Jump to content

Scania R 730 8x4*4 wood chip transporter

Recommended Posts

Witam wszystkich po dluzszej nieobecnosci. Chcialbym wszystkim zaprezentowac moj obecny projekt, jest nim Scania R 730 8x4*4. Model ma kabine od Emeka, natomiast rama jest czesciowo robiona od podstaw. Model otrzyma dodatkowo naczepe na dwuosiowym wozku. Mam nadzieje, ze model na tym etapie sie podoba, chetnie tez odpowiem na jakiekolwiek pytania .

IMGP7105_zpsmvxc80bn.jpg

IMGP7142_zps4bfuv5xn.jpg

IMGP7143_zpsapufevgz.jpg

IMGP7458_zpsh64ecuaa.jpg

IMGP7459_zps2mfmlyrl.jpg

IMGP7461_zpswcewhojn.jpg

IMGP8123_zpstlzmt1og.jpg

IMGP8130_zpsvgikg20g.jpg

IMGP8131_zpsrlt85ive.jpg

IMGP8132_zpsoctz3ytz.jpg

IMGP8133_zps69gckdzq.jpg

IMGP8134_zpswxq81q7i.jpg

IMGP9473_zps05rqqhkl.jpg

IMGP9646_zps4bltnvzp.jpg

IMGP9647_zps5mye91ha.jpg

IMGP9648_zpspnk2fkku.jpg

IMGP9649_zpsblbf7rty.jpg

IMGP9493_zpsrhm98o3i.jpg

IMGP9651_zpswtqahg8z.jpg

IMGP9652_zpsebdk7qhl.jpg

IMGP9650_zpsl6hguqto.jpg

IMGP9565_zpsgd87jx6q.jpg

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam zaczynam przygodę z modelarstwem i nigdy nie mogę wyjść z podziwu, że ludzie robią jakieś elementy totalnie od zera! Otwieram piwko, zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na następne efekty prac! Zapowiada się bosko.

Rozmiar opon na pierwszych 5 osiach, lacznie z "dolly" to 455 x 55, R 22.5, os ostatnia bedzie miala normalne super single.

Powinien byc duzy, ale nie bede przerabial, dla mnie to jest szczegol nawet niewarty wspomnienia .

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kangur to reczna robota, nie odlew. Troche polistyrenu, aluminium i poskladalem wszystko do kupy .

Falarek - kabina od Emeka, jak widac jest bardziej realistyczna i ma idealne proporcje, nie to co ta karykatura z Italeri . Po skonczeniu jej bedzie wygladac jeszcze lepiej.

Wujmer - jak sie domyslam, masz na mysli okablowanie - uzywam linki wedkarskiej o grubosci 0.18mm i 0.25mm. Linie hydrauliczne to metalowe druciki - uzywam ich w pracy do przyczepiania tagow .