Skocz do zawartości

Samochód pancerny BA 20 Hobby Boss 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Model do polepienia w przysłowiowe dwa wieczory . Bardzo przyjemnie się składa . Zastanowię się jeszcze , czy będzie pootwierany , bo nie chce mi się gŁEMboko waloryzować silnika , który jest trochę słabym punktem tego modelu .Malowanie pewnie jakie fińskie zrobię .

 

ba1_zpsgl7t0isj.jpg

 

ba3_zpsz27xbnfk.jpg

 

ba6_zpsvwryfsad.jpg

 

ba5_zpsn8xdyhww.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypust HB nie jest modelem radzieckiego BA-20 z czasów wojny a dość dokładnym modelem fińskiego BA-20 z muzeum w Parolla. Zawiera więc wszystkie braki oryginału.

Z tych bardziej widocznych to:

- nie ma np. osłony wlewu wody do chłodnicy

- płyta nad silnikiem nie wygląda jak w wojennym oryginale. Być może Finowie reperowali na własne potrzeby pojazd zniszczony i musieli dosztukować tę płytę.

- brak zbiornika paliwa

 

Z mniej widocznych felerów to;

- podłoga w przedziale bojowym wygląda w modelu inaczej niż w egzemplarzu muzealnym

- rama podwozia jest mocno uproszczona

- silnik jest brzydki

- nie mam dobrych zdjęć kokpitu deski rozdzielczej, na fotkach w necie widać tylko skrawki, ale najprawdopodobniej ta z modelu jest wierną kopią deski samochodu osobowego a nie pojazdu z muzeum. Domyślam się też, że po stronie pasażera powinny być zainstalowana radiostacja, której w modelu brak.

 

Szkoda, że Zvezda nie zrobiła tego modelu, bo ich GAZ M1 to jeden z piękniejszych modeli jakie w życiu widziałem.

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar po prostu go zrobić , pomalować i cieszyć się nim stojącym na półce

 

Fotele zrobiłem kształtem przypominające te ze zdjęć wraku , wymieniłem wajhę od biegów na cieńszą , silnikowi dosztukowałem kolektor ssący i gaźnik , świece zapłonowe bo nie wiedzieć czemu miał dwie , będą "łezki" na błotnikach i wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie jest to wersja 1937, a późniejsza. Wskazywałaby na to wieża. Wersja z 1937 miała wieżę od taką samą, jak FAI. Poprzednik BA-20 - FAI budowany był na podwoziu Forda A, szprychowe koła, krótsze nadwozie, okrągłe wypukłości pancerza nad kierowcą i pasażerem - wcześniejsza wersja (taki pojazd w służbie niemieckiej zdobyli Powstańcy). Potem pancerz "posadzono" na podwozi z błotnikami Emki, charakterystyczna dłuższa część tylna. Kolejnym etapem produkcji był właśnie BA-20, najpierw z wieżą z rombowatą płytą rozszerzającą się ku górze i anteną poręczową, następnie zmieniono wieżę na taką jak w omawianym modelu. Pod koniec produkcji przestano montować antenę poręczową.

Sądzę, że tablica rozdzielcza zaproponowana przez producenta to Ford A, a nie Gaz-M1. Przypomina te montowane w Gazach-AA i AAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.