Jump to content
tompac

Kanciapa tompaca - Su-27 "Red08 Akuła", Su-30, MiG-21 - 1:48

Recommended Posts

No to mam niezły zgryz, leżę i kwiczę, a problemem jest kalka na numer burtowy 08, ta w zestawie Academy to porażka, zarówno geometria jak i kolor do bani :(

niestety nie udało mi sie namierzyć czegoś podobnego, to 08 na kadłubie ma specyficzną geometrię czy alternatywą ma być 10 z zestawu HDLa ale tamten egzemplarz miał tylko szczęki rekina.

14591748_1277996802250912_2174746839155643007_n.jpg?oh=fd2dfde270870824d3d2c88e8c486db3&oe=585FCCF4&__gda__=1487015890_8ab2325b57d2d78ecadb04c18cf0bbeb

Może zrób maski.

No właśnie już z kumplem kombinuje, żeby wyciąć na ploterze, ale jak sobie pomyślę z jaką precyzją będzie trzeba je nakleić to ... ;)

Mam te kalki od HDL, i tam jest tylko 10 z czerwonych z tego co pamiętam.

Tak jak pisałem wyżej, jest tylko 10 a ona nie dość, że tylko same szczęki na wlotach powietrza miała to była w trójbarwnym kamuflażu a nie w monochromie.

Ale już z kumplem kombinujemy na ploterze, najpierw maska pod biel a potem pod czerwień, ale jak sobie pomyślę że będę musiał nakleić osiem cyferek z dokładnością do 0,1mm (i to w dwu wymiarach) to już mi się trzęsą ręce ;)

ręce przywyknął działaj i powodzenia

ręce przywyknął działaj i powodzenia

Znając życie będę musiał coś "opatentować", jakieś punkty podparcia, linie odniesienia itp. ;)

Malutkimi kroczkami zbliżam sie do finału Akuły 08:

su-27-08-10.jpg

su-27-08-11.jpg

su-27-08-12.jpg

su-27-08-13.jpg

Jako, że część fot poznikała coś z prehistorii:

su-27-08-01.jpg

su-27-08-02.jpg

su-27-08-03.jpg

su-27-08-04.jpg

su-27-08-05.jpg

su-27-08-06.jpg

su-27-08-07.jpg

su-27-08-08.jpg

su-27-08-09.jpg

Fajnie Ci to malowanie rekina wyszło, ale całość póki co gładka jak lustro. Rób mu jakieś ożywcze terapie olejami

day_02_19.jpg

Nie mówię o umazaniu go na czarno po sam szczyt stateczników pionowych, ale tu i tam wiarygodny make up mu się tylko przysłuży

Nie mówię o umazaniu go na czarno po sam szczyt stateczników pionowych, ale tu i tam wiarygodny make up mu się tylko przysłuży

Coś tam pewnie jeszcze dołożę ale bez szaleństw ;)

Mikele ma racje, ożyw go trochę. Jakieś przy silnikach można co nie co podrasować jak ze zdjęcia A dodatkowe kalki posiadasz do niego, że tak z ciekawości zapytam??

Czysty to on sobie może być, ale blachy przy silnikach to jednak powinny mieć ślady pracy w temperaturze. W takim stanie to on nawet z fabryki nie wyjeżdża.

Maskowanie pod ten wzorek na statecznikach - rewelacja

Mikele ma racje, ożyw go trochę. Jakieś przy silnikach można co nie co podrasować jak ze zdjęcia A dodatkowe kalki posiadasz do niego, że tak z ciekawości zapytam??

Cały pic z kalkami polega na tym, że to egzemplarz przemalowany i nie odtwarzano na nim np. wiekszości napisów eksploatacyjnych, cos tam przy kabinie powinno jeszcze być i w okolicy silnika - i pewnie będzie ;)

Czysty to on sobie może być, ale blachy przy silnikach to jednak powinny mieć ślady pracy w temperaturze. W takim stanie to on nawet z fabryki nie wyjeżdża.

Maskowanie pod ten wzorek na statecznikach - rewelacja

Niestety to jest największa "bolączka", coś tam jest (zdjęcia tego nie oddają, są różne odcienie) ale do dyspozycji mam tylko olejne metalizery a tam brak fioletowo-niebieskiego przepalenia :(

img_6612_101_zpsjgsbssjw.jpg

img_6464_167_zpsum1nlz6y.jpg

img_6613_150_zps8oictjvc.jpg

W napisy "firmowe" bawił sie nie będę - raczej szpecą jak dodają uroku - luźna interpretacja tematu ;)

Trudno mi zrozumieć taką decyzję.

Trudno mi zrozumieć taką decyzję.

Nie dziwi mnie to, ale ja jesteś świr który żyje w swoim świecie ;)