Skocz do zawartości

F-4J "Rockin Rhino" Eduard/Academy 1:48


joles

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rada: jeśli nie chcesz znudzić ludzi swoim warsztatem, aktualizuj go gdy masz już trochę rzeczy zrobionych.

Pokazywanie 3-4 kolejnych blaszek wklejonych nie jest czymś, co ludzi zainteresuje.

A po to w końcu jest warsztat, żeby z jednej strony ludzie z ciekawością tu zaglądali, a z drugiej, żeby zainteresowani wyrażali opinie o tym co robisz.

Dlatego lepiej rzadziej ale treściwiej, niż często i bez konkretnej treści.

Sam to przerabiałem, więc wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj Solo wie co mowi. Szczerze to posty typu 'dzis przykleilem 1 blaszke i zdjecie' rozwala mi nadgarstki. Pozatym pospiech nie jest wskazany. Idac rada z szafek z lekami w szpitalach kilkanacie lat temu w pl 3x sprawdz jest jak najbardziej na miejscu. Powodzenia z modelem. Kiedys tez mam zamiar popelnic F-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, no taka robota mi się podoba.

Dzięki Coś tam się nowego podziało. Kokpit gotowy. Parę fotek poniżej:

CGnt16q.jpg

CCVtqB7.jpg

UW3HCiw.jpg

R4jelr2.jpg

Qln4bs6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

Zawsze mam z tym ogromne problemy i nigdy nie wychodzi tak żebym był zadowolony.

Może w ten sposób:

- najpierw biało-kremowy podkład

- delikatne cieniowanie (z jednej strony rury) zielenią

- to samo, ale przy samym końcu, czarnym matowym.

Tutaj nie bawiłbym się w żadne washe ani oleje, tylko aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ten sposób:

- najpierw biało-kremowy podkład

- delikatne cieniowanie (z jednej strony rury) zielenią

- to samo, ale przy samym końcu, czarnym matowym.

Tutaj nie bawiłbym się w żadne washe ani oleje, tylko aerograf.

 

Wymyśliłem coś takiego:

1. Szary podkład

2. Czarny na całości

3. Cienka warstwa Dark Iron (C214) na całości

4. Zielony po ściance (jak się uda )

5. Całość wykończę bezbarwnym matowym, a jak to nie zdławi wystarczająco koloru, to bardzo rzadkim jasnym szarym.

 

Wkrótce dam znać co z tego eksperymentu wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj w takiej kolejności, w jakiej te przebarwienia robiły się w oryginale. Komorę dopalacza na zielono, turbinę Dark iron i filtruj bardzo mocno rozrobionymi kolorami przebarwień na niskim ciśneiniu. Jak któryś z kolorów bazowych przykryjesz za mocno, to przefiltruj znów zielonym czy dark iron i tak do uzyskania pożądanego efektu. Wykończenie matem to całkiem dobry pomysł.

 

Da się to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Ja bym robił tak : ścianki szarym, potem te kolory delikatnie gąbeczką bądź suchym pędzlem. Siłowniki klapek najpierw gun metalem, a potem przecierka delikatnie białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Ja bym robił tak : ścianki szarym, potem te kolory delikatnie gąbeczką bądź suchym pędzlem. Siłowniki klapek najpierw gun metalem, a potem przecierka delikatnie białym.

Niegłupi pomysł, ale już zdążyłem wykonać 3 kroki ze swojego sposobu, który opisałem powyżej (Dark Iron naniesiony). Jak nic z tego nie wyjdzie (ale mam nadzieję, że jednak się uda), to będę próbował Waszych propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz wykonać wloty?

Wloty? Specjalnej filozofii w nich nie ma poza średnim spasowaniem i potrzebą szpachlowania(składają się z trzech elementów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty? Specjalnej filozofii w nich nie ma poza średnim spasowaniem i potrzebą szpachlowania(składają się z trzech elementów)

Też tak myślałem

Czterch.......

A będziesz szpachlował i szlifował przed czy po wklejeniu w kadłub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szlifowal przed wklejeniem. Dojście tam jest i tak bardzo ograniczone.

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o dolnej (czwartej części) z dolnej powierzchni skrzydła. Jeśli o niej zapomnisz to będzie dziura a po wklejeniu będzie to widać.

Zrób próbę "na sucho" a zobaczysz. I daj znać jak sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o dolnej (czwartej części) z dolnej powierzchni skrzydła. Jeśli o niej zapomnisz to będzie dziura a po wklejeniu będzie to widać.

Zrób próbę "na sucho" a zobaczysz. I daj znać jak sprawdzisz.

 

Oooo f**k!

 

Dzięki za zwrócenie na to uwagi. W takim razie będę szlifował/szpachlował 2 razy: raz, żeby zniwelować linie łączenia wewnątrz i drugi raz już po wklejeniu wlotów do kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dysze odmalowane moim sposobem. Podobają mi się bardzo i raczej już nie będę ich zmieniał. Ciężko ująć ten efekt na zdjęciach, ale postaram się to poniżej opisać. Chciałem osiągnąć to, co widać na zdjęciu oryginału - u dołu dyszy większe zmatowienie/ zakurzenie. Zdjęcia powinny to pokazać.

 

1. To zdjęcie dobrze pokazuje podział na część zieloną i żelazną:

NFkItD3.jpg

 

2. Lewo - przed matem. Prawo - po macie, górna część dyszy:

tfxGNvK.jpg?1

 

3. Lewo - przed matem. Prawo - po macie, dolna część dyszy:

16dGKfD.jpg

 

4. Lewo - po macie, górna część dyszy. Prawo - po macie, dolna część dyszy:

A5wgKVG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakiś patent na wyszlifowanie wlotów powietrza, do których nie bardzo da się wsadzić palca? Wczoraj z tym walczyłem, ale postęp prac oceniłbym jako mizerny...

uIc91al.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.