Skocz do zawartości

Czym rozcieńczać Pactre (akrylową)?


golfang

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W sklepie modelarskim sprzedawca mówił mi że Pactre (akrylową) można rozcieńczać wodą. Jednak ostatnio na jakimś sklepie internetowym widziałem rozcieńczalnik Pactry?

Czy woda będzie faktycznie ok?

 

Może ktoś podpowie które farbki są najłatwiejsze w użytku dla początkującego? Kupiłem Tamiya kilak farbek i Pactry (wszystkie akryle). Tamiya mi się ciężko malowało, ale zostałem już uświadomiony, że powinienem spróbować je rozcieńczyć... W innym wątku znowu ktoś radzi Vallejo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wódką - było już o tym wiele razy ale wierz mi to niezawodny sposób

hmm czyli Pan ze sklepu ma może inną technikę - wodę do farbki wódkę ... do do gardła po co marnować taki trunek

 

dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wódką - było już o tym wiele razy ale wierz mi to niezawodny sposób

Fajnie pachnie, a maluje się co najmniej tak samo dobrze jak rozcieńczane wodą destylowaną.

Dotyczy Pactr, a Tamiya moim zdaniem nadaje się tylko do aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Tamki to najlepsze farby do pędzla z jakimi miałem doczynienia ale wymagają podkładu, odpowiedniego rozcieńczenia właściwym rozcieńczalnikiem (X-20A) i użycia dobrego miękkiego pędzla.

Natomiast pod pędzel nie są to "najłatwiejsze farby dla początkującego" - trzeba poeksperymentować ale moim zdaniem efekt jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Tamki to najlepsze farby do pędzla z jakimi miałem doczynienia ale wymagają podkładu, odpowiedniego rozcieńczenia właściwym rozcieńczalnikiem (X-20A) i użycia dobrego miękkiego pędzla.

Natomiast pod pędzel nie są to "najłatwiejsze farby dla początkującego" - trzeba poeksperymentować ale moim zdaniem efekt jest tego wart.

 

Dzięki hiwis - w wątku, który już nie istnieje , napisałeś to. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem rozcieńczalnika Tamiya. Będę eksperymentował na tanim modelu P-40, zakupionym za całe 19 zł Przynajmniej wyrzucić go nie będzie szkoda... Co do CleanLux - także dzięki za radę - genialnie wyczyściło pokłady Victory (ale statek poczeka chwilę aż nauczę się lepiej malować).

 

Co do opóźniacza, hmm, nie miałem pojęcia że coś takiego istnieje, ale zakupię.

 

A dodatkowe pytanie - czy rozcieńczalniki i opóźniacze kupować producentów, których farbkami się maluje czy nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.