Skocz do zawartości

Pancerny UAZ-469 Trumpeter+różności 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

BMD-2 stoi już w gablocie i czeka na werdykt w letnim konkursie - lecimy więc dalej.

 

Tym razem na tapetę biorę ten wdzięczny pojazd w odrobinę nietypowej konfiguracji:

10547195_852697578074383_8520109944217626410_o.jpg

Cóż, mam słabość do wszystkiego na czterech kółkach, co dźwiga na sobie wkm DszK - był już Gaz-69, był Gaz-MM, czas na godnego następcę tych dwóch modeli. A skoro można to było połączyć z zainteresowaniem konfliktem w Donbasie - wybór był oczywisty.

 

Klika słów o pojeździe. UAZ należał do spadochroniarzy z 79. Samodzielnej Brygady Aeromobilnej z Mikołajewa. Używali przynajmniej kilkunastu UAZów w takiej konfiguracji. Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą z lata 2014 r. Początkowo nie posiadał żadnego dopancerzenia, ale chyba z czasem dotarło do chłopaków, że żadna to operacja antyterrorystyczna tylko zwykła wojna i postanowili swój pojazd w minimalnym stopniu zabezpieczyć. W międzyczasie pojawiły się też inne dodatki jak reflektory itd.

Bp2VRiYIYAALfxK.jpg

1411713525.jpg

1444054815_2024781_900.thumb.jpg.e1016f17d905ca902ea19afade036ca8.jpg

id970-03.jpg

id970-06.jpg

id970-05.jpg

id970-04.jpg

 

Czy to się udało - ciężko stwierdzić, brak informacji o dalszych losach pojazdu.

 

Model - za bazę posłuży mi model Trumpetera z widocznymi poniżej dodatkami. W Uazie za wiele miejsca nie ma, ale zamierzam zagracić go możliwie najmocniej. Czekam jeszcze na kółka od Def Model.

13775478_307738369571525_4322743269703765984_n.jpg?oh=492d6e94cbc981a8d280b37c404dcd29&oe=585AFB33

Stelaż i fragment plandeki zamierzam wykonać samemu z drutu i greenstuffu, nie wiem jeszcze na 100% z czego wykonam dopancerzenie - ale chyba z polistyrenu.

 

Jak mawiał klasyk nie ma co "strzępić ryja", wracam do roboty. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będzie na co popatrzeć oraz czegoś się nauczyć

Na razie to ja podpatruję Twój warsztat!

 

Rozpocząłem dłubanie. Na razie przede wszystkim składałem to, co dał producent, powód prozaiczny - CA mi się skończył. UAZ do kupy złożony tylko do zdjęć - osobno mamy koła, ramę, silnik ze skrzynią biegów, karoserię, fotele, tłumik z wydechem(ten obklejony jest chusteczką jako imitacją przyszłej rdzy i odłażącej farby).

P1350499.jpg

P1350503.jpg

P1350511.jpg

P1350509.jpg

Części zestawowych nie zostało wbrew pozorom zbyt wiele. Wkrótce skupię się na dorobieniu wszelakich przewodów, brakujących detali, opancerzenia, itd., itp.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej.

 

Wczoraj dotarły do mnie koła z Def Model - są naprawdę świetne. Na razie przymierzam je sobie na sucho - powalczyłem trochę z tylnym zawieszeniem, żeby mocniej "siadło", tak jak w oryginale. Poza tym w szoferce pojawiło się trochę kabli, ale zapomniałem o nich w czasie sesji.

P1350572.jpg

P1350573.jpg

Dzisiaj z kolei kończyłem DszK i skrzynki amunicyjne do niego. Wypełnienie to taśmy od Browninga z Shermanów Tasca/Asuka - drobne oszukaństwo, ale w dobrej wierze.

P1350580.jpg

P1350579.jpg

P1350581.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Krótka przerwa była, ale coś tam podziałałem - zrobiłem rzecz, której najbardziej się bałem - stelaż plandeki. I tak mam szczęście, bo stelaż w tym egzemplarzu jest szczątkowy, niemniej roboty z tymi paroma drucikami było całkiem sporo. Wciąż przede mną wykonanie pewnych drobnych detali na stelażu, ale na wszystko przyjdzie czas.

Stelaż jest nieprzyklejony do UAZa - chciałbym, żeby tak pozostało aż do malowania, nie wiem jednak czy uda mi się wykonać plandekę bez sklejenia stelaża - najwyżej przyłapię go CA, a potem rozkleję, zobaczymy.

P1350592.jpg

P1350593.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie do Was wszystkich i każdego z osobna.

 

Czy ma ktoś pomysł z czego rozszabrować/gdzie kupić/cokolwiek lampy podobne do tych nad opancerzeniem przedniej szyby UAZa? Średnica w skali 1:35 ok. 4mm. Głębokość w okolicach 2mm. Nie orientuję się zupełnie kto robi tego typu dodatki(szukać w cywilnych modelach?), a jeśli już, to potrzebowałbym czegoś z przezroczystym szkiełkiem, żeby to miało ręce i nogi.

1411713525.jpg

10547195_852697578074383_8520109944217626410_o.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Witam.

Kamilu, wiertarka do ręki, pilnik, skalpel i sobie wytoczysz.

A klosze zrobisz, według sposobu Marudka.

Co do modelu, to pięknie Ci idzie.

Jest to jakaś ewentualność, ale obawiam się, że przy tego typu elementach ciężko będzie o powtarzalność - niemniej, jeśli nic nie znajdę ciekawego, to pomęczę się sam.

Ładne, prawie takie jak mi trzeba, ale pieruńsko drogie - link zapisuję, w ostateczność się szarpniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.