Skocz do zawartości

"Lato spędzone w..stoczni"czyli USS"Saratoga"lato 1944[055B]


Janisz

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkurs Lato 2016

Model zakwalifikowany do:

Klasa 4- Okręty i statki.

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o modelu Tamiya

Warsztat TUTAJ

 

USS "Saratoga" CV-3 legendarny amerykański lotniskowiec, uczestnik wielu bitew i kampanii na Pacyfiku.

Przeżył wojnę by zostać zatopiony w czasie testów nowej broni na atolu Bikini.

W czasie swojej służby tylko raz nosił kolorowy kamuflaż Ms.32/11-A który otrzymał pewnego lata spędzonego w stoczni.

Malowanie to nosił jedynie przez kilka miesięcy do listopada 1944 roku.

 

"Sara" wychodzi w morze.

NpEEKEwl.jpg

o8VGNB7l.jpg

TsWhmrJl.jpg

4TIWKXhl.jpg

dm7xAg2l.jpg

HVnbqfzl.jpg

 

Sam model to typowe klocki od Tamiya - bezproblemowo gorzej wygląda zestaw dedykowany do tego modelu z firmy Five Star.

Niby wszystko jest ale do końca nie wiadomo co zrobić z ok. 1/3 cześci........

Nie będę ukrywał że sporo mi zostało......

Od siebie dodałem opuszczone obie windy, podpory pod pomosty "Boforsów" z prawej burty, podpory pod pomostami nadbudówki, dołożyłem też kosze na kamizelki - te wielkie słynne których brak w obu zestawach.

Także zmodernizowałem dźwig - na zdjęciach wygląda na trójnóg....w zestawach jest pojedynczy patyk......

Dołożyłem też kilka malutkich węzy p.poż które dostałem od Marcina -

Olinowanie to druciki Modelkasten a artyleria plot to Fine Molds.

 

Na koniec odpowiedź na dwa pytania które z pewnością się pojawią.

1. Dlaczego brak na niej samolotów?

- a dlatego że na żadnym zdjęciu archiwalnym z prób po-stoczniowych nie widać ani grama samolotu- ani jednego.

2. Dlaczego jest taka czysta

- dlatego bo w stoczni została cała pomalowana - dobra nie trwało to pewnie dzień ani dwa ale jednak farba była dosyć swierza plus na 100% została umyta po wyjściu w morze ( my tak zawsze robiliśmy po wyjściu z portu generalne mycie pokładów) stąd brak rdzy i innych brudnych części okrętu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Głosowanie rozpocznie się od godzin rannych w dniu 1 września 2016 i potrwa do 10 września do godziny 23.59

Galeria będzie zamknięta aż do czasu zakończenia głosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.