Jump to content
Danio

Bez znieczulenia - Junkers Ju 87 G-1, Matchbox 1/72

Recommended Posts

kawał roboty włożony - widać

makro jest bezlitosne z tymi kurzami

cóż, czekam na galerię!

pozdrawiam!

ww

Witam

Dzięki, dipilor i wuwumaster.

Model niby już ukończony, ale po sesji fotograficznej zauważyłem, że nadal niedokładnie jest odkurzony (masz rację wuwumaster - jestem wściekły: przy instalacji śmigła okazało się, że otwór montażowy, był za mały, więc powiększyłem go multiszlifierką. Przy tej okazji wyprodukowałem tony pyłu...), brak muszek przy karabinach, no i zapomniałem o niedoróbkach malarskich oraz końcowym brudzeniu.

Niestety, galerię utworzę po niedzieli, bo Junkers pojechał do Koszęcina - oczywiście po powyższych poprawkach, ale bez muszek

Poniżej fotki, które nadają się do pokazania po wcześniejszej sesji...

SAM_4210a_zpssuilxekm.jpg

SAM_4223a_zpsekly375a.jpg

SAM_4226a_zpstbwbb8ee.jpg

Kończąc, dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, czyli Kolegom z niniejszego Forum, bo - jak już niejednokrotnie pisałem - bez Was ten model by nie powstał (a na pewno nie w takiej formie)

Dziękuję serdecznie i zapraszam do Galerii (po niedzieli)

może troche późno na tą uwagę (choć kto wie?) ale... czy on aby nie ma za bardzo wyjechanych w przód kapci??

jakoś tak dziwnie to wygląda na 1szej fotce w powyższym poście

pozdrawiam!

ww

p.s. lufki działek podskrzydłowych wyglądają doskonale! jak żywe!

Witam

czy on aby nie ma za bardzo wyjechanych w przód kapci??

No, cóż... Dwadzieściaosiem razy sprawdzałem wszystkie kąty w modelu. Kąt zaklinowania podwozia również, porównywałem m.in. kąt (a właściwie równoległość) przebiegu linii ściany ogniowej i podziału blach osłon podwozia.

Mimo, że wydawały mi się one zgodne z oryginałem, niepokoił mnie kąt pochylenia ostróg owiewek podwozia. Wydawały mi się za bardzo skierowane w dół. Skoro niewłaściwe położenie podwozia jest na tyle widoczne, rzecz jasna - zostanie naprawione. Niestety, poprawkę zostawię na zaś, jej przeprowadzenie nie jest proste, bo połączenia podwozia ze skrzydłem i koła z podstawką wzmocnione są metalowymi drucikami. Niemniej dzięki za wnikliwość

lufki działek podskrzydłowych wyglądają doskonale! jak żywe!

Dzięki, ale to zasługa firmy Master

Już wkrótce galeria, zapraszam

Nie do końca, to nie oni je malowali

Witam
lufki działek podskrzydłowych wyglądają doskonale! jak żywe!

ok, myślałem że to żywiczne lufki z zestawu działek, ale to nawet lepiej - żywice mogłyby się po jakimś czasie ugiąć,

no i dobrze wiedzieć że Master je zrobił - muszę zakupić do mojego kanonen-vogela

pozdrawiam!

ww