Skocz do zawartości
reggy

Podstawowe narzędzia

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dodam swój patencik, a raczej nie swój gdyż gdzieś go widziałem na forum ale dziś osobiście go zrobiłem.

Mianowicie jeśli ktoś potrzebuje precyzyjnego nakładania bardzo małych ilości kleju to polecam zrobić przyrządzik z igły do szycia z zeszlifowanym do połowy uchem igielnym tą igłę osadziłem w wykałaczce do szaszłyków a na patyczek nałożyłem koszulkę termokurczliwą żeby było przyjemniejsze w trzymaniu i nie wbiła się czasem jakaś drzazga.

Fajny patent!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HASEGAWA-TT13-Modeling-Nipper

Czy

TAMIYA-74035-Sharp-Pointed-Side-Cutter-for-Plastic

Który polecicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już te drugie po dostosowaniu tarczą szlifierską do czegoś się nadadzą ale pierwsze... do obcinania (zgrubnego) drutu się nadadzą bo dojść nimi żeby obciąć części z ramki to tylko do duuużych części możesz - mega "tłusta" głowica tnąca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja korzystam z tych:

littlecarsxuroncutter%20(2).jpg

10 pln za nie zapłaciłem i zajefajne

aukcje wrzucilem podglądowo, od groma tego jest na internecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem po co wyadawc 120 PLN na zwykłe cążki

Też tak kiedyś myślałem, ale po tym, jak miałem okazję używać ' Tamiya 74035 Sharp Pointed Side Cutter' zmieniłem zdanie.

Cążki Tamiya są super dokładne. Można delikatne części wycinać z ramek bez konieczności szlifowania miejsca łączenia.

Fakem jednak jest, że ich cena w Polsce jest za wysoka - dlatego zamówiłem je z Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem po co wyadawc 120 PLN na zwykłe cążki

Też tak kiedyś myślałem, ale po tym, jak miałem okazję używać ' Tamiya 74035 Sharp Pointed Side Cutter' zmieniłem zdanie.

Cążki Tamiya są super dokładne. Można delikatne części wycinać z ramek bez konieczności szlifowania miejsca łączenia.

Fakem jednak jest, że ich cena w Polsce jest za wysoka - dlatego zamówiłem je z Japonii.

Narzędzia to podstawa by nie tracić czasu na piedoły, a że nie są na raz to wole zaiwestować i mieć z nich pożytek:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowa różnica miedzy Drogą Tamka a tanim czymś za 10 zł to raz ze są bardzo precyzyjne oraz tną plastik a nie zgniatają go w miejscu ciecia, jak Milczący napisał brak obróbki miejsca ciecia w większości przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam tylko. Większość elementów wycinanych cążkami tamiyi nie wymaga dalszej obróbki w miejscu cięcia. Genialne do wycinania części z ramek. Fakt, że sporo kosztują ale warte każdej wydanej na nie złotówki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Potwierdzam tylko. Większość elementów wycinanych cążkami tamiyi nie wymaga dalszej obróbki w miejscu cięcia. Genialne do wycinania części z ramek. Fakt, że sporo kosztują ale warte każdej wydanej na nie złotówki!

Potwierdzam

Kupiłem : http://agtom.eu/cazki/331781-tamiya-69908-cazki-do-plastiku-czarne.html

i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawia sie dziś na sprzedaż takowe, wiec chętnych zapraszam wieczorem do działu Giełda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę wyedytować , ale Ty Bengal masz tą podstawowa powiedzmy wersje, jeśli sie sprawdzają to super. My tu mówimy o

24988fabc57fbee3c80fd4bfe61b022f.jpg

ad9f27e048c1f0b0480960980f117474.jpg

W Polsce cena kosmiczna 150 zl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pojawia sie dziś na sprzedaż takowe, wiec chętnych zapraszam wieczorem do działu Giełda.

Może się jednak skuszę, bo mi Japońce jeszcze nie wysłali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się jednak skuszę, bo mi Japońce jeszcze nie wysłali

Może ja się dokoptuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi