Skocz do zawartości

Podstawowe narzędzia


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy masy typu Blu-Tack lub Pattafix zachowuja sie tak samo jak prastelina? Chodzi mi glownie czy przyklejaja sie tak ze trudno je zdjac i czy zostaja po niej jakies slady? No i oczywiscie gdzie moge takies cos kupic i w jakich dzialach szukac? Uzylem raz plasteliny i zostala mi mala czesc i za nic w swiecie nie chce zejsc... wiec zastanawiam sie nad poszukaniem tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to blu tack łatwo się formuje, łatwo przyleja i łatwo odkleja ;-)

Czasem w miejscu w którym przykleiłeś może zostać tłusta plamka, ale to wystarczy przemyć wodą i nie widać. Czasem jakieśdrobne kawałki zostaną na modelu ale to wystarczy podważyć paznokciem/czymkolwie i po problemie.

Pytaj w papierniczych, patrz po empikach w działach plastycznych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o kleje to gorąco polecam klej do modeli plastikowych wraz z pędzelkiem! Jest świetny, dzięki pędzelkowi klejenie jest o wiele łatwiejsze i dokładniejsze a i klei nieźle. Pachnie jak lakier do paznokci.

A cena? Cena minimalna 2,70zł w Rzeszowie w modelarskim

Kilka zdjęć:

n3n729.jpg

 

6dwr2s.jpg

 

Taka tubka na kilka modeli spokojnie powinna wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja dodam kolejne narzędzie mi bardzo przydatne. Jest ze mną od moich początków, bo zaczynałem od farb MM, które po pewnym czasie zaklinowywały się (jeśli tak to można powiedzieć) i potrzebowałem czegoś co, by pomagało mi je otwierać. Nazwy narzędzia nie znam, ale tak ono wygląda.

SDC12277.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek315 ja zakładam dwie rękawiczki takie jak do sprzątania po domu Dają radę z odkręcaniem tych słoiczków No może dlatego, że mam duże łapy

Poza tym bałbym się, że może to troszkę zdeformować zakrętkę i potem będzie nierówno się zakręcała, mogą byc jakies szczeliny.

 

Tak więc polecam gumowe rękawiczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś dodam od siebie:

 

Suwmiarkę:

 

MerkavaMkIV221.jpg

 

na pewno wielu z was tego używa, szczególnie ci co studiowali kierunki techniczne, oczywiście pozwala na dokładne i szybkie pomiary, ale nie tylko, u mnie w duecie ze skalpelem o płaskim prostokątnym ostrzu spełnia rolę prostej zaginarki do blach, po złapaniu blaszanego elementu w szczęki, i dociśnięciu ostrzem możemy go zgiąć o idealne 90*:

 

ZSU-23Shilka010.jpg

 

Mi do pojazdów w zupełności to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak...syfmiarka to bardo potrzebna sprawa, jeszcze trochę innych linijek, ekierek, kątomierzy i cyrkli też się przydaje, jak mamy coś dorabiać lub przerabiać, żeby było dobrze zwymiarowane... i kalkulator, żeby sobie czasami coś przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiekiem i stażem przybędzie Ci i profesjonalna zaginarka.

Oczywiście, tylko raczej nie ze stażem, prędzej grubszym portfelem, na razie na narzędziach oszczędzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie na narzędziach oszczędzam...

Podobnie myślałem... Obecnie śmiało Ci powiem, że to nie najlepszy pomysł. Na narzędzia i chemię nie warto oszczędzać - to procentuje od razu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie śmiało Ci powiem, że to nie najlepszy pomysł. Na narzędzia i chemię nie warto oszczędzać - to procentuje od razu.

Wiem, już do tego dochodzę, na chemii już nie oszczędzam bo to szczególnie nie warto, na narzędziach jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil K. widzisz co dwie głowy to nie jedna Tak to jest jak się robi siłą a nie młotkiem

 

Zastanawiałem się kiedyś, czy tych newralgicznych miejsc gdzie się tak kleją od tej farby nie wysmarować jakimś tłustym płynem, może farba by tak nie przywierała, ale pojawia sie pytanie, czy nie podciągnie się to do farby i nie narobi problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem szczypce firny ,,PROLINE,, 12 mm

proste, zagięte, długie cienkie

zaletę maja taką że powierzchnia ściskająca jest płaska(a nie jak w większości karbowana) i cena 7zyli.

 

PS.sorrki 12cm....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim to markecie takie szczypce mają?

 

Znalazłem przypadkiem na Pl,Grzybowskim w W-wie.

Tylko nie w ,,budach,, z metalem a po drugiej stronie w sklepie z farbami...

 

w necie są ....

 

http://www.wlosyonline.pl/product_info.php?products_id=38

 

tylko złotych X2

 

http://www.twenga.pl/cena/5892975.html

 

tu za 7.95-8zyli to samo

 

fryzjerzy to maja wszędzie przerąbane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aczkolwiek po takich kąpielach dobrze jest iść do łazieneczki i w ciepłej (letniej) wodzie z szarym mydłem (nie mam szarego, stosuję zwykłe jakieś) zmyć jeszcze z niego resztki owych ekstraktów, które usuwały farbę. Przy farbach olejnych artystycznych jest to naturalny zabieg pielęgnacyjny dla pędzli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zakładać że mnie oszukali o 10zł, jak w sklepie modelarskim prosiłem o rozcieńczacz do olejnych? :P

W sklepach budowlanych (obi, leroy merlin) sprzedaja benzyne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.