Jump to content
Sign in to follow this  
Czes

Pz.Kpfw.II Ausf.C Tamiya 1/35

Recommended Posts

Witam wszystkich.Przedstawiam model ktory wykonalem do dioramy chial bym poznac wasza opinie.Dzieki

o05w0i.jpg

34863wj.jpg

209sfao.jpg

2nbr7gl.jpg

2dul2d4.jpg

2r26tg3.jpg

20zcxeo.jpg

5lnbeg.jpg

bardzo oryginalnie pomalowany. I jednocześnie bardzo realistyczny ! Mi sie bardzo podoba

Dobry model, nic ponadto.

Dla mnie niestety model z cyklu znaleźli go po kilkudziesięciu latach w szopie.

Idziesz w jakimś kierunku ale po swojemu i dość słabo to wychodzi.

Wieża wyróżnia się kolorystycznie od reszty.

Nienawiercony kaem, działko ledwo ledwo. Lina i działka zapaćkane farbą. Szczególnie lina wygląda jakby była "zakonserwowana" centymetrową warstwą towotu albo Gustlikowym mintokurem

Koła napędowe i napinające ciemne, a nośne w jasnym nalotem.

Plus to bardzo fajnie wyszły zużycia białych krzyży i numerów taktycznych.

POLECAM założyć warsztat i od samego początku się pytać. Z własnego doświadczenia wiem, że to dużo pomaga.

Mnie to malowanie również nie przekonuje... raczej jak wrak po latach, a nie "czynny" wóz...

Lina holownicza ... zmechacona .

Zabrudzeń dużo, ale zbyt rdzawe - wyglądają na rdzę, nie na bród...

Wyszedł dość ciekawie. Mimo iż mocno ufajdany (osobiście robię ostatnio "czyściochy") to nawet mi się podoba to ubrudzenie. Piszę ubrudzenie bi właściwie malowania to niewiele widać spod tego brudu.

Natomiast linie oraz łańcuchowi i tobołkom mówimy zdecydowanie NIE. Dyskusja o białym nalocie na kołach została wyjaśniona gdzieś indziej, ale zostawiłeś to tak jak było. Dodatkowo warto zainwestować w metalowe lufy.

Dzieki wielkie za wasze opinie to co sie da poprawie.Zabrudzenia zrobilem takie bo sugerowalem sie polna droga ktora bedzie na dioramie.Przy nastepny modelu otworze warsztat I bede z wami na bierzaco.Pozdrawiam

Lina wygląda jakby była zrobiona z pnącza jakiegoś czy coś podobnego. Model sam w sobie strasznie ciemny - zdecydowanie za ciemna baza. Brak też urozmaicenia. Brudzenie średnio mi się podoba, ale w tym też bardzo kuleję. I Krzysiek dobrze powiedział - wymiana luf na metalowe to groszowa sprawa a znacząco polepszają odbiór końcowy.

W skrócie - nie podoba mi się.

Bród powiadasz a ten czołg w czymś brodzi ?

Uzywalem pigmenty europen dust w realu wyglada jasniej(moze to wina zdjec)

Lina wygląda jakby była zrobiona z pnącza jakiegoś czy coś podobnego. Model sam w sobie strasznie ciemny - zdecydowanie za ciemna baza. Brak też urozmaicenia. Brudzenie średnio mi się podoba, ale w tym też bardzo kuleję. I Krzysiek dobrze powiedział - wymiana luf na metalowe to groszowa sprawa a znacząco polepszają odbiór końcowy.

W skrócie - nie podoba mi się.

Fakt lina wyszla straszie,koloru bazowego uzylem german grey tamiya,modulacji jeszcze nie potrafi robic jestem na etapie nauki.Moze poradzisz jakich kolorów uzywasz ty?