon) i Hobby 2000 (Tamiya).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
6 godzin temu, kozi84 napisał:

Czy do Mr Procon Boy LWA Trigger PS-290  są dostępne części zamienne w Polsce ?. Dziękuję wszystkim za rady, zdecydowałem się na PS-290.  Myślę, że do skali 1:32 i 1:24 będzie odpowiedni.

Części zamienne do PS-290 nie będą Ci potrzebne... 

Ale tak jak pisze karambolis, są w m-zone. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od  pewnego  czasu 290 . I takie  wstępne  wrażenie , że jest  aero  wybitnie  do   prac "wielkopowierzchniowych". Jego  zaletą  jest "przepuszczalność"   . "500" podkład  bez  problemu. Ale  mi  się  zdaje ( albo  po prostu  nie  umiem ) że  marmurku  tym  nie  zrobię.  Mam zresztą  jakieś  inne aero do  tego  . Pytanie  do  bardziej zaawansowanych  użytkowników: czy  stosujecie  się  do  zaleceń  z instrukcji w  kwestii ciśnienia  i  odległości przy  fancupie? Czyli  10 - 20  cm  i   30- 40  psi? Jakoś  nie  nie  jestem  pewien  , czy  nie  za daleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS-290 jest zdecydowanie tylko do takich prac. Do marmurków nawet by mi nie przyszło do głowy go użyć (co innego PS-275), chyba, że do czegoś takiego jak to (Bayin Wu tam używa PS-290, warto obejrzeć):
 



Co do ciśnienia i odległości - do 10cm tak, więcej nie. Ciśnienie do 20PSI, ale raczej mniej. Najlepiej sprawdzić, szczególnie przy używaniu głowicy do owalnej plamki, jej kształt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, golf czarny napisał:

czy  stosujecie  się  do  zaleceń  z instrukcji w  kwestii ciśnienia  i  odległości przy  fancupie? Czyli  10 - 20  cm  i   30- 40  psi? Jakoś  nie  nie  jestem  pewien  , czy  nie  za daleko?

Pamiętaj, że dysza 0,5 to już jest taka, że później to już są chyba tylko samochodowe... Naturalne więc, że nie używa się tego tak, jak aerografu z dyszą 0,2 czy nawet 0,3. Ilość powietrza, a co za tym idzie - ilość farby, wymusza niejako większe ciśnienie i oczywiście wtedy też odległość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica to jedno, kształt drugie. H&S przecież robi 0,6mm i można ją wsadzić nawet do Ultry.

Paul Budzik do podkładów sugeruje bodajże RG-3 i 0,8mm - do 1/32 nawet to rozumiem. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mariucha napisał:

Pamiętaj, że dysza 0,5 to już jest taka, że później to już są chyba tylko samochodowe... Naturalne więc, że nie używa się tego tak, jak aerografu z dyszą 0,2 czy nawet 0,3. Ilość powietrza, a co za tym idzie - ilość farby, wymusza niejako większe ciśnienie i oczywiście wtedy też odległość. 

 Czyli  robić jak  w instrukcji.  No to  się będę  uczył bo  GX ueno bl wychodził   średnio.   Co  do ilości  farby to  jest  ona zatrważająca. Oczywiście  można  malować na skręconym  ale i tak "pali jak smok"   ale też przecież  dużo  pokrywa.

Ja  mam  0,2 dwa  oprócz  tego "pistoletu" ale odczuwam pewien  niepokój  nabywczy w kwestii 0,3 . Nie  wiem.  Może  powinien  wyluzować...

Okrągła  to  normalnie  od  1 mm ? Ok spróbuję  do  10 cm.

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dokładnie kwestie związane z odległościami i ciśnieniem i tak okazują sie "w praniu" .Te podane mogą służyć jedynie za punkt wyjścia,  a przy użyciu możesz oczywiście wprowadzać jakieś zmiany.  
Ja zdecydowałem się kiedyś na PS274 z 0,3 i absolutnie nie narzekam. Podkład w 1:48 czy detale - o ile potrafię :) bez najmniejszego problemu. Uważam, że to świetna dysza uniwersalna, gdy nie ma się dwóch, czy trzech różnych aerografów. 

 

Edytowane przez Mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mbrnnr napisał:

Że by to było takie proste jak wszytko o czym wiesz jak działa w teorii...

Jasne, dlatego napisałem, że zazwyczaj. A może to być np istniejąca już niekiedy skórka na powierzchni plastiku, to też się zdarza. Może też powstać na podkładzie, który nie jest błyszczący i tak tego nie widać, itd, itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.