Jump to content
Arnoxus

Nowy sprzęt

Recommended Posts

Do 100 badz nawet z chaczykiem , to chyba nie ma co polecać, wszystko z jednego worka, co nie kupisz, pomalujesz troche, wszystko do wymiany, czy to adler czy mar czy hspcm, Amazing art wszystko wykonane na jednym poziome, jak wyżej dostukaj 200 stówki, i kup cos z wyższej za pół ceny w Japoni np jak pisze milczący, sam awaryjnie mam dwie chińskie szmaty do malowania, a tak w gunziaki poszedłem, za śmieszne pieniądze masz sprzęt górna półka, sam juz zamówiłem kolejnego Procon Boya SQ4 z aluminiowym body i ultra lekkimi zbiorniczkami z Wave, gdzie masa jest zredukowana o jakies 60 gram, w stosunku do stalowego SQ, za 270 pln nie dostaniesz tego w Polsce nigdzie, a spokój ducha gwarantowany ze nic sie nie rozleci nagle, przed kolejnym malowaniem,

Nie ma Sola, to ja napiszę.

Za 300zł masz też H&S Ultra - bardzo dobry aerograf, lepszy niż każdy chińczyk. Zaleta że kupisz go za tą kasę w Polsce z gwarancją na miejscu.

Ja swoją Ultrę oddałem zresztą w moich rękach była traktowana jako narzędzie do bardzo brudnych prac. Zapytam jednak kolegę w firmie czy nie bedzie sprzedawał swojej Ultry nie jest to aero za którym przepadamy więc albo jest u nas sporadycznie używany albo używany tak jak moja do najgorszych prac.

Jak coś będę wiedział dam znać w kolejnym tygodniu.

Tomek, Ja mam, ale mi sprzedawać nie wolno bo nie mam 200 postów a co za tym idzie oszukać mogę :) Mam dwa razy EWO 2in1, jedną Hanse 281 czarną i Ultrę 0,2. Żadna nie była używana do żadnych ciężkich prac wyłącznie do malowania.

Tomek, Ja mam, ale mi sprzedawać nie wolno bo nie mam 200 postów a co za tym idzie oszukać mogę

Ale możesz wysłać bez zapłaty i potem czekać na pieniądze ?

Tomek, Ja mam, ale mi sprzedawać nie wolno bo nie mam 200 postów a co za tym idzie oszukać mogę :) Mam dwa razy EWO 2in1, jedną Hanse 281 czarną i Ultrę 0,2. Żadna nie była używana do żadnych ciężkich prac wyłącznie do malowania.

To tak z Twojego punktu widzenia zapytam czym różni się Hansa od Evo?

Czytałem, że ma połączony proporcjonalnie wydatek powietrza i farby, a nie jak w standardowym dwufunkcyjnym osobno regulujesz powietrze (nacisk góra-dół) i skok igły (przód-tył).

A jak kupujesz chleb, kiełbasę wódkę, piwo, modele, to bierzesz z półki to regulujesz należność przy kolejnej wizycie?

Ale jak ktoś bardzo chce - nie ma problemu - wyślę "za pobraniem" lub po przesłaniu dokumentów firmy wyślę z terminem płatności 14 dni od daty wystawienia faktury.

PS. Nie traktuj tak tej swojej głowy przy tym upale bo ci nie służy:)

EDIT.

Hansa ma inna dyszę. Stały zbiornik, inaczej wykonaną regulację skoku igły oraz inny spust - bez regulacji i to wbrew pozorom jest bardzo fajne rozwiązanie.

Kolejna EDYTA

Własnie sprawdziłem - żadnej proporcjonalności nie widzę. Zawór otwarty - powietrze ma stały przepływ. bez względu jak daleko jest wychylona igła. I to ma sens.

A jak kupujesz chleb, kiełbasę wódkę, piwo, modele, to bierzesz z półki to regulujesz należność przy kolejnej wizycie?

Upał odebrał ci resztki poczucia humoru ?

Upał odebrał ci resztki poczucia humoru ?

Przeciwnie! A to miało być dowcipne??? Szkoda że nie napisałeś, bo po kimś kto ma "Szajbę" w awatarze spodziewałbym się większego polotu. No ale to tylko awatar i tylko pozory

Zawsze można wysłać za pobraniem

Witam, szukam porządnego aerografu do 500zł. Obecnie mam BD-180 . Który z tych polecicie:

1. Harder & Steenbeck 125503 Ultra

2. Badger Badger 1RV Renegade Velocity Ultra Fine

3. Wasza propozycja.

Jak dla mnie Badger.W każdym bądz razie co wybierzesz z tych dwóch aerografów będziesz zadowolony.Dostępność części w obu przypadkach jest także kwestia decyzji to rzut monetą jaka wypadnie opcja brać.Ja mam Badgera 105 patriot i jestem zadowolony.Pamiętaj,że to ty musisz nauczyć posługiwać się tym aero.Kazda z tych dwóch opcji poza BD -180 TO JUŻ INNA GALAKTYKA.

Za te pieniądze to już można kupić z Japonii jakąś tańszą Iwatę, albo Procona.

Solo nie interesuje mnie kupowanie za granicą i czekanie miesiąc na paczkę:).

push-up78 nawet fajny ten Twój aerograf, a jaki rozmiar dyszy masz w nim ?

No nie wiem, ja zamawiałem z Chin i paczka wyszła w środę o 1:30 w nocy, dotarła o 15:30 w piątek.

Badger Patriot -ma fine 0,4mm dedykowana jest do niego też dysza i iglica ultra fine 0,3mm.Farbą mr hobby akryl uzyskujesz właśnie linię coś koło 0,3mm.Patrz jednak na dostępność części zapasowych do tych Procon boy.Dysze od ponad 80 zeta do ponad 100 w zależności od rozmiaru iglice ponad 40 zeta.Nie wiem jak z ich trwałością.Niech wypowiedzą się ci co je mają.

Części do Proconów będą Ci tak potrzebne jak olej napędowy do hybrydowych Lexusów...

Mam Procona, ale pomalowałem nim tylko 2 modele, z czego tylko 1 farbami modelarskimi (drugi migami i vallejo ). Nie narzekam, porównanie mam do chińszczyzny i z Procona 0,3 da się wiele wyciągnąć. Teraz będę dokupował też albo Procona albo Tamiyę.

Gdybym miał jednak wybierać z dwóch które podałeś to wybrałbym Badgera. Głównie dlatego, że w przeciwieństwie do Ultry ma regulację skoku iglicy, a ten ficzer bywa przydatny, zwłaszcza podczas delikatnego wypełniania paneli (na samolotach) czy modulacji kolorów. Zresztą, przy malowaniu detali też nie chcesz fluknąć kleksem.