Skocz do zawartości

F-4J "Rockin Rhino" Eduard/Academy 1:48


joles

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja

 

Tak wyglądają gotowe wydechy. Osiągnąłem efekt, do którego dążyłem.

KbFuwVT.jpg

 

"Zabawa z wlotami". To chyba najbardziej frustrujący element tego modelu:

eTj6115.jpg

 

Efekt końcowy. Coś czuję, że jeszcze te wloty trochę mi krwi zepsują w dalszych etapach prac

ZwPUnMC.jpg

 

Trochę elementów podwozia itp:

NadRheP.jpg

 

Co sądzicie o tym kolorze hamulców aerodynamicznych? Ogólnie mam problem z tym czerwonym, bo na każdym zdjęciu oryginału ma on inny odcień

dlywH2w.jpg

 

Kabina zaczyna jakoś wyglądać. Od przodu:

wWjfas0.jpg

 

I od tyłu:

YVYalDV.jpg

 

Coś tam urosło w końcu!

zbl2mgQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wloty potrafią wkurzyć ;)

Gdzieś kiedyś wyczytałem ciekawy patent za poradzenie sobie ze szpachlowaniem wlotów:

- położyć podkład i skleić tak jak jest

- odciąć tylną ściankę jeśli jest. Jeśli nie to od razu zakleić taśmą.

- zalać wlot białą farbą akrylową ze sklepu budowlanego po brzegi, oczywiście w pozycji pionowej.

- odkleić taśmę i zlać farbę do puszki. Farba dobrze wypełni wszelkie szpary.

Ktoś tego próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłeś górę z dołem? Te boczne osłony wlotów najlepiej skleić z modelem i potem całość z dołem połączyć. Teraz będziesz szpachlować te łączenie- a detalu szkoda.

Trzeba zrobić trochę inaczej niż podaję instrukcja. Na zagranicznych forach tak zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem już... Te wloty to jakaś masakra. Przemyślałem kilka scenariuszy i doszedłem do wniosku, że jak by do nich nie podejść, to i tak coś będzie z czymś źle. Trochę syzyfowa praca. Po sklejeniu całości niewiele widać tam w środku i trzeba zaglądać pod bardzo dziwnym kątem, żeby cokolwiek zauważyć (oczywiście z latarką ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety, Te wloty to masakra....

 

Noo u mnie na pewno nie będą tak wyglądały, ponieważ nie mam już możliwości szpachlowania przedniej osłony z tylnym tunelem. Trochę żałuję, a trochę nie, bo krew mnie już z tym zalewała i przekładało się to na ogólne obrzydzenie do tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja. Skończyłem wloty. Wygląda to bardzo słabo, ale cóż... Mogę jedynie tutaj napisać, że jeżeli ktoś będzie robił ten model, to niech nie robi tego tak, jak ja. Po dłuższych przemyśleniach uważam, że najlepiej byłby skleić cały wlot od razu, przykleić go do spodniej części kadłuba i wtedy go szpachlować oraz malować.

1JL95Jk.jpg

 

Żeby się trochę pocieszyć podziałałem trochę przy kabinie i szkło jest już na swoim miejscu:

EKTgnCB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasadniczo to nie bardzo rozumiem jakie masz zastrzeżenia do tych wlotów powietrza, wyglądają ok.

No tak, jak się spojrzy prosto w głąb to widać jakieś tam łączenie, ale na serio - będzie to widać patrząc tak po prostu na model?

Moim zdaniem nie.

Ale dzięki za ostrzeżenie, ja zacząłem się już pozbywać moich F-4 (z 5 zostały mi tylko 3), przedtem nie słyszałem o tych problemach z montażem wlotów.

Zawsze mi się wydawało, że te F-4 Academy są bardzo dobrze spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......przykleić go do spodniej części kadłuba i wtedy go szpachlować oraz malować.

 

Skleić całość, włącznie ze spodem, odciąć spód w miejscu gdzie można póżniej skleić i zaszpachlować. Wtedy można każdy z wlotów osobno szpachlować i szlifować. I nadal jest to problem bo wnętrze nie jest "przyjazne"

 

....... ale na serio - będzie to widać patrząc tak po prostu na model?

Moim zdaniem nie.

 

Będzie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja zacząłem się już pozbywać moich F-4 (z 5 zostały mi tylko 3)...

Zamieniasz na ZM? - przepraszam za OT.

 

Co do wlotów to chyba zbytnio kładziesz na ten element nacisk. 99% oglądających tego nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak się spojrzy prosto w głąb to widać jakieś tam łączenie, ale na serio - będzie to widać patrząc tak po prostu na model?

Niestety, patrząc z góry będzie to widoczne:

TW9mLWi.jpg

 

Skleić całość, włącznie ze spodem, odciąć spód w miejscu gdzie można póżniej skleić i zaszpachlować. Wtedy można każdy z wlotów osobno szpachlować i szlifować. I nadal jest to problem bo wnętrze nie jest "przyjazne"

Oj nie jest Ciekawe jest to, że wypraski do całego modelu są mega dobre, a wszystkie elementy składowe tego wlotu są... bardzo złe.

Tutaj jeszcze fotka z prób wyprowadzenia dziur, które dostajemy w pakiecie od fabryki:

nqpbyMV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jedyne rozwiązanie to chyba tylko bezszwowe wloty żywiczne.

A ja powili zastanawiam się nad... zasłonkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QuickBoost takie robi.

Wiem, widziałem już. Pewnie nabędę przy najbliższym zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,tak

Tyle się namęczyłeś i nastresowales, a teraz będziesz zasłaniać?

To jak będziesz zasłaniał,zamów jakieś wstążki(nie wiem jak się to fachowo nazywa a nie chce wpisać babola)będzie bardziej realistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,tak

Tyle się namęczyłeś i nastresowales, a teraz będziesz zasłaniać?

To jak będziesz zasłaniał,zamów jakieś wstążki(nie wiem jak się to fachowo nazywa a nie chce wpisać babola)będzie bardziej realistycznie

Namęczyłem się i nastresowałem. Wyszło źle i nie można tego naprawić...

"Remove before flight"? Mam tego w cholerę, bo do ostatniego modelu dodali mi w BIG EDzie

Będę się zastanawiał czy zakrywać jak skończę model. Na razie mi się to nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model gotowy do malowania podkładem. Do tego modelu użyłem śladowych ilości szpachli. Spasowanie elementów zewnętrznych jest na bardzo dobrym poziomie. To tylko kolejny powód, dla którego do tego modelu warto dokupić żywiczne wloty powietrza.

Spód już pomalowałem, na górę niestety zabrakło minut do ciszy nocnej Poniżej kilka zdjęć zaraz przed malowaniem i po "wyszorowaniu" wodą z mydłem.

a9pwEkN.jpg

WMSFsdP.jpg

sxPXt9R.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci taką oto fotkę. Efekt niesamowity. Widział ktoś coś podobnego w Phantomach? Wygląda jak przebijający się podkład

zjbIPPM.jpg

 

Tutaj też coś podobnego:

83COjNS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, kilku już tutaj należało na te wloty powietrza. Mam pytanie. Posiadam taki zestaw Eduard 1190 Bicentennial Phantoms Limited Edition. To też jest Academy. Czy wg was on też ma ten problem z wlotami? I jeżeli tak to co to za zestaw te żywiczne? Dzieki

 

Sorki za off-top. Patrzam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, kilku już tutaj należało na te wloty powietrza. Mam pytanie. Posiadam taki zestaw Eduard 1190 Bicentennial Phantoms Limited Edition. To też jest Academy. Czy wg was on też ma ten problem z wlotami? I jeżeli tak to co to za zestaw te żywiczne? Dzieki

To ten same wypraski. Żywiczne wloty widziałem za 14 funtów tutaj, ale nie ma konkretnie do F-4J Academy. Trzeba by sprawdzić czy podejdą z wersji B lub spod Hasegawy: http://www.alleycatmodels.co.uk/alley-cat-aircraft-sets-148-scale-232-c.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.