Skocz do zawartości

Podstawowe narzędzia


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Aczkolwiek po takich kąpielach dobrze jest iść do łazieneczki i w ciepłej (letniej) wodzie z szarym mydłem (nie mam szarego, stosuję zwykłe jakieś) zmyć jeszcze z niego resztki owych ekstraktów, które usuwały farbę. Przy farbach olejnych artystycznych jest to naturalny zabieg pielęgnacyjny dla pędzli.

 

Dzięki temu dba się o włosie by było dalej miękkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek po takich kąpielach dobrze jest iść do łazieneczki i w ciepłej (letniej) wodzie z szarym mydłem (nie mam szarego, stosuję zwykłe jakieś)

Co do zwykłego mydła to bym się tak troszkę obawiał, bo maja one jakieś nawilżacze do skóry na bazie tłuszczu, lepszy jest stary ludwik. Mydło nie zawsze chciało mi zmyć zapachu nitro z pędzla a po ludwiku nie pachnie tak brzydko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach budowlanych (obi, leroy merlin) sprzedaja benzyne?

Sprzedają. Kup sobie zwykły rozcieńczalnik uniwersalny. Po każdym wyczyszczeniu pędzla, wymył go w mydle i to w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co powiecie na temat kreta? Zacząłem składać Peterbilta, tak jak dotychczas, prosto z pudełka, malując pędzlem, gąbką i takimi tam, ale że szykuje mi się zakup kompresorka i aerografu, zmieniłem zdanie i pracę zawiesiłem na kołku. I teraz: co otrzymam, jeżeli wrzucę to wszystko, na razie poskładaną ramę z zamontowanym i pomalowanym silnikiem do roztworu kreta z wodą? Gdzieś tu czytałem, że farba zejdzie, ale czy rozklei?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zakładać że mnie oszukali o 10zł, jak w sklepie modelarskim prosiłem o rozcieńczacz do olejnych? :P

 

Nie oszukali bo poprosiłeś o coś całkiem innego. Rozcieńczalnik używa się do aerografu, a chciałeś coś żeby umyć pędzelek czyli zmywacz. Wie to była twoja wina, źle powiedziałeś w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja być może będę obrzydliwy albo coś w ten deseń,ale mam własny od lat stosowany pomysł na pędzle...Mianowicie dawno temu stwierdziłem,że mój pies ma za dużo kłaków i w tej samej chwili przypomniały mi się pędzle Revella robione z włosia kuny...Ciach tu,ciach tam...(OCZYWIŚCIE BEZ NAJMNIEJSZEJ SZKODY I KRZYWDY DLA ZWIERZA!!!!)...Żadna firma i żaden nawet markowy pędzel nie dał mi takiej miękkości,komfortu i efektów pracy jak owa "samoróbka"...

Dla hard core'ow...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciach tu,ciach tam...(OCZYWIŚCIE BEZ NAJMNIEJSZEJ SZKODY I KRZYWDY DLA ZWIERZA!!!!)...Żadna firma i żaden nawet markowy pędzel nie dał mi takiej miękkości,komfortu i efektów pracy jak owa "samoróbka"...

No taaak... to wyjaśnia wszystko...

 

http://www.psyimy.pl/UserFiles/Image/Rasa%20miesiaca/chin-vera3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobre miejsce na to pytanie, ale to w końcu wątek o narzędziach.

 

Chodzi mi o to, jaką polecili byście mi miniwiertarkę oraz gdzie na terenie Łodzi lub Warszawy mógł bym ją kupić ? (zakup online odpada...)

Posiadam "niby-wiertarkę" firmy Einhell ale to straszne dziadostwo... Wiertło, jak by je nie umocować chodzi na boki jak ... (nie będę się wyrażał co lub kto). Tego Einhell'a kupiłem jakiś czas temu w markecie budowlanym za symboliczne 49,90 zł. W komplecie była cała tona wszelkiego rodzaju tarczek szlifierskich itp. Ale samo urządzenie to straszna lipa...

 

Bardzo proszę o podpowiedź. Serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ! też mam problem z miniwiertarkami. Są albo za szybkie, albo za drogie. Szukam takiej wolnoobrotowej, niestety te dostępne poniżej 3000-5000 obr/min nie schodzą :( Zastanawiam się nad takim sprzętem polerskim do paznokci, może to coś da radę ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodam tylko, że gdzieś widziałem jakąś miniwiertarkę firmy (lub firmowaną przez) TAMIYA, kosztowała około 150 zl. Nie pamiętam niestety gdzie to było, nie wiem też czy to warto ? Może to jakaś tandeta ?

...skoro te same nożyki modelarskie można kupić taniej jako TOPEX lub drożej jako EXCEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor przerabiałem zestaw do paznokci, kupę kasy kosztuje a możliwości ... nie przykręcisz tam za bardzo nic, mało uniwersalna, a poza tym najważniejsze mała moc tych urządzeń. Co do wiertarek oglądałem na allegro takie od 200-1600 obrotów niby z regulacją, ale szukam czegoś w sklepach by przetestować na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jaką polecili byście mi miniwiertarkę

 

 

BCT 40.

Pod linkiem masz sklep w którym ja kupiłem. W sklepach "stacjonarnych" ostatnio chyba już niedostępna ale poszukaj na necie sklepów internetowych działających na interesującym Cię obszarze (z góry mówię, że chyba tylko dwaj lub trzej detaliści mają je teraz w ofercie i deklarują to w sieci). Widziałem gdzieś czas temu jakiś na Alledrogo po 45 PLN w Warszawie (tańsza, ale i bardziej ryzykowna opcja kupna- tylko 2 tyg gwarancji rozruchowej, a za dodatkowe niecałe 30 PLN masz 2 lata spokoju w razie awarii). Ogólnie urządzenie jest bardziej niż O.K.

Zalety:

Regulacja: płynna, od "0" do chyba 20.000 obrotów, lekka, poręczna, mnóstwo końcówek w zestawie, w sam raz do szlifowania, jako mini tokarka etc.

Wady:

Zasilacz (przynajmniej w moim egzemplarzu) się przegrzewa kiedy jest dłużej podłączony do sieci (dłużej czyli 2 godziny i więcej) nawet kiedy urządzenie nie pracuje, ale rada jest prosta- wyciągaj z kontaktu kiedy nie pracujesz i będzie ok ;-).

Czasem też są delikatne bicia- nie zakłócają one pracy, ale mogą złamać cieńsze wiertła, dlatego jeśli chcesz wiercić obowiązkowo zaopatrz się w jakąś obsadkę do wiertła (od biedy może być to nawet rączka od skalpela np OLFY- trochę trudno założyć prosto wiertło i dlatego trzeba pilnować siły nacisku). Sam ostatnio dłuuuugo zastanawiałem się nad jakimś multinarzędziem i zakupu Blaucrafta nie żałuję. Lepszy niż Dremel do pracy przy polistyrenie, podobnie jak w Proxonie płynna regulacja obrotów- jakościowo nie gorszy, a o wiele tańszy niż oba wyżej wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dla mniej wymagających mogę zaproponować do wiercenia/szlifowania zestaw jakiego sam używam. Zakupiłem kiedyś w jednym z popularnych hipermarketów miniszlifierkę Pegasus za coś około 20 złociszy. Nawet przyzwoicie się spisuje. Przeszkadzało mi w niej tylko jedno - szybkie obroty.

Jako, że elektronika obca mi nie jest znalazłem rozwiązanie dla umiarkowanego leniucha. W sklepie AVT zakupiłem zestaw do samodzielnego montażu regulatora obrotów. Po zmontowaniu i uruchomieniu całości mam teraz miniszlifiero-wiertarkę z regulacją obrotów od "zera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą miniszlifierkę pegasus, mógłbyś wrzucić jakieś foto tej przeróbki i opisać jak to zrobić?

 

Ja kupiłem ją w macro cash and carry za 32 zł

 

DSCN3349.JPG

bypicasa2html.gif

Dokładnie taki sam model

Przeróbka jest dość prosta dla kogoś obeznanego jako tako z lutownicą.

Sama miniszlifierka nie wymaga żadnych przeróbek. Urządzenie posiada rozłączalne zasilanie - gniazdo w miniszlifierce podłącza się z wtykiem zasilacza. Regulator obrotów to nieduża płytka laminatu z kilkoma nieskomplikowanymi i łatwymi do kupienia częściami. Do płytki na przewodach dolutowałem odpowiednie złącza - gniazdo oraz wtyk pasujące do tych od miniszlifierki. Regulator obrotów nie wymaga dodatkowego zasilania - pobiera je z zasilacza miniwiertarki.

Dziś strona AVT nie chce się u mnie wczytać ale jak zacznie działać to postaram się o zamieszczenie linku do tego regulatora obrotów.

Postaram się także o fotki tego ustrojstwa ale to już nie dziś bo padam ze zmęczenia.

 

Edit:

Firma AVT sprzedaje różne urządzenia elektroniczne w trzech "stanach skupienia" :

1. Sama goła płytka bez elementów ze schematem.

2. Zestaw wszystkich części z płytką, schematem (najczęściej bez obudowy.

3. Gotowe, zmontowane i działające urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem poniżej zdjęcie tego co zmontowałem:

 

IMG_5705_kor.JPG

 

Regulator dzięki zamontowanym złączom wpinam szeregowo pomiędzy zasilacz a samą szlifierkę.

Do pierwszych prób zamontowałem mały rezystorek dostrojczy ale docelowo wygodniejszy będzie zwykły potencjometr. Muszę jeszcze pomyśleć nad jakąś wygodną obudową.

Regulator ten ma tę właściwość, że nie obniża napięcia tylko steruje szlifierką impulsowo - reguluje się tzw współczynnik wypełnienia przebiegu prostokątnego. Dzięki temu nawet przy wolnych obrotach zachowuję dość duży moment obrotowy.

Płytka jak widać to gotowiec z AVT (nr zestawu AVT-735), który można kupić w postaci samej płytki drukowanej ze schematem i instrukcją

http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/48559/regulator+impulsowy+-+plytka+drukowana.html

lub jako zestaw ze wszystkimi niezbędnymi do uruchomienia częściami elektronicznymi

http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/48560/regulator+impulsowy++-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

Zestaw prosty w montażu i uruchomieniu, niezbyt kosztowny - dla mniej wymagających w połączeniu ze szlifierką pozwala osiągnąć ponad przeciętne rezultaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.