Jump to content

Problemy z serwerem oraz bazą danych.

Recommended Posts

• Super Moderator

Uprzejmie przepraszamy, ale mamy problemy techniczne. Niestety dzisiejsze posty poleciały w kosz. Trzeba było ratować system i włączyć stan rzeczy z wczoraj - wszystkich poszkodowanych bardzo przepraszam!

Administracja

P.S.

Problemy techniczne mogą nadal mieć miejsce. Dopiero od jutra teoretycznie powinniśmy wrócić już bez zakłóceń.

Mi zginęły z poczty wszystkie wiadomości z od 01- 04/10. Zarówno otrzymane jak i wysłane. Osoba, do której wysyłam pocztę , otrzymuje wiadomość, ze ma coś na poczcie, wchodzi na swój profil i nie ma żadnej wiadomości.

Widziałem, że ktoś sugerował aby zaniechać używania phpbb jako niestabilnej platformy. Nie robiłem nigdy przy forumach. Dość krótkie poszukiwanie przywiodło mnie do przeglądu „silników forumowych”. Mi ze względu na moje sympatie programistyczne najbardziej podoba się Discourse. Jeśli byłby pomysł próby przeniesienia się z phpbb na Discourse to z chęcią pomogę.

• Super Moderator

Nie ukrywam, że myślimy o zmianie silnika. Bardzo chętnie wysłucham Waszych doświadczeń i opinii.

pozdrawiam

Christian

Wczoraj pisałem, że dekadę temu miałem podobne problemy z forum phpBB, na początku było OK ale z czasem gdy przybywało użytkowników a przede wszystkim postów baza zaczynała świrować. Doszło do tego, że pojawiało się tyle zapytań w bazie, że "wysadzaliśmy" serwer, prowajder "w trosce o bezpieczeństwo innych użytkowników" eksmitował nas (swoją drogą i tak byli przereklamowani ;) ). Zmieniliśmy dostawcę i silnik na vBulletin - problemy minęły bezpowrotnie

Niestety vBulletin ma jedna wadę - trzeba za niego zapłacić :(

• Super Moderator
A co dzialem archiwum konkursow?

Powinien być tam gdzie był czyli TUTAJ. Właśnie między innymi ze względu na ten dział musieliśmy cofnąć się z bazą danych do wczoraj.

pozdrawiam

Christian

Tematy działu "Tematyka różna" widoczne są dopiero po zalogowaniu. Czy to celowa zmiana, czy coś się kopnęło?

Nie przeszkadza mi to. Zgłaszam tylko formalnie.

• Super Moderator

Są jaja z prawami dostępu - przez wiele lat, wiele osób zajmowało się przydzielaniem różnych folderów... muszę sprawdzić - staram się wszystko odgruzować - sporo tego, ale piszcie jak coś zauważycie.

dzięki

Christian

EDIT

Już jest ok. Sprawdź po wylogowaniu jak widać

• 1 year later...
  • 1 year later...

no to ja mam "grubasa" pytanie..nie było mnie to jakieś jak nic z5lat...powiedzmy, że chciałbym edytować posty z 2010,2008...odświeżyć...na nowo zdjęcia zapodać...jest jakieś " narzędzie" ?

masakra...i co będzie sie chciało? bo to jest sporo tego...