Skocz do zawartości
Spotter

Spotter - krótka historia moich ulepków

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo powoli, acz pełen zapału, kleję sobie nowe modele i doszedłem do wniosku, że zaraz mi miejsca nie starczy w moim podpisie do wszystkich galerii. Dlatego postanowiłem założyć swoje portfolio. Wszystkie poniżej zamieszczone zdjęcia są wstawiane wg. kolejności kończenia modeli, a każde zdjęcie jest jednocześnie odnośnikiem do galerii.

Na pierwszy ogień, po latach przerwy, poszedł T-62A od Tamki.

IMG_0554.JPG

Drugim moim modelem był Sherman M4. A to tylko dlatego, że sklep mocno mi opóźniał dostawę kolejnego modelu (tutaj wyjątkowo odnośnik do warsztatu a nie galerii, bo ta jeszcze nie powstała)

IMG_0669.JPG

Trzecim w kolejności okazał się być szkrab w postaci Pz. II, też od Tamki

IMG_0695.JPG

Czwartym modelem była Pantera od Italeri, która mi służyła tylko jako trening przed następnym modelem.

IMG_0793.JPG

Tym następnym modelem był Tygrys od Dragon'a, którym był zawsze moim marzeniem, jeszcze za czasów dzieciaka. No i po raz pierwszy użyłem sporej ilości dodatków.

IMG_1301.JPG

Szóstym z kolei był M16 Multiple Gun Motor Carriage od Tamki. Stary, leciwy model, ale podchodzę do niego bardzo sentymentalnie, gdyż dokładnie taki sam był moim pierwszym modelem jaki wykonałem w tej skali ponad 20 lat temu.

IMG_1639.JPG

Siódmy model to konkursowy Churchill Mk. VII.

29344519525_7240d0b159_o.jpg

To byłoby na tyle na pierwszy post w portfolio. Dajcie proszę znać czy wszystkie zdjęcia są widoczne. Jeżeli nie, to będę poprawiał jak tylko będę mógł, czyli przerzucał zdjęcia na inne serwery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super pojazdy . Wielki szacun za wyrzeźbienie dystynkcji , odznaczeń , gapy itp. z ręki a nie z kalkomanii ( choć są wygodniejsze w użyciu )w tym Szkopie z Pz II , cieniowanie twarzy itp. , jedyne do czego się można przyczepić to błyszczące ludki na tym Churchillu (ubrania są matowe, chyba że zmokli ). Jak planujesz większą ilość ludków proponuję zakupić zestaw gałek ocznych (kalkomanię), z RC Traxa z Koszalina koszt nieduży (coś 20zł), a można zrobić jakieś 2 kompanie , nie pożałujesz gwarantuję, ogólnie, OK. Pozdrawiam M1A1(HA)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ogromny problem z błyszczeniem się figurantów. Zawsze, ale to zawsze są satynowi na żywo, zaś na zdjęciach błyszczą się jak psu... Najlepiej wyszli Ci na Churchillu, ale na zdjęciach masakra!

Dystynkcje zawsze malowałem. Sprawia mi to największa frajdę. Ale już widzę, że przy niektórych stopniach będzie trzeba użyć kalkomanii. A cieniowanie twarzy - przy Pz. II i Shermanie w ogóle nie było robione To jest kwestia oświetlenia przy zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz jak to światło może człowieka zmylić . Ja swoje figury matowię delikatnie "Africa Dust" z AK także robią się matowe i lekko jaśniejsze .Pozdrawiam M1A1(HA)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetna kolekcja ci się tutaj uzbierała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękne modele...

Widać postęp i rozwój, zarówno warsztatu modelarskiego, jak i w "fotografceniu" .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie że to klejenie idzie mi coraz wolniej. Cóż, dzieci, rodzina, obowiązki... niestety. Ale jednak udało mi się dodać kolejny do kolekcji:

39935902790_9bde09b503_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi